Lubliniec się rozkręca

  • Published in News

W Podokręgu Lubliniec mają już za sobą drugą kolejkę. W A-klasie na czele tabeli znalazły się rezerwy Sparty Lubliniec oraz Śląsk Koszęcin. W B-klasie prowadzenie objął Rybak Ciasna, który chce jak najszybciej wrócić do A-klasy.

Błękitni Herby - Promień Glinica 0:5 (0:3)
Błękitni występujący w okrojonym składzie, po przegranej w Hadrze, ponieśli porażkę u siebie. Gliniczanie po remisie w Sadowie, tym razem bez problemów uporali się z ekipą Jacka Rubika. W pierwszej części pojedynku Bartłomiej Borszcz ustrzelił klasycznego hattricka. Po zmianie stron, gdy został zmieniony przez Michała Pietrzyka, za strzelanie bramek wzięli się Patryk Płonka i Bartłomiej Borszcz.
Żwirex Hadra - Śląsk Koszęcin 1:4 (0:0)
Pojedynek dwóch beniaminków, którzy w pierwszej kolejce zdobyli komplet punktów. Żwirex wysoko pokonał Błękitnych Herby, a Śląsk po zaciętej walce wygrał z Huraganem Jezioro. W obu meczach padło aż 16.bramek, ale to wynika z ofensywnego stylu gry obu zespołów. Nie inaczej było w sobotę. Kibice obejrzeli ciekawe widowisko i sporo goli, ale górą byli goście. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej odsłonie. Dwie bramki zdobył Dariusz Bryś, a po jednej dołożyli Kamil Dobosz i Łukasz Tyniec. Honorowe trafienie zaliczył Sylwester Seliga.
Huragan Jezioro - Jedność Boronów 0:7 (0:5)
Boronowianie, podrażnieni porażką w inauguracyjnym meczu na własnym z boisku z Sierakowem, nie dali żadnych szans piłkarzom Łukasza Kaczmarczyka. Już w drugiej minucie wynik otworzył Arnold Gadecki, kolejne bramki zdobywali Mariusz Kucharczyk, Kacper Frania, Damian Michna i Karol Ślęzok. Po zmianie stron tempo strzelania zmalało i na listę strzelców wpisali się tylko Michał Bełkot i Kacper Dodat.
LKS Sieraków - Liswarta Lisów 3:3 (3:2)
Był to bardzo ważny mecz dla obu zespołów. Sierakowianie po wygranej w Boronowie dali sygnał, że będą się liczyć w wyścigu o awans. Lisowianie również nie kryją swoich zamiarów powrotu do Ligi Okręgowej, ale już na starcie przegrali u siebie z młodzieżą Sparty Lubliniec.  W sobotę również nie było łatwo, a jeden punkt strzałem z rzutu wolnego uratował Przemysław Ledwoń. Dwie bramki dla lisowian zdobył Mateusz Korzekwa. Dla gospodarzy strzelali: Martin Brzezina, Sebastian Welzer i Mateusz Kinscher.
Sparta II Lubliniec - Mechanik Kochcice 3:0 (2:0)
Spotkały się dwie drużyny, które udanie rozpoczęły zmagania w A-klasie. Zdobyły komplet punktów i zagrały na zero z „tyłu”. Rozpędzeni „Mechanicy”,  po środowej wygranej w Pucharze Polski z Unią Kalety, zostali zatrzymani w Lublińcu. Bramki zdobyli: Wojciech Małczak, Grzegorz Maćkowiak i Adam Deneko. Bezbłędni „Spartanie” plasują się na pierwszym miejscu ligowej tabeli.
Ruch Kochanowice - Pokój Sadów 5:3 (1:1)
Spotkały się zespoły trenowane przez Jacka Szczygioła, który na temat Ruchu wie bardzo wiele. „Niebiescy” bardzo chcieli zrewanżować się za porażki z zeszłego sezonu oraz wiedzieli, że osłabieni sadowianie nie będą aż tak groźni. Poza tym chcieli się zrewanżować przed własną publicznością za inauguracyjną porażkę z Płomieniem Przystajń. Po zaciętym meczu zrealizowali swój cel i tradycyjnie padło sporo goli. Po dwie bramki zdobyli Jarosław Bryła i Mateusz Krawczyk oraz jedną Kamil Kasperek. Dla sadowian dwa trafienia z rzutów karnych zaliczył Daniel Nowak i jedno Mateusz Rokosa.
Sparta Tworóg - Płomień Przystajń, przełożony na 17. listopada.

