Brzęczek zastąpi Nawałkę

  • Published in News

Na giełdzie nazwisk nie było Jerzego Brzęczka, ale to on został nowym, 47. selekcjonerem reprezentacji Polski. Pochodzący z Truskolasów 47-letni Brzęczek z powodzeniem prowadził ostatnio Wisłę Płock. Dla piłkarzy tego zespołu i nie tylko, decyzja PZPN o powierzeniu mu funkcji trenera reprezentacji Polski była ogromną niespodzianką. Głośno się mówiło o kierunku włoskim lub o Michale Probierzu.

Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23. lipca o godzinie 12:30, w sali konferencyjnej stadionu PGE Narodowy. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. Do końca lipca oficjalnie szkoleniowcem jest Adam Nawałka, ale nowy selekcjoner musi jak najszybciej rozpocząć z reprezentacją przygotowania do wrześniowych rozgrywek utworzonych przez UEFA, Ligi Narodów. Debiut nastąpi już 7.września we Włoszech.
Karierę trenerską Jerzy Brzęczek rozpoczął jako asystent w Polonii Bytom, w której zakończył przygodę piłkarza. W latach 2010-2014 prowadził Raków Częstochowa, potem Lechię Gdańsk i GKS Katowice. W minionym sezonie był trenerem Wisły Płock, z którą zajął V miejsce w LOTTO Ekstraklasie.
- O wszystkim dowiedziałem się przez przypadek godzinę wcześniej, gdy zadzwoniłem do Jurka w innej sprawie - powiedział Krzysztof Kołaczyk. - Nie zdziwiłem się, bo myślę, że jest to odpowiednia osoba na tym stanowisku - dodał jego klubowy kolega z Rakowa.
- Wydaje mi się, że Jurek dorósł do prowadzenia kadry i widocznie zasłużył na tę nominację. Udana kariera, prawie 250. występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, trzy tytuły mistrzowskie, srebrny medal olimpijski, to naprawdę godny dorobek. Trener Zbigniew Dobosz  na pewno się cieszy w niebie, że dwóch jego wychowanków poprowadzi dwie najważniejsze reprezentacje Polski, Jacek Magiera U-20 i Jurek dorosłą kadrę. Częstochowa i Raków powinny być dumne z naszych chłopaków - mówił Gothard Kokott.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account