Rumin nie zawodzi w Katowicach

  • Published in News

Nowy nabytek GKS-u Katowice, Daniel Rumin, nie zawodzi swoich nowych pracodawców i meczu derbowym z Tychami zdobył swoją drugą bramkę w tych rozgrywkach. Tydzień wcześniej zapewnił katowiczanom zwycięstwo na gorącym terenie ŁKS-u Łódź.

Ze Skry do GKS-u Katowice odszedł Daniel Rumin, który radzi sobie w I lidze bardzo dobrze i strzela kolejne bramki. Do Polonii Poraj wrócił Marcin Kowalski oraz wypożyczono Eryka Krupa i Alana Jaworskiego. Kamil Kosut został nowym zawodnikiem KKS-u Kalisz, który występuje w III lidze. Ostatni sezon zakończył na V miejscu. Kadrę „Skrzaków” wzmocnili Kamil Zalewski, Michał Kieca, Sebastian Siwek, Wojciech Jurek, Damian Ziarko oraz ostatnio Maciej Buławski.

Trenerem Iskry Mokrzesz w nadchodzącym sezonie będzie Adrian Ceglarz. Do Iskry po kilkuletniej przerwie powracają filary tego zespołu: Wojciech Suliga, Adrian Lampa oraz bracia Knapkowie.

Rafał Staśkiewicz został trenerem zdegradowanego do B-klasy Maratonu Waleńczów. Z funkcji szkoleniowca po zakończonych rozgrywkach zrezygnował Przemysław Zachwyc, który przeniósł się do Okszy Łobodno, gdzie zastąpił Tomasza Kasprzyka. Rafał Staśkiewicz na przenosiny do Waleńczowa otrzymał zgodę prezesa Daniela Zalskiego, który na pewno czuje wielki sentyment do Maratonu, gdyż to tutaj rozpoczynał swoją przygodę z piłką. Do rozgrywek B-klasy nie przystąpią rezerwy Znicza Kłobuck.

Do beniaminka IV ligi łódzkiej, RKS Radomsko przenosi się Adrian Jura, zawodnik Warty Mstów, którym interesowała się również Polonia Poraj. Pierwszym letnim transferem radomszczan był Adrian Klepczyński, który na początku XX wieku grał już w Radomsku. Podczas całego pobytu w RKS-ie, wychowanek Rakowa rozegrał 54. mecze. Po odejściu z Radomska grał między innymi w Widzewie Łódź, Piaście Gliwice, Polonii Bytom i MKS Kluczbork.

W Polonii Poraj nastąpiła szybka zmiana bramkarza. Do Karola Kuczery, który miał już podpisaną umowę z Polonią, dołączył były golkiper Rakowa, Mateusz Kos. Wówczas Kuczera zdecydował się na przenosiny do Kamyka. Do Poraja powrócił Marcin Kowalski, który przeszedł ze Skry razem z Erykiem Krupa i Alanem Jaworskim. Z Orła Kiedrzyn powrócił również Łukasz Toborek. Z klubem rozstali się zawodnicy ze śląskiego zaciągu: Jakub Dankowski, Patryk Mendela i Konrad Kołodziej oraz Kamil Witczyk.

Duże piwo są winni zawodnikom z Cynkowa piłkarze z Dąbrowy Zielonej. Dąbrowianka przegrała rywalizację o pozostanie w A-klasie z Małą Panew, ale borykająca się z wieloma problemami ekipa Oskara Napory ostatecznie wystartuje w B-klasie. Swoje mecze będą rozgrywać w niedzielę, a szkoleniowcem nadal pozostanie Oskar Napora, który jedną nogą był już w Kotowicach. Od nowego roku będzie realizowany projekt stworzenia jednej, silnej, gminnej drużyny złożonej z zawodników z Siedlca Dużego, Cynkowa i Koziegłów.

Wraz z nowym sezonem w Kmicicu nastąpiła zmiana szkoleniowca w drużynie seniorów. Z zespołem pożegnał się Mariusz Sędzielewski, a zastąpi go grający trener, Grzegorz Kuziorowicz, który ostatnio prowadził Amatora Golce.

Trenerem piłkarzy Sparty Nowa Wieś został Piotr Zroślak. Zastąpił on Adama Cichonia.

Z Myszkowa odeszli Karol Pstuś do Szombierek Bytom i Jakub Jastrzębski do Zielonych Żarki. Na pozostałe informacje musimy tradycyjnie poczekać do pierwszego meczu.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account