Unia Lubecko - Rybak Ciasna 3:4 (2:2)
Pojedynek piszącej nową historię Unii i spadkowicza. Ekipa z Lubecka, wzmocniona po premierowym sezonie, nie kryje swoich aspiracji do awansu. W pierwszej kolejce pokonała Wierzbie na ich terenie, a teraz wysoko zawiesiła poprzeczkę Rybakowi. Piłkarze z Ciasnej polegli w pierwszym meczu z Płomieniem Łagiewniki Wielkie i wyciągnęli wnioski. Kolejna wizyta w Łagiewnikach, gdzie swoje mecze rozgrywa Unia, zakończyła się już sukcesem, ale łatwo nie było. Dla „gospodarzy” bramki zdobyli Sebastian Guzy i Arkadiusz Serwatka dwie. Dla Rybaka trafili Kamil Biernacki, Adam Świercok, Mikołaj Pradelok i w ostatnich minutach spotkania Dominik Peryga z rzutu karnego. Wcześniej dwóch piłkarzy Unii, Sebastian Pisula i Krzysztof Anders, ujrzało czerwone kartoniki.
Promień II Glinica - Dragon Rusinowice 3:1 (2:1)
Mecz odbył się w Kochcicach z racji remontu boiska w Glinicy. Wynik otworzył w ósmej minucie Paweł Jendrzejczyk, ale później do głosu doszli „gospodarze”, a właściwie Nataniel Mandla, który trzema strzałami zapewnił gliniczanom pierwsze punkty w tych rozgrywkach. „Smoki” pojawiły się w Kochcicach w mocno okrojonym składzie.
LKS Wierzbie - Tajfun Harbułtowice 4:1 (2:1)
Inauguracja sezonu na Estadio Wierzba nie wypadła najlepiej, gdyż wierzbianie ulegli Unii Lubecko. Gospodarze wyciągnęli wnioski i tym razem już nie było wątpliwości kto jest lepszy. Tajfun chciał pójść za ciosem w drodze do awansu, ale drugie spotkanie zakończyło się porażką. Dwie bramki zdobył Paweł Janiczek, a po jednej dołożyli Michał Kwit i powracający po kontuzji, Kamil Gałeczka.
Zieloni Zborowskie - Orzeł Pawonków 1:2 (1:0)
W Zborowskiem istnieją obecnie dwa boiska, ale piłkarze Zielonych będą grać teraz przy ulicy Dolnej. Inauguracyjny mecz nie wyszedł jednak gospodarzom. Piłkarze Szymona Mlynka, którzy marzą o szybkim powrocie do A-klasy, od razu wzięli się ostro do pracy i rozstrzygnęli pierwsze spotkanie na swoją korzyść. Pierwszą oficjalną bramkę na nowym obiekcie zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Dawid Wojtas. Wyrównał Daniel Janik, a na trzy minuty przed końcem gola na wagę trzech punktów strzelił Jakub Swoboda.
Victoria Strzebiń - Płomień Borowe 3:2 (2:0)
Victoria zagrała po raz pierwszy w tym sezonie. Inauguracyjny mecz z Orłem Pawonków został przełożony na 4.listopada. Strzebinianie nie kryją swoich zamiarów awansowania do A-klasy, z której spadli siedem lat temu. Drużyna swoją postawą dojrzała do powrotu. Bramki dla gospodarzy zdobyli Dawid Musik, Patryk Płonka i Dawid Helisz. Dla borowian trafili Jarosław Koszal i Michał Wochnik.
Unia Lisowice - Płomień Łagiewniki Wielkie 5:2 (2:1)
Wprawdzie derby rządzą się swoimi prawami, ale Unia z roli faworyta wywiązała się doskonale i zdecydowanie wygrała w Lisowicach. Po dwie bramki dla niej zdobyli Łukasz Brzezina i Dawid Brol, a jedną Michał Podyma. Dla Płomienia dwa razy trafił Marcin Ulfik, który w ostatniej minucie zamknął wynik spotkania.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account