W lublinieckim nie próżnują

  • Published in News

Spore ruchy transferowe w klubach lublinieckich. Mając w perspektywie kolejną reformę rozgrywek w wielu zespołach dokonują się istotne wzmocnienia. Do nowej Ligi Okręgowej awansują tylko zwycięzcy trzech grup A-klasy, a więc walka będzie trwała na całego i do końca.  Rozpoczyna się również cykl Pucharu Polski, do którego nie przystąpiły zespoły Jedności Bronów i Liswarty Lisów.

Snajper Pokoju Sadów, Damian Michna,  przechodzi do Jedności Boronów. Do Boronowa po wielu latach powrócił również wychowanek Jedności, Karol Ślęzok, grający ostatnio w Szombierkach Bytom.
Wojciech Małczak z Promień Glinica przenosi się do Sparty Lubliniec. Damian Gadecki z Jedności Boronów powrócił do Sparty, a z KS Panki - Dawid Świtała. Do zasilenia Sparty przymierzani są również Dawid Maksajda z Unii Kochanowice i Przemysław Janik z Pokoju Sadów.
Arkadiusz Serwatka z Pokoju Sadów oraz Mateusz Strzoda i Marek Koza z Promienia Glinica przenoszą się do Unii Lubecko, a ich kolega, Patryk Jureczko, do Pokoju Sadów.  Mateusz Smyła z Orła Pawonków będzie grał dla Unii Lisowice. Śląsk Koszęcin zasilili Mateusz Majchrzyk z Orła Nakło Śląskie, Kamil Sowa i Łukasz Tyniec ze Żwirexu Hadra, Dawid Christof z Jedności Boronów oraz Szymon Mazur z Orła Psary/Babienica.
Po jedenastu latach gry w ekipie Błękitnych Herby, Jacek Rubik postanowił zawiesić buty piłkarskie na kołku. Był również zawodnikiem Pogoni Blachownia i częstochowskiego Stradomia, gdzie grał wspólnie z Jakubem Błaszczykowskim. Teraz zajmie się, po rezygnacji Adama Fiedeloka, trenowaniem zespołu Błękitnych.
Nowym trenerem LKS Wierzbie został Artur Zakaszewski, a do drużyny dołączyli Kamil i Łukasz Gałeczka, Michał Kwit oraz Szymon Przybyła. Treningi wznowił również Wojciech Adamek. Z drużyny odeszli Mateusz Konopka, który został graczem Dragona Rusinowice i Jacek Demarczyk, który zasili beniaminka A-klasy, Żwirex Hadra.
Wydział Gier i Dyscypliny Podokręgu Lubliniec dokonał losowania pierwszej tury eliminacji do Pucharu Polski, której mecze zostaną rozegrane 5. sierpnia 2018 r. o godz. 17:30. Trzy dni wcześniej, 2.sierpnia o godzinie 18.00. w Rusinowicach, w rundzie przedwstępnej zagrają Dragon Rusinowice ze Śląskiem Koszęcin. Na zwycięzce „czeka” Unia Kalety, która zagra w Rusinowicach lub Koszęcinie. W pozostałych niedzielnych pojedynkach spotkają się o godzinie 17.30.
Dragon Rusinowice - Śląsk Koszęcin 1:5 (1:3)
Huragan Jezioro - Warta Kamieńskie Młyny 3:0 (v.o)
Orzeł Pawonków - Promień Glinica
LKS Wierzbie - Mechanik Kochcice
Tajfun Harbułtowice - Orzeł Psary/Babienica
Żwirex Hadra - Błękitni Herby
Śląsk Koszęcin - Unia Kalety
LKS Sieraków Śląski - MLKS Woźniki zostanie rozegrany w sobotę 4.sierpnia o 18.00.
Płomień Przystajń - Sparta Lubliniec odbędzie się 11.sierpnia o 16.00.
W wyniku reformy, która w sezonie 2019/2020 obejmie Ligę Okręgową w grupie częstochowsko-lublinieckiej zaplanowano udział w rywalizacji 16.zespołów. Utworzy ją  13 zespołów z najlepszą średnią arytmetyczną z Podokręgów Częstochowa i Lubliniec grających w Klasie Okręgowej w sezonie 2018/2019, które nie uzyskają awansu do IV ligi; liczba zespołów zostanie pomniejszona o trzech ewentualnych spadkowiczów z IV lig należących do Podokręgów Częstochowa i Lubliniec. Awansują również mistrzowie Klasy A grupy I i II z Podokręgu Częstochowa oraz mistrz Klasy A z Podokręgu Lubliniec. W przypadku konieczności uzupełnienia składu ligi mają zastosowanie postanowienia Uchwały V/70 z 21.04.2015 r. Zarządu PZPN oraz Uchwały nr 13/102 z 7.09.2006 r. Prezydium Zarządu PZPN.
W przypadku dalszej konieczności uzupełnienia składu ligi:
- o jeden zespół: awansuje drużyna z 2. miejsca z Klasy A gr. I Częstochowa lub Klasy A gr. II Częstochowa lub Klasy A Lubliniec z lepszą średnią arytmetyczną
- o dwie zespoły: awansują drużyny z 2. miejsca z Klasy A gr. I Częstochowa
lub Klasy A gr. II Częstochowa lub Klasy A Lubliniec z lepszą średnią arytmetyczną
- o trzy zespoły: awansują drużyny z 2. miejsc z Klasy A gr. I Częstochowa, Klasy A gr II Częstochowa i Klasy A Lubliniec; w przypadku konieczności dalszego uzupełnienia należy postąpić analogicznie.
Pozostałe zespoły Klasy Okręgowej z sezonu 2018/2019, które nie wejdą w skład nowych grup ze względu na gorszą średnią arytmetyczną, spadną do Klasy A.
W przypadku równej średniej arytmetycznej dwóch lub więcej drużyn o zajętym miejscu decyduje:
-  korzystniejsza różnica między zdobytymi a utraconymi bramkami we wszystkich
spotkaniach całego cyklu;
- spotkanie barażowe na neutralnym boisku.

cz-piłka.pl

 

Log in or create an account