Lublinieckie Puchary

  • Published in News

Rozpoczęły się zmagania w ramach I-szej tury eliminacji do Pucharu Polski. Niestety po raz kolejny szerzy się plaga walkowerów, które dotykają szczególnie boleśnie kluby z niższych klas rozgrywkowych. Tak było w Harbułtowicach, gdzie na nowo otwartym obiekcie miał się pojawić zespół z Ligi Okręgowej, Orzeł Psary/Babienica. Ten jednak dzień wcześniej odwołał swój przyjazd i tym samym cały misterny plan....

W spotkaniu rundy przedwstępnej Pucharu Polski w Rusinowicach miejscowy Dragon uległ Śląskowi Koszęcin 1:5 (1:3). Bramki dla Śląska zdobyli: Mateusz Majchrzyk trzy oraz Łukasz Tyniec i Andrzej Świtała, dla gospodarzy trafił Kamil Smuda. Zwycięzca w kolejnej rundzie zmierzył się w środę w Koszęcinie z Unią Kalety. Górą byli kalecianie, którzy pokonali miejscowych 5:1 (2:1). Po dwie bramki strzelili Damian Zuber i Roland Płonka oraz jedną Arnold Imiołczyk. Honorowego gola zdobył Maciej Nowakowski.
Orzeł Pawonków - Promienia Glinica 2:4 (1:2)
Bramki dla Orła : Daniel Janik, Szymon Młynek. Natomiast dla Promienia strzelali: Robert Makles, Krystian Ptok, Nataniel Mandla oraz bramka samobójcza.
Żwirex Hadra - Błękitni Herby 6:1
Bramki: trzy Patryk Wołowczyk, Wojciech Trzop, Dawid Pisarek, Jakub Duda dla Żwirexu i Krzysztof Kamiński dla podopiecznych Jacka Rubika.
LKS Wierzbie - Mechanik Kochcice 1:3 (1:1)
Bramki: Paweł Janiczek dla Wierzbie, a dla Mechanika dwie Dariusz Mizera oraz jedna Błażej Strzoda.
LKS Sieraków Śląski - MLKS Woźniki 3:2 (2:0)
1-0 16’Marcin Wiechoczek
2-0 33’Marcin Wiechoczek
2-1 46’Radosław Paliga
2-2 55’Robert Maruszczyk
3-2 83’Sebastian Welzer
Tajfun Harbułtowice - Orzeł Psary/Babienica 3:0 (v.o.)
Huragan Jezioro - Warta Kamieńskie Młyny 3:0 (v.o.)
Płomień Przystajń - Sparta Lubliniec odbędzie się 11.sierpnia o 16.00.

Z drużyny Unii Kalety, która wywalczyła awans do Ligi Okręgowej nikt nie odszedł, jednak będący po zabiegu artroskopii Adrian Golec dołączy do zespołu nieco później. Skład uzupełnili będący po zabiegu Paweł Bździon, Kamil Sowa oraz z drużyny juniorów dokooptowano Bartosza Wojtala i Pawła Jarosza. Pozyskano również dwóch  zawodników Sparty Tworóg: bramkostrzelnego  Damiana Zubera oraz Daniela Nokielskiego.
W szeregi LKS Sieraków Śląski powrócił Martin Brzezina, który ostatni sezon spędził w Niwach Brudzowice i będzie na pewno dużym wzmocnieniem dla sierakowian, którzy powalczą o powrót do Ligi Okręgowej.
Skończyły się problemy boiskowe Zielonych Zborowskie. Nowe boisko „Jeleni” zostało wybudowane przy ulicy Dolnej, ale niestety bez sztucznego oświetlenia.
Rozpoczęły się wreszcie prace przy remoncie boiska w Glinicy. Pierwszy zespół zagra najbliższe mecze w Kochcicach, którego zawodnicy w trakcie modernizacji swojego boiska grali w Glinicy. Rezerwowy zespół prawdopodobnie będzie musiał występować w Ciasnej.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account