Ostre strzelanie w Mstowie

  • Published in News

Aż 48. bramek strzelili piłkarze „okręgówki” w siódmej kolejce. Duża w tym zasługa nie tylko bramkostrzelnych zawodników Amatora i Znicza, ale również pokłosie meczu w Mstowie, gdzie gospodarze po imponującym finiszu wywalczyli pierwsze zwycięstwo.

Olimpia Truskolasy - Znicz Kłobuck 0:8 (0:2)
Veni, vidi, vici - tak można podsumować wizytę podopiecznych Tomasza Juszczyka w Truskolasach. Pierwsza bramka padła po 18.minutach gry po strzale Konrada Skoczylasa, który bardzo dobrze wkomponował się w nowy zespół i praktycznie w każdym spotkaniu zdobywa gola. Później na listę strzelców wpisał się Kamil Wojtyra, który czterokrotnie pokonał bramkarza gospodarzy i prawie dogonił Macieja Wolskiego w klasyfikacji strzelców. Nowy nabytek Znicza strzelając jednego gola utrzymał przodownictwo i ma jedenaście trafień na koncie. Dwa gole dołożył Miłosz Bielecki.
Pogoń Kamyk - Amator Golce 0:5 (0:2)
Amator Golce nie zaznał jeszcze w tych rozgrywkach goryczy porażki i z nastawieniem na kolejny sukces pojawił się w Kamyku. Wynik meczu otworzył i zamknął Patryk Chajduś, a trzy gole dołożył Michał Wróblewski. Po godzinie gry z powodu czerwonej kartki boisko musiał opuścić Kamil Trójczak. Podopieczni Tomasza Czoka zajmują drugie miejsce ze stratą czterech punktów za bezbłędnym Zniczem.
Warta Mstów     - Orzeł Kiedrzyn 6:4 (2:2)
Kibice Warty z zadowoleniem opuszczali stadion, gdyż obejrzeli emocjonujące widowisko, dziesięć bramek, a ich pupile odnieśli pierwsze zwycięstwo. Na ligową victorię kiedrzynianie muszą jeszcze poczekać. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem a bramki zdobyli: Krzysztof Pijor, Michał Kowalczyk oraz Marcin Łygaś i Piotr Kołodziejczyk, który otworzył wynik potyczki. Po zmianie stron dwie bramki zdobył Andrzej Bogucki oraz Maciej Niezabitowski i Jacek Latocha. Dla przyjezdnych strzelili: Sambor Warzecha i Sebastian Lachowski.
Piast Przyrów - MLKS Woźniki 2:1 (0:1)
W przyrowskich Brzóskach nie jest łatwo  punkty, a jak na razie z kompletem „oczek” wyjechał tylko KS Panki. Wprawdzie woźniczanie rozpoczęli optymistycznie klasycznym „szatniakiem” bramkostrzelnego Radosława Paligi (siódmy gol w tych rozgrywkach), ale po zmianie stron do głosu doszli gospodarze i po strzałach Mateusza Kopery i Karola Hasikowskiego wywalczyli cenne punkty i awans na dziesiąte miejsce.
Orzeł Psary/Babienica - Warta Kamieńskie Młyny 0:1 (0:1)
Wiadomo, że pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami, ale zwycięstwo Warty w Psarach trzeba uznać za niespodziankę. Goście, po początkowych problemach personalnych, radzą sobie coraz lepiej i odnieśli pierwsze zwycięstwo w delegacji. Natomiast Orzeł po raz pierwszy przegrał przed swoją publicznością. Zwycięskiego gola w dziesiątej minucie strzelił Oskar Krawczyk.  Michał Loreńczyk został wcześniej, z powodu czerwonej kartki, odesłany do szatni.
Lotnik Kościelec - Unia Kalety 3:3 (1:3)
Lotnik niezbyt udanie wystartował w tych rozgrywkach, pierwsze punkty zdobył w trzecim meczu wygrywając z Liswartą Krzepice. Dodatkowe punkty zaliczył po remisach z Orłem Kiedrzyn i Unią Kalety. Po bramkach Mateusza Słodczyka, Adriana Golec, Damiana Zuber i kontaktowym Piotra Knapika przegrywali w pierwszej odsłonie. Przeważnie podopieczni Piotra Ojczyka tracili zdobytą przewagę, ale tym razem wznieśli się na wyżyny i doprowadzili do wyrównania po strzałach Adriana Bodanki i Michał Gawrona.
Stradom Częstochowa - Olimpia Huta Stara 3:1 (1:1)
Stradomianie po raz pierwszy w tych rozgrywkach odnieśli zwycięstwo i to przekonywujące. Na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się nowo pozyskany z Orła Kiedrzyn, Mateusz Teodorczyk, swoje trafienia dołożyli Piotr Nowaczyk i Jakub Skoczek. Goście odpowiedzieli honorowym golem Michała Sitka. Dzięki tej wygranej podopieczni Wojciecha Dawidowskiego odstąpili ostatnie miejsce w tabeli Orłowi Kiedrzyn.
Sparta Lubliniec - Liswarta Krzepice 3:2 (1:0)
Piłkarze Sparty musieli ciężko zapracować na zwycięstwo nad beniaminkiem z Krzepic i zachowanie miana bezbłędnych na własnym obiekcie. Spadkowicz po celnym trafieniu Bogusława Borowca objął prowadzenie w pierwszej części meczu. Wyrównał Mateusz Spaczyński, który ponownie w tych rozgrywkach popisał się efektownym trafieniem z dystansu. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Bogusław Borowiec, a do remisu doprowadził Mateusz Mońka. Kilka minut później czwarte zwycięstwo gospodarzom zapewnił Damian Kosiński. Dla podopiecznych Andrzeja Wróblewskiego była o pierwsza porażka w delegacji.
KS Panki - Gmina Kłomnice 5:1 (1:1)
Po pierwszej porażce w tych rozgrywkach ze Zniczem Kłobuck, podopieczni Adriana Pasieki zrehabilitowali się przed własną publicznością i pewnie pokonali Gminę Kłomnice. Pierwsza połowa zakończyła się remisowo. Wynik z rzutu karnego otworzył niezawodny Arkadiusz Hyra, po pół godziny gry wyrównał Daniel Fidler. Po zmianie stron Tomasz Pasieka, Krystian Piechel  i Tomasz Kowalczyk po golu samobójczym ustalili wynik. Od 48.minuty przyjezdni grali bez Michała Ogończyka ukaranego czerwoną kartką.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account