Bogate zakończenie sezonu

  • Published in News

Na zakończenie sezonu 2017/2018  w piątek, 3. sierpnia, w restauracji Tori odbyła się oficjalna gala, którą zorganizował Wydział Gier Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele klubów klasy okręgowej, klas A i B, a także rozgrywek młodzieżowych.

Prowadzącymi spotkanie byli: Wojciech Kowalik (członek zarządu CzOZPN), który przygotował obszerne podsumowanie z rozgrywek ligowych, Grzegorz Derek (wiceprezes CzOZPN i przewodniczący Wydziału Gier) oraz Artur Szymczyk (prezes CzOZPN).
Podczas gali zostały wręczone wyróżnienia indywidualne i zespołowe za ubiegły sezon, a także nagrody pieniężne przyznane przez Śląski Związek Piłki Nożnej dla klubów, które w rozgrywkach seniorskich stawiały na młodzieżowców.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy piłkarz klasy okręgowej: Tomasz Pasieka (KS Panki).
Najlepszy strzelec klasy okręgowej: Dawid Wojtyra (Olimpia Truskolasy) i Maciej Wolski (Orzeł Kiedrzyn) – 36 goli.
Najlepszy strzelec klasy A, gr. I: Kamil Wojtyra (Znicz Kłobuck) – 60 goli.
Najlepszy strzelec klasy A, gr. II: Krzysztof Pietrzykowski (Olimpia Huta Stara) – 37 goli.
Najlepszy strzelec klasy B, gr. I: Kamil Sztymala (Start Soborzyce) – 31 goli.
Najlepszy strzelec klasy B, gr II: Karol Gałus (Warta Myszków) – 19 goli.


Puchary za awanse do wyższych lig otrzymali:
Zieloni Żarki (kl. okręgowa), Znicz Kłobuck, Liswarta Krzepice, Olimpia Huta Stara, Piast Przyrów (klasa A), Start Soborzyce, Metal Rzeki Wielkie, Lot Konopiska i Ajaks Częstochowa (klasa B).
Klasyfikacja występów zawodników młodzieżowych (rocznik 1998 i młodsi):
Klasa okręgowa:
1. miejsce: Warta Kamieńskie Młyny (nagroda 1500 zł), 2. Olimpia Truskolasy (1000 zł), 3. KS Panki (500 zł).
Klasa A:
1. miejsce: Oksza Łobodno (nagroda 1000 zł), 2. Liswarta Popów (600 zł), 3. Czarni Starcza (400 zł).
Zwycięzcy klasyfikacji fair-play:
Stradom Częstochowa (kl. okręgowa), Znicz Kłobuck (kl. A, gr. I), Olimpia Huta Stara (kl. A, gr. II), Sparta Nowa Wieś i Iskra Mokrzesz (kl. B, gr. I) oraz Lelovia Lelów (kl. B, gr. II).
W kategoriach młodzieżowych puchary otrzymały następujące kluby:
Skra Częstochowa (młodzik młodszy i starszy, trampkarz st., junior st.), Raków Częstochowa (młodzik mł., junior mł.), UKS Raków Częstochowa (młodzik st.), Zieloni Żarki (trampkarz st.), Lot Konopiska (trampkarz mł.), Victoria Częstochowa (trampkarz mł.), Pogoń Kamyk (junior mł.).

cz-piłka.pl, tekst i foto: Grzegorz Kemuś

Log in or create an account