Jubileuszowy Blachownia Cup

  • Published in News

W tym roku odbywa się jubileuszowy, dziesiąty cykl Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Halowej ,,Blachownia Cup 2018", organizowanych przez Orlik Blachownia. Współzawodnictwo wspiera Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania się i rywalizacji młodych adeptów futbolu. Zmagania odbywają się w Hali Sportowej w Blachowni.

Za nami już cztery edycje. W pierwszym turnieju wystąpiło osiem zespołów: Orlik Blachownia, Olimpia Huta Stara, MGOKiS Praszka, Znicz Kłobuck, RAP Radomsko, Sparta Lubliniec, Sokół Wręczyca oraz Herkules Kochanowice. W sumie oglądaliśmy występ 74. zawodników z rocznika 2010 i młodsi. Strzelono wiele wspaniałych bramek przy kulturalnym dopingu licznie przybyłych rodziców dzieci. Na zakończenie zmagań drużyny otrzymały dyplomy, puchary i medale. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna RAP Radomsko, drugie Sokół Wręczyca a trzecie MGOKiS Praszka.
Tydzień później wystąpili zawodnicy z rocznika 2008. Wystąpiło wówczas osiem zespołów: Orlik Blachownia I i II, Herkules Kochanowice, Szóstka Radomsko I i II, Pogoń Kamyk oraz ESBANK RAP Radomsko I i II. W sumie oglądaliśmy występ 78.  zawodników i zawodniczek. Spotkania stały na dobrym poziomie, uczestnicy zaprezentowali sporo ciekawych akcji i dużo bramek. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna ESBANK RAP II Radomsko, drugie miejsce ESBANK RAP I Radomsko a trzecie Szóstak I Radomsko. Tradycyjnie uczestników nagrodzono dyplomami, pucharami i medalami.
W niedzielę zaprezentowali się zawodnicy z rocznika 2009. Ponownie wystąpiło osiem zespołów: Orlik Blachownia, Sokół Wręczyca, Maraton Waleńczów, Lot Konopiska, Sportowa Częstochowa, Akademia Sportu Sulmierzyce, Płomień Częstochowa I i II. Tym razem zaprezentowało się 84. zawodników i zawodniczek. Pierwsze miejsce zajął zespół Sokoła Wręczyca, na drugim uplasowała się Sportowa Częstochowa, a na trzecim Lot Konopiska. Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały dyplomy, puchary i medale.
W czwartej edycji rozegranej w ostatnią sobotę zagrali zawodnicy z rocznika 2011. W sumie oglądaliśmy występ 64. zawodników z zespołów: Orlika Blachownia, Lotu Konopiska, ESBANK RAP Radomsko, Szóstki Radomsko, Ajaksu I i II Częstochowa. Nie była prowadzona klasyfikacja końcowa w rywalizacji w tej grupie wiekowej, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a drużyny dyplomy. Najważniejsza była dobra zabawa i gra oraz radość dzieci ze zdobywanych bramek.
Wyniki turnieju:
Orlik Blachownia – Ajaks I Częstochowa        0:6
Lot Konopiska – Szóstka Radomsko              2:3            
Ajaks II Częstochowa –RAP Radomsko            2:1            
Szóstka Radomsko – Orlik Blachownia           1:2          
Ajaks I Częstochowa – Ajaks II Częstochowa    1:1       
RAP Radomsko – Lot Konopiska                  1:0            
Orlik Blachownia – Ajaks II Częstochowa       0:5           
Lot Konopiska – Ajaks I Częstochowa           0:2            
Szóstka Radomsko – RAP Radomsko               1:2        
Orlik Blachownia – Lot Konopiska              1:5                
RAP Radomsko – Ajaks I Częstochowa            0:1         
Ajaks II Częstochowa – Szóstka Radomsko       6:1       
RAP Radomsko – Orlik Blachownia               2:0             
Szóstka Radomsko – Ajaks I Częstochowa        0:4        
Lot Konopiska – Ajaks II Częstochowa          1:5              

Na początku grudnia na parkiecie Hali Sportowej w Blachowni zaprezentują młodzi piłkarze z rocznika 2004 i 2006. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów zapraszamy.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account