Szczęśliwy Jarocin

  • Published in News

Piłkarze Rakowa podczas pobytu w Jarocinie rozegrali drugi mecz kontrolny i odnieśli drugie zwycięstwo. Częstochowianie na obozie przebywać będą do wtorku. Po powrocie ostatni okres przed startem ligi spędzą na własnych obiektach. Trener Marek Papszun zaplanował jeszcze dwa sparingi, a rywalami będą: Miedź Legnica oraz Skra Częstochowa.

Sokół Kleczew - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)
0:1 53’Adam Radwański
0:2 80’Dariusz Formella
Raków Częstochowa: Jakub Szumski (46’Michał Gliwa), Kamil Kościelny (46’Andrzej Niewulis), Tomáš Petrášek (46’Łukasz Góra), Arkadiusz Kasperkiewicz (46’Lukáš Ďuriška), Petr Schwarz (46’Karol Mondek), Rafał Figiel (46’Adam Radwański), Daniel Bartl (46’Igor Sapała), Piotr Malinowski (46’Testowany), Miłosz Szczepański (46’Dariusz Formella), Maciej Domański (46’Bartosz Wiktoruk), Sebastian Musiolik (46’Adam Czerkas). Trener: Marek Papszun

W piątek, 13. lipca, o godzinie 19.21. w Amfiteatrze przy Promenadzie im. Czesława Niemena rozpocznie się prezentacja drużyny Rakowa, która w sezonie 2018/2019 będzie walczyła w Nice 1 Lidze. Na kibiców czekać będzie bardzo wiele atrakcji. Oczywiście główną z nich będzie przedstawienie zawodników Rakowa. Będzie można również obejrzeć wizualizację projektu rozbudowy stadionu znajdującego się przy ulicy Limanowskiego 83. Oprócz tego będzie można skorzystać ze stoisk gastronomicznych, a także zakupić gadżety RKS-u w specjalnym czerwono-niebieskim namiocie. Po części oficjalnej zawodnicy będą do dyspozycji kibiców: będą rozdawać autografy i specjalne zaproszenia na mecz z Puszczą Niepołomice.

Kadrę naszego drugoligowca wzmocnili: Kamil Zalewski, 29-letni rozgrywający podpisał roczny kontrakt ze Skrą. Ostatnio występował w Stali Brzeg. Sebastianowi Siwkowi po zakończeniu sezonu umowa z ROW Rybnik wygasła i jako wolny zawodnik podpisał roczny kontrakt z klubem z Loretańskiej. Wychowanek Pilicy Koniecpol grał już w Skrze w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Wcześniej z Zagłębia Sosnowiec wypożyczono na rok młodego pomocnika, Michała Kieca.  

Zgodnie z przewidywaniami z powodów finansowych z rozgrywek III ligi wycofano zespół Stali Bielsko - Biała. Zespół wznowi rozgrywki w Klasie Okręgowej. W związku z tą decyzją rezerwy Górnika Zabrze będą nadal występować w III Lidze, a Szczakowianka zagra baraż o utrzymanie w IV lidze. To, że się opłaca grać do końca i nie powinno nigdy tracić nadziei można skierować do graczy Sparty Lubliniec.

Po zakończeniu udanego dla Liswarty Krzepice sezonu z pracy z pierwszym zespołem zrezygnował dotychczasowy trener, Stanisław Szczęsny. Ikonę krzepickiego zespołu zastąpi Andrzej Wróblewski, były gracz Znicza Kłobuck, Rakowa i Ruchu Radzionków. Wychowanek LZS-u Waleńczów rozegrał na najwyższym poziomie rozgrywkowym 122. spotkania. Stanisław Szczęsny będzie prowadził drużny młodzieżowe.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account