Zmiany przy Limanowskiego

  • Published in News

Raków Częstochowa ma nowego sternika klubu. Janusz Żyła z powodów osobistych przestał pełnić funkcję prezesa Zarządu. Nowym prezesem został częstochowianin, Wojciech Cygan, który po dwudziestu latach wrócił do rodzinnego miasta.

Dotychczasowy prezes częstochowskiego klubu, Janusz Żyła, zrezygnował z tej funkcji z powodów rodzinnych. Pozostanie on jednak przy Limanowskiego, gdzie obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.
– Cały czas wzmacniamy kadrę również w strukturach organizacyjnych. Chcemy w przyszłości zagrać w ekstraklasie, było to wszystko przemyślane i przedyskutowane wewnątrz klubu. Ja z powodów rodzinnych nie byłbym w stanie poświęcać teraz klubowi 12-16 godzin dziennie - mówił Janusz Żyła.

Nowy Prezes urodził się w Częstochowie. Do września 2017 roku Wojciech Cygan był prezesem GKS-u Katowice. Obecnie piastuje dwie bardzo ważne funkcje: jest wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej oraz zasiada w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej.
- Wracam po 20 latach do Częstochowy, wyprowadzając się w życiu nie pomyślałbym, że wrócę i to jeszcze w roli prezesa Rakowa. Wracam, aby Raków był jeszcze silniejszy, aby mógł walczyć o najwyższe cele. Parę lat już znamy się z Michałem Świerczewskim, wiedziałem z kim mam do czynienia. Dostałem konkretną propozycję, a że jestem człowiekiem konkretnym to szybko się do niej odniosłem - powiedział Wojciech Cygan.

W drugiej części spotkania głos zabrał Senator RP, Artur Warzocha.
- Raków osiąga coraz lepsze wyniki i od dłuższego czasu wiadomo było, że trzeba poprawić infrastrukturę na stadionie. Jako parlamentarzystom udało nam się przetrzeć pewne szlaki w ministerstwie sportu. Pojawiła się teraz kolejna możliwość, aby do końca czerwca 2020 roku w ramach wieloletnich projektów stadion uzyskał odpowiednie parametry do gry w ekstraklasie.

O wizji modernizacji stadionu mówił również projektant obiektu pan Artur Grodziński - Wzorujemy się na obiekcie w Niecieczy. Stadion ma być "skrojony na miarę" i wpisywać się w otaczającą nas przestrzeń.

Na konferencji prasowej nie zdradzono zbyt wielu szczegółów. Nastąpi to w piątek,13 lipca o godz. 19.21., kiedy podczas prezentacji drużyny Rakowa na Promenadzie zostanie pokazana pełna wizualizacja dotycząca modernizacji obiektu przy ulicy Limanowskiego 83. Wiadomo, że  spełniałby najwyższe wymogi dotyczące rozgrywania spotkań w Ekstraklasie i miałby pojemność 6000 miejsc z możliwością rozbudowy. Koszt inwestycji to około 30. milionów złotych, a zakończenie prac przewidziano na czerwiec 2020 roku.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account