Kmicic uległ amatorom z Krapkowic

  • Published in News

Częstochowscy futsaliści bardzo chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością za inauguracyjną porażkę z FC 2016 Siemianowice Śląskie. Przystąpili do pojedynku z beniaminkiem pełni nadziei. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna i przegrali drugi mecz z rzędu. Być może uda się za trzecim razem, w najbliższą niedzielę, w pojedynku z MTS Knurów.

Tym razem przeciwnikiem częstochowian byli zawodnicy amatorskich rozgrywek z okolic Krapkowic. Przyjechali do Częstochowy w niepełnym składzie i pełni pokory przed pierwszym pojedynkiem. Nie zamierzali się jednak łatwo poddać i od pierwszych minut ruszyli śmiało do ataku, czym zaskoczyli naszych zawodników. Pierwsza odsłona zakończyła się trzybramkową przewagą przyjezdnych, co jednak w futsalu nie jest dużą różnicą. Przekonaliśmy się o tym po przerwie, podczas której w częstochowskiej szatni padło wiele mocnych słów. Gra nabrała rumieńców, a podopieczni Krzysztofa Kościańskiego pokazali wreszcie swoje dawne oblicze z zeszłego sezonu. Jednak ambitna gra naszych zawodników i wykorzystanie Michała Łatki jako „lotnego” bramkarza nie zrobiły na gościach większego wrażenia i udało im się dowieźć korzystny wynik do końca. Było to dla nich historyczne zwycięstwo.
- Najdłuższe pięć minut w życiu. W końcówce meczu próbowaliśmy się bronić i raz było lepiej, raz gorzej. Ciężki mecz na pewno, gospodarze dobrze grali w przewadze z „lotnym” bramkarzem, ale zaskoczyliśmy ich skutecznymi kontrami. My się tej ligi dopiero uczymy, był to nasz pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywek. Trenujemy dopiero od pięciu tygodni, raz w tygodniu - mówił Michał Winsze, prezes Bongo Krapkowice.
Kmicic Częstochowa - Bongo Krapkowice 5:7 (1:4)
Bramki:
0:1 4’Mateusz Suchodolski
0:2 8’Kacper Pindral
0:3 10’Kamil Klimczak
1:3 13’Kamil Suliński
1:4 16’Mateusz Suchodolski
2:4 24’Krzysztof Kościański
2:5 26’Paweł Nowak
2:6 31’Paweł Nowak
3:6 32’Paweł Marchewka
4:6 33’Daniel Przewieźlik
4:7 39’Mateusz Suchodolski
5:7 40’Kamil Suliński
Kmicic Częstochowa: 31.Karol Kuczera, 10.Paweł Marchewka, 9.Oskar Korbela, 79.Paweł Bartoszek, 8.Dawid Gierczak - 4.Bartłomiej Pałyga, 99.Michał Łatka, 33.Kamil Suliński, 7.Daniel Przewieźlik, 1.Wojciech Kuczera, 14.Krzysztof Kościański, 77.Grzegorz Kędzierski, 88.Denys Dushkin. Trener: Krzysztof Kościański.
Bongo Krapkowice: 48.Piotr Szmilewski, 5.Dawid Łapszyński, 10.Paweł Nowak, 7.Mateusz Suchodolski, 8.Kacper Pindral - 99.Tomasz Staroń, 13.Damian Zwoliński, 6.Natan Przybyła, 11.Kamil Klimczak. Trener:Maciej Lisicki.
Sędziowali: Marek Czernachowski, Tytus Skowronek, Dawid Czernachowskicz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account