Do przerwy 0:1

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN i Podokręgu Częstochowa zmierzyły się rezerwy Rakowa (występujące w IV Lidze Śląskiej) z drużyną OKS Częstochowa (amatorska drużyna Okręgowego Kolegium Sędziów). Spotkanie na „Lorecie” zgromadziło dość liczną publiczność (w większości rozjemców piłkarskich, którzy uważnie przyglądali się grającym kolegom oraz tym prowadzącym pojedynek).

Od początku spotkania to młodzież Rakowa przejęła inicjatywę i próbowała stwarzać swoje okazje, jednak drużyna sędziów skutecznie potrafiła przeciwstawić się „czerwono-niebieskim”. Po dwóch kwadransach gry Łukasz Pietrasiński wbiegł w pole karne i tuż przed linią wykonał zwód, na który nabrał się obrońca Rakowa i sfaulował go. Sędzia Marcin Kwiecień wskazał na „wapno”, a rzut karny na gola zamienił Patryk Błaszczyk. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania się nie zmienił i stawiał w lepszej sytuacji drużynę OKS-u.
Po przerwie młoda drużyna Rakowa próbowała stwarzać kolejne okazje, jednak za każdym razem na posterunku w drużynie sędziów był Adrian Woszczyna. Skapitulował dopiero w 69. minucie po strzale Dawida Jargosza. Równie skuteczny, zadziorny, szybki i niebezpieczny był pewien 53-latek, który siał postrach w szeregach podopiecznych Tomasza Kuźmy. Z upływem czasu zaczęły dawać o sobie znać różnice kondycyjne i coraz częściej młodzież dochodziła do głosu. Przełomowym momentem meczu była akcja w 79. minucie, gdy sędzia puścił grę po powietrznym pojedynku zawodników obu drużyn i po szybkiej kontrze Raków objął prowadzenie. Na trybunach od razu rozgorzała dyskusja dlaczego na tym meczu , podobnie jak dzień wcześniej na meczu Rakowa z Lechem, nie ma systemu VAR i czy sędzia nie uznałby gola po faulu zawodnika atakującego?.
W końcówce meczu sędziowie nie mając już nic do stracenia dość mocno się otworzyli, a na stałe fragmenty gry w pole karne Rakowa wędrował Adrian Woszczyna. Nie przyniosło to jednak skutku, a w ostatniej akcji spotkania „czerwono-niebiescy” wyprowadzili szybki kontratak zakończony golem.
Tydzień temu odbył się pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN i Podokręgu Częstochowa. Zmierzyły się w nim A-klasowy LZS Mrzygłód oraz IV-ligowa Polonia Poraj. Wynik 1:3 zapewnił porajanom awans do finału, który odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym roku, a zagra w nim z rezerwami Rakowa.
Zwycięzca rozgrywek na szczeblu Podokręgu Częstochowa otrzyma nagrodę ufundowaną przez Śląski Związek Piłki Nożnej w wysokości 1000 (jeden tysiąc) złotych. Zwycięzca rozgrywek na szczeblu ŚlOZPN otrzyma nagrodę w wysokości 40 000 zł, a finalista 10 000 zł.
Wyniki rozegranych spotkań:
I runda - 22. sierpnia
Pogoń Kamyk, MKS Myszków, Victoria Częstochowa, Stradom Częstochowa, Zieloni Żarki, Polonia Poraj, Raków II Częstochowa, Olimpia Truskolasy, Znicz Kłobuck, Orły Kusięta - wolny los
Unia Masłońskie - LZS Mrzygłód 0:5 Jura Niegowa - Warta Myszków 11:0
Orlik Blachownia - Lot Konopiska 6:0
Olimpia II Truskolasy - Płomień Czarny Las 1:2
Biała Gwiazda Krasice - OKS Częstochowa 1:4
Orkan Rzerzęczyce - Czarni Starcza 3:0 (v.o.)
II runda - 12. września
Orły Kusięta - Orlik Blachownia     4:0
OKS Częstochowa - Pogoń Kamyk 0:0 (karne 4:3)
LZS Mrzygłód - Zieloni Żarki 3:1
Płomień Czarny Las - Polonia Poraj 1:5
Orkan Rzerzęczyce - Stradom Częstochowa 5:0
Jura Niegowa - MKS Myszków 0:11
Olimpia Truskolasy - Raków II Częstochowa 0:3
Znicz Kłobuck - Victoria Częstochowa 0-3(v.o.)
III runda - 3. października
Orły Kusięta - LZS Mrzygłód 1:6
OKS Częstochowa - MKS Myszków 3:0(v.o.)
Orkan Rzerzęczyce - Raków II Częstochowa 0:3(v.o.)
Victoria Częstochowa - Polonia Poraj 0:5
1/2 finału
LZS Mrzygłód - Polonia Poraj 1:3 (0:1)
OKS Częstochowa - Raków II Częstochowa 1:3 (1:0)

View the embedded image gallery online at:

Raków II Częstochowa - OKS Częstochowa 3:1 (0:1)
Bramki:
0:1 31’Patryk Błaszczyk (karny)
1:1 69’Dawid Jargosz
2:1 79’ Dawid Danilczyk
3:1  93’Mateusz Kaczmarek
Raków II Częstochowa: 12.Kacper Trelowski, 5.Dawid Jargosz, 6.Bartosz Chłód, 18.Jakub Bartosiński, 2.Michał Kobyłkiewicz (46’10.Dawid Danilczyk), 19.Mateusz Skibiński, 14.Jakub Białas (46’17.Piotr Kinski), 29.Mateusz Kaczmarek, 11.Michał Zębik, 8.Oskar Januszewski, 7.Jakub Kosin (55’4.Filip Ziomek). Trener: Tomasz Kuźma
Rezerwowy: 1.Marcel Gruner.
OKS Częstochowa: 1.Adrian Woszczyna, 17.Dariusz Bernat, 6.Patryk Błaszczyk, 3.Paweł Dziopak, 11.Rafał Jędrysiak, 15.Wojciech Kasiński, 7.Przemysław Pusty, 16.Konrad Sierociński, 11.Oskar Sikora, 20.Łukasz Pietrasiński, 14.Mikołaj Barczyk. Trener: Tomasz Barański
Rezerwowi: Andrzej Prokop, 17.Michał Toborek, 18.Piotr Purgal, 20.Marcin Skoczek, 22.Michał Zroślak, 9.Rafał Barański, 27.Jakub Borkowski.
Sędziowali: Marcin Kwiecień, Artur Grzelec i Andrzej Żelazny (Podokręg Sosnowiec)
Żółta kartka: Mendak (Raków)