Ścisk w czubach tabel

  • Published in News

Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze cztery kolejki i każdy chce zająć jak najlepszą pozycję wyjściową przed rundą rewanżową. Chętnych do zajęcia miejsca na podium nie brakuje.

Orły Kusięta - Płomień Lgota Mała 3:1 (2:0)
Orły po raz drugi wygrały na swoim odnowionym boisku. Podopieczni Łukasza Ciecierskiego w delegacji przegrali wszystkie mecze. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Mateusz Pluta, a jedną w doliczonym czasie gry Przemysław Purgal. Dla przyjezdnych strzelił Marcin Sosnecki.
Maraton Waleńczów - Pogoń Blachownia 4:2 (2:1)
Maraton odniósł czwarte zwycięstwo na swoim obiekcie. Pogoń po raz siódmy zeszła z boiska pokonana. Podopieczni Rafała Staśkiewicza po bramkach Bartosza Bogusa i Damiana Werka objęli prowadzenie, ale kontaktowego gola strzelił Albert Kasprzyk. Po zmianie stron wyrównał Bartłomiej Łebek. Gospodarze dopiero w ostatnich dziesięciu minutach rozstrzygnęli losy meczu. Marcin Kacprzak i Bartosz Smorąg przypieczętowali zwycięstwo Maratonu.
Sparta Nowa Wieś - Junior Szarlejka 1:0 (0:0)
Sparta jako jedyna pozostaje bez porażki, ale z dwoma remisami z Kłomnicami i Truskolasami, jednym punktem wyprzedza BGK. Junior po spadku z A-klasy nie może nabrać odpowiedniego rytmu. Wygrał tylko z najsłabszą Pogonią, ale ma na koncie trzy remisy. Do 86.minuty zanosiło się na podział punktów również w Nowej Wsi, ale Dawid Turek rozwiał wszelkie wątpliwości, kto jest lepszy. Było to już jego siódme trafienie.
Biała Gwiazda Krasice - Olimpia II Truskolasy 6:2 (4:1)
Wicelider odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i po raz szósty schodził z boiska bez porażki. Trzy bramki strzelił lider klasyfikacji strzelców (8.bramek), Michał Mizgała. Pozostałe gole zdobyli Jan Kowalczyk, Michał Kowalczyk i samobójczy Macieja Szymochy. Grzegorz Łebek i Mateusz Rzepka uratowali honor gości.
Polonia/Unia Widzów - Gmina II Kłomnice 2:3 (2:1)
W osłabionym składzie widzowianie sprawili wiele kłopotów rezerwom Gminy. Klaudiusz Kmiecik rozpoczął w siódmej minucie, wyrównał dwadzieścia minut później Kordian Gonera. Jeszcze przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po golu Dawida Bobrowskiego. Zaraz po wznowieniu gry Przemysław Misiewicz doprowadził do wyrównania. Kwadrans przed końcem Patryk Zawodniak dał pierwsze wyjazdowe zwycięstwo przyjezdnym.

Unia Masłońskie - Warta II Mstów 1:0 (1:0)
Lider nie miał łatwego zadania, ale zachował status niepokonanego w tych rozgrywkach. Zremisował tylko w derbowym pojedynku z Wartą w Myszkowie. Bramka padła w pierwszej odsłonie, a zdobył ją tuż przed przerwą Dariusz Wróbel.
KS Kotowice -     MKS II Myszków 8:1 (4:0)
Kotowiczanie radzą sobie bardzo dobrze w tych rozgrywkach. Nadal są bez porażki, jeden mecz zremisowali na inaugurację w Lelowie. Do Unii tracą trzy punkty, ale mają jeden mecz mniej. Po dwie bramki zdobyli Mateusz Wydrych i Michał Surowiec. Po jednej strzelili Wojciech Wiślak, Adrian Labocha, Łukasz Turlej i Kamil Wydrych. Honorowego gola po godzinie gry zaliczył Mateusz Ginter.
Grom Poczesna - Iskra Mokrzesz 1:1 (0:0)
Grom w tych rozgrywkach prezentuje się bardzo dobrze i zajmuje czwarte miejsce z dziesięcioma punktami. Remis z Iskrą był ich pierwszym podziałem punktów i nadal są niepokonani na swoim specyficznym boisku. Po zmianie stron prowadzenie miejscowym dał Bartosz Kaźmierczak. Kwadrans przed końcem meczu wyrównał Michał Bagnecki i dla Iskry był to również premierowy remis, który dał im piąte miejsce, tuż za Gromem.
Warta Myszków - GLKS Siedlec Duży 1:0 (0:0)
Warta w piątym meczu odniosła upragnione zwycięstwo, ale nie przyszło ono łatwo. Bramka dla gospodarzy padła w 66.minucie po strzale Karola Gałusa z rzutu karnego. Piłkarze z jego byłego klubu przyjechali do Myszkowa „gołą 11”, ale do końca pojedynku ambitnie walczyli o chociaż jeden punkt. Do tej pory zdołali pokonać tylko Lelowie na własnym boisku.
Lelovia Lelów - Polonia II Poraj 0:8 (0:4)
Również porajanie zjawili się w Lelowie tylko w wyjściowym składzie, ale nie przeszkodziło to im osiągnąć wysoki rezultat. Pięć bramek zdobył Aleksander Górecki, trzy Domink Marek. Lelovia w tym sezonie nie zadziwia i punkty zrobiła remisując na inaugurację z Kotowicami i wygrywając w trzeciej kolejce z Wartą Myszków.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account