Druga „połówka” w Poraju

  • Published in News

B-Klasa prawie zakończyła pierwszą rundę i do rozgrywek powróci 30.marca. W pierwszej grupie na prowadzeniu są Sparta Nowa Wieś, która marzy o powrocie do A-klasy i Biała Gwiazda Krasice. W drugiej prowadzi bezbłędna Mała Panew Cynków, a za jej plecami są Unia Masłońskie i kotowiczanie, którzy w niedzielę dograją drugą  „połówkę” meczu w Poraju.

Polonia II Poraj - Iskra Mokrzesz 2:1 (1:1)
Przedostatni krok do zakończenia rozgrywek zrobili porajanie, którzy pokonali rywali z Mokrzeszy i mają jeszcze do rozegrania 45.minut pojedynku z Kotowicami. Mecz został przerwany przy stanie 1:1. Wynik będzie miał znaczenie dla końcowej klasyfikacji sąsiadów w ligowej tabeli. W przypadku kotowiczan zwycięstwo lub remis pozwoli im spędzić zimę na najniższym stopniu podium. Zawodnicy Polonii aby awansować muszą spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Piłkarze wybiegną w składach, które obowiązywały 14.października. Wracając do meczu z Iskrą, to dwie bramki zdobył Mateusz Mielczarek, a honorowego gola dla mokrzeszan strzelił Kordian Bekus.
Mała Panew Cynków - Warta Myszków 6:1 (2:1)
Cynkowianie, którzy postanowili oddać miejsce w A-klasie Dąbrowiance Dąbrowa Zielona, przez rozgrywki idą jak burza. Wygrali wszystkie mecze i mają pięć punktów przewagi nad walczącą od kilku sezonów o awans Unią Masłońskie. Teraz chyba żałują swojej decyzji, ale na powrót muszą poczekać do wiosny. Zespół w większości stanowią okoliczni mieszkańcy, którzy trenują i rozgrywają swoje mecze na pięknym stadionie w Gniazdowie, którym może warto pochwalić się nie tylko okolicznym zespołom. Warunki do pracy są więc idealne i wystarczy tylko zachęcić młodzież do uprawiania piłki nożnej. Ta dyscyplina w tej bogatej Gminie, znanej przede wszystkim z produkcji choinek i ozdób choinkowych, jest trochę w cieniu kolarstwa.  Być może Burmistrz Jacek Ślęczka, wielki sympatyk sportu, spojrzy również przychylnym okiem na piłkarzy. Ci w ostatnim meczu tej rundy rozgromili Wartę Myszków, a strzelcami bramek zostali Dawid Szatan, Bartosz Kocznur, Grzegorz Sierka, Tomasz Wacowski i zdobywca dwóch goli, Radosław Matyja. Bramkę dla przyjezdnych zdobył grający trener Warty, Karol Gałus.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account