Dwa odcienie metalu

  • Published in News

Jeszcze nie opadł kurz po ostatnich spotkaniach w naszym regionie, a już rozkręciła się trenerska karuzela. Wydział Gier i Dyscypliny podejmuje ostatnie decyzje i wprowadza korekty. W zaległym pojedynku Orzeł Kiedrzyn doczekał się na koniec pierwszej rundy upragnionego zwycięstwa po trzech trafieniach Miłosza Sochy.

Jak pisaliśmy wcześniej zawodnicy z Sierakowa Śląskiego wzięli w swoje ręce sprawę zdobycia środków na nowe stroje i wystąpili z inicjatywą zbiórki złomu w swojej miejscowości. Odzew lokalnej społeczności przeszedł wszelkie oczekiwania, która odstąpiła zawodnikom 10,5 tony metalowych elementów za ponad 8000 zł. Już zapowiedziano kolejna zbiórkę, która wesprze ukochany klub. Mieszkańcy całego Sołectwa już odkładają na swoich posesjach kolejne porcje złomu do następnej zbiórki. Można - można.

Trochę mniej przyjemne wiadomości dotarły z siedziby CzOZPN. Potwierdziły się przypuszczenia o występach nieuprawnionego zawodnika w zespole Metalu Rzeki Wielkie, który grał pod obcym nazwiskiem. Przyznano walkowery, ale również pozostał niesmak. To jednak nie jest koniec konsekwencji, gdyż na najbliższym posiedzeniu Wydziału Dyscypliny zapadną decyzje o wysokości kar finansowych dla zespołu Metalu, które mogą być bardzo bolesne dla beniaminka.

Wydział Gier CzOZPN zweryfikował zawody o mistrzostwo częstochowskiej Klasy Okręgowej z dnia 27.10.2018 pomiędzy zespołami Orzeł Psary Babienica a KS Panki (XIV kolejka) jako walkower 0:3 dla zespołu KS Panki (na boisku 1:2 dla KS Panki). Podstawą do weryfikacji spotkania jest nieopłacona szósta żółta kartka zawodnika Orzeł Psary/Babienica, Marcina Żmudy.
Wydział Gier CzOZPN zweryfikował zawody o mistrzostwo częstochowskiej Klasy A, grupa II z dnia 03.11.2018 pomiędzy zespołami Sokół Olsztyn a Metal Rzeki Wielkie (XII kolejka) jako obustronny walkower (na boisku 1:3 dla Metal Rzeki Wielkie). Podstawą do weryfikacji spotkania jest nieopłacona trzecia żółta kartka zawodnika Sokół Olsztyn, Nicjo Strączyńskiego oraz gra nieuprawnionego zawodnika w zespole Metal Rzeki Wielkie, Norberta Chmielarza odbywającego karę dyskwalifikacji a grającego w w/w zawodach pod nazwiskiem Mateusz Duda.
Wydział Gier CzOZPN zweryfikował zawody o mistrzostwo częstochowskiej Klasy A, grupa II z dnia 10.11.2018 pomiędzy zespołami Metal Rzeki Wielkie a Unia Rędziny (XIII kolejka) jako walkower 0:3 dla zespołu Unia Rędziny (na boisku 4:3 dla Metal Rzeki Wielkie). Podstawą do weryfikacji spotkania jest gra nieuprawnionego zawodnika w zespole Metal Rzeki Wielkie, Norberta Chmielarza odbywającego karę dyskwalifikacji a grającego w w/w zawodach pod nazwiskiem Mateusz Duda.

W sobotę przy Starzyńskiego po raz ostatni drużynę Gminy Kłomnice poprowadził Jan Spychalski, który po siedmiu latach postanowił rozstać się z Kłomnicami. Jego miejsce zajmie Przemysław Chobot, który po półrocznej pracy w Olsztynie przeszedł do Kłomnic.

Spore zmiany również w pobliskich Rzerzęczycach, z którymi rozstał się Sebastian Pluta. Jego miejsce zajmie aktualny zawodnik Orkanu, Mateusz Mielczarek, który ma uprawnienia do prowadzenia zespołu. Po 25.latach pracy w klubie z funkcji prezesa rezygnuje Andrzej Śpiewak. - Postanowiłem zrezygnować z funkcji prezesa, ale mojemu następcy na pewno pomogę w płynnym przejęciu działalności - powiedział Andrzej Śpiewak.

W Lotniku Kościelec niebawem zajęcia poprowadzi Cezary Siwy, który zakończył epizod w Libidzy, gdzie powraca Wojciech Kozak. - Postanowiliśmy podziękować Piotrowi Ojczykowi za dotychczasową pracę, za to, że w tak trudnym okresie dla klubu podjął się jego prowadzenia. Pod koniec pierwszej rundy usiedliśmy, porozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie - powiedział Rafał Pietrzykowski, prezes Lotnika.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account