Krzętowski na Krakowskiej

  • Published in News

Mimo okresu wakacyjnego wiele dzieje się na rynku transferowym. Z Rakowem rozstali się trzej zdolni trenerzy młodego pokolenia Dawid Krzętowski, Krzysztof Kościański i Łukasz Tomczyk, którzy zostaną oficjalnie pożegnani na przedsezonowej prezentacji Rakowa.  W innych klubach naszego regionu również spore ruchy kadrowe, a czasu do wznowienia rozgrywek już nie wiele czasu.

Na stadionie w Jarocinie wystąpiło trzech zawodników testowanych, wśród których był Bartosz Wiktoruk z juniorów hiszpańskiego Villarreal CF. Zadebiutował pozyskany ostatnio Petr Schwarz, a po kontuzji na boisku pojawił się Tomáš Petrášek. Do składu dołączył nowy bramkarz, Michał Gliwa, który trafił do Rakowa na zasadzie transferu definitywnego. Z czerwono-niebieskimi rzeszowianin popisał kontrakt na dwa sezony z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata. Gliwa ostatnio występował w Sandecji Nowy Sącz. W minionym sezonie w Lotto Ekstraklasie rozegrał 35. spotkań. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju Michał ma swoim koncie 107 występów (między innymi w barwach Zagłębