Grad bramek w okręgówce

  • Published in News

W rozegranej na raty IV kolejce Ligi Okręgowej padło aż 49. goli. W sumie zdobyto ich już 156, co daje 39.trafień na kolejkę. Oprócz wielu pięknych bramek wiodącym tematem tej rundy była obsada sędziowska. W związku z urlopowaniem się naszych arbitrów sięgnięto po rozjemców ze Śląska. Większość pojedynków udało się jednak rozegrać i jedynie w środę odbył się mecz w Ważnych Młynach.  

Olimpia Truskolasy - Stradom Częstochowa 3:1 (3:0)
Nadal bez zwycięstwa pozostają zawodnicy Stradomia, którzy przegrali po raz trzeci, tym razem w Truskolasach. Katem częstochowian okazał się Dawid Wojtyra, który trzykrotnie pokonał Macieja Janta. Honorowe trafienie dla przyjezdnych pod koniec meczu zdobył Jakub Skoczek. W składzie Stradomia pojawili się Mateusz Teodorczyk z Orła Kiedrzyn i Ariel Wiśniowski z Amatora Golce.
Znicz Kłobuck - Sparta Lubliniec 8:1 (6:0)
Prawdziwy pokaz siły zaprezentowali kłobucczanie piłkarzom Sparty, chociaż worek z bramkami rozwiązał się dopiero po kwadransie gry. W drugiej części pojedynku podopieczni Tomasza Juszczyka wyraźnie zwolnili tempo gry i tym samym nie dobili rywali dwucyfrowym wynikiem. Trzy bramki zdobył Kamil Wojtyra, dwie Maciej Wolski oraz po jednej Jakub Juszczyk, Dawid Korczak i Konrad Skoczylas. Beniaminek, grając jak do tej bezbłędnie, umocnił się na prowadzeniu. W sobotę Znicz złoży wizytę na Stradomiu.
Gmina Kłomnice - Piast Przyrów 6:1 (3:0)
Równie dobrą dyspozycję strzelecką zaprezentowali piłkarze z Kłomnic. Podopieczni Jana Spychalskiego, a właściwie Bartłomiej Szymczyk, rozpoczęli popis strzelecki już w czwartej minucie meczu. Napastnik Gminy dołożył później jeszcze dwie bramki. Dubletem popisał się Piotr Borowiecki, a wynik meczu zamknął Tomasz Wypych. Honorowego gola zdobył Bartłomiej Wiśniewski.
Olimpia Huta Stara - Warta Mstów 3:2 (0:2)
Piłkarzom Olimpii chyba wydawało się, że ostatnia w tabeli Warta będzie dla nich łatwym kąskiem. Jednak to goście, którzy zagrali bez respektu, zdobyli dwie bramki po strzałach Michała Kowalczyka. Po wizycie w szatni miejscowi zabrali się do pracy i odnieśli wymęczone zwycięstwo. Ułatwieniem dla nich było zejście z boiska z powodu czerwonej kartki mstowianina, Eryka Klajnowskiego. Dwa trafienia Pawła Kowalczyka doprowadziły do remisu, a zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Michał Bajur, wykorzystując idealne podanie byłego gracza Rakowa.
Liswarta Krzepice - Pogoń Kamyk 4:2 (4:1)
Piłkarze Liswarty obawiali się pojedynku z Pogonią, która przegrała na inaugurację ze Zniczem Kłobuck, ale później pokonała Gminę w Kłomnicach i u siebie O.H.S. Dlatego od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków, co przyniosło wysokie prowadzenie po dwudziestu pięciu minutach. Honorowego gola do „szatni” wbił Mateusz Wojciechowski, a po zmianie stron Paweł Ściebura wykorzystał rzut karny.
MLKS Woźniki - Lotnik Kościelec 3:0 (0:0)
Nie najlepiej rozpoczęli rozgrywki piłkarze Lotnika, którzy przegrali już po raz trzeci. Inauguracyjna porażka z Gminą wybiła ich chyba z rytmu, bo zdołali pokonać tylko Liswartę Krzepice. Do przerwy nic nie zapowiadało porażki, ale po zmianie stron woźniczanie zdobywali przewagę, którą udokumentowali golami dopiero w ostatnim kwadransie gry. Dwie bramki zdobył Krzysztof Kowalski i Filip Jaworski z karnego.
Orzeł Kiedrzyn - Orzeł Psary/Babienica 1:1 (1:1)
Parafrazując do kruczej zasady, również Orzeł Orłowi krzywdy nie zrobił i podzielił się punktami. Prowadzenie po celnym strzale Adriana Sieradzkiego objęli goście. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego tuż przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą Marcina Łygasia i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu i całe spotkanie. Było to pierwsze spotkanie kiedrzynian na „swoim” obiekcie przy Starzyńskiego.
Amator Golce - Unia Kalety 6:0 (3:0)
Amator po trzech zwycięstwach i jednym remisie w Woźnikach plasuje się na drugim miejscu w tabeli i daje jasny sygnał do Kłobucka i Panek, że trzeba będzie się z nim liczyć w końcowym rozrachunku. Festiwal strzelecki rozpoczął w dziewiątej minucie Bartosz Bartelak, po nim trzema bramkami popisał się Michał Wróblewski, a na zakończenie celnie trafili Dawid Gierczak i w doliczonym czasie gry Patryk Chajduś.  
Warta Kamieńskie Młyny - KS Panki 0:7 (0:2)
Zdecydowane i wysokie zwycięstwo podopiecznych Adriana Pasieki, którzy zepchnęli Amatora Golce na trzecie miejsce i zrównali się ze Zniczem Kłobuck. Jak zapewnia Adrian Pasieka - będziemy walczyć do końca i na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Po dwie bramki zdobyli Patryk Kudła i Paweł Wręczycki oraz po jednej Arkadiusz Hyra, Szymon Kowalczyk i Tomasz Pasieka, dla którego było to już ósme trafienie.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account