Powrót Zachary

  • Published in News

Po wielu miesiącach rozłąki z piłką dość nieoczekiwanie dla kibiców w meczu z Wartą na boisku pojawił się Mateusz Zachara. Wystąpił również nasz nowy nabytek, Chidiebere chijioke Nwakali. Po słabej grze z obu stron derby dla Myszkowa, była to druga z rzędu porażka porajan. Zieloni na wąskim i krótkim boisku w Mysłowicach ulegli wysoko Unii. Nie poszli więc za cisem po zwycięstwie nad Szombierkami.

Derbowy pojedynek zakończył się porażką Polonii, która przyjechała do Myszkowa z zamiarem zrehabilitowania się za porażkę u siebie z Wartą Zawiercie. - Praktycznie „przepchneliśmy” ten mecz, bo jak się ma mało punktów, to nie gra się zbyt pięknie, ale najważniejsze, że skutecznie. Bramkę zdobył Maciej Obodecki, który wykazał się największą czujnością w polu karnym i po kilku nieudanych meczach się przełamał oraz pozwolił nam się przełamać. Mam nadzieję, że w następnych meczach będzie już lepiej, a cały czas czekamy jeszcze na trzech rekonwalescentów - powiedział Piotr Trepka, trener myszkowian.
MKS Myszków - Polonia Poraj 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 87’Maciej Obodecki
MKS Myszków: 21.Adam Bensz, 13.Bartłomiej Taska (82’11.Szymon Rosochacki), 88.Mateusz Borys, 4.Maciej Obodecki, 10.Piotr Andrzejewski, 18.Jarosław Bąk, 5.Bartosz Braksator, 16.Paweł Mazurek (90’7.Piotr Nowakowski), 20.Sebastian Stankiewicz, 27.Igor Sychowicz, 3.Tomasz Zdanowski. Trener: Piotr Trepka.
Rezerwowi: 1.Jakub Lewandowski, 89.Kamil Mokwiński, 33.Szymon Zieliński
Polonia Poraj: 33.Mateusz Kos, 13.Bartosz Dyszy, 17.Jan Gładysz (56’2.Przemysław Mizgała), 7.Alan Jaworski (61’10.Dominik Marek), 9.Marcin Kowalski, 16.Eryk Krupa, 4.Mateusz Mielczarek, 15.Michał Mizgała, 11.Sławomir Piwiński, 8.Rafał Psonka, 18.Maciej Swatek (78’3.Robert Wosiewicz). Trener: Damian Nowak.
Rezerwowi: 14.Jakub Kaziszyn, 6.Bartłomiej Płatkowski, 5.Łukasz Toborek II, 12.Emil Widawski
Sędziowali: Robert Kowalczyk, Tomasz Barański, Błażej Dróżdż.
Żółte kartki: Borys, Andrzejewski, Zdanowski, Stankiewicz, Obodecki - Swatek, Krupa, Marek

Mysłowicki beniaminek szczególnie na swoim specyficznym obiekcie spisuje się bardzo dobrze. Od pierwszych minut stwarzał wiele dogodnych sytuacji z czego wykorzystał „tylko” cztery. Jakub Jastrzębski w kilku momentach, nawet tych sam na sam, wykazał pełnię swoich umiejętności. Na pewno na swoje konto może zapisać drugą bramkę, gdy dostał piłkę za „kołnierz”. Gospodarze mogli jeszcze zdobyć drugie tyle goli, ale szczęśliwie skończyło się na czterech.  
Unia Kosztowy - Zieloni Żarki 4:0 (1:0)
Bramki:
1:0 15’Maciej Wolny
2:0 50’Łukasz Małkowski
3:0 63’Maciej Wolny (wolny)
4:0 70’Łukasz Małkowski
Zieloni Żarki: 13.Jakub Jastrzębski, 10.Bartosz Zachara (82’3.Albert Opala), 11.Krzysztof Czerwik (73’20.Daniel Flak), 4.Mateusz Bik, 45.Marcin Brodziński, 8.Dawid Frukacz, 18.Damian Garcarz, 6.Bartosz Gliński, 9.Maciej Konieczko, 27.Kamil Kurpios, 17.Jakub Machura. Trener: Tomasz Jarosz.
Rezerwowi: 21.Bartosz Samek, 15.Przemysław Ichor, 1.Tomasz Stańczyk
Sędziowali: Tomasz Kuźniarz, Ireneusz Golda, Rafał Kalinowski
Żółte kartki: Kowalski - Gliński, Zachara, Bik, Cichor

Z dużymi nadziejami na sukces jechali do Częstochowy piłkarze Warty. Jednak po analizie składu ich akcje momentalnie spadły. W zespole Tomasza Kuźmy pojawiło się bowiem siedmiu zawodników z pierwszego składu. Po raz kolejny w barwach Rakowa zadebiutował Chidiebere chijioke Nwakali, który wystąpił już w meczu pucharowym w Sulejówku, w ligowym w Bielsku i w rezerwach w Częstochowie. Zgromadzonych kibiców ucieszyła obecność dawno niewidzianego na boisku Mateusza Zachary. Jak powiedział trener Tomasz Kuźma - Mateusz zaprezentował duży poziom umiejętności, obrońcy mieli z nim sporo problemów, ale wiadomo, był to jego pierwszy występ po kontuzji i miał do spełnienia inne zadania, ale i tak strzelił bramkę.
Raków II Częstochowa - Warta Zawiercie 4:0 (2:0)
Bramki:
1:0   3’Karol Mondek
2:0 27’Franciszek Wróblewski
3:0 78’Adam Mesjasz (głową)
4:0 88’Mateusz Zachara (głową)
Raków II Częstochowa: 12.Kacper Chorążka, 10.Chidiebere chijioke Nwakali, 8.Karol Nojszewski (46’9.Mikołaj Hajdacz), 14.Maciej Domański (85’5.Jakub Białas), 3.Łukasz Góra, 4.Adam Mesjasz, 13.Karol Mondek, 6.Adam Radwański, 19.Mateusz Zachara, 7.Franciszek Wróblewski (65’29.Mateusz Kaczmarek), 18.Dawid Danilczyk (60’11.Aleksander Theus). Trener: Tomasz Kuźma
Rezerwowi: 2.Dawid Jargosz, 17.Jakub Kosin, 1.Kacper Trelowski
Sędziowali: Adam Adamus

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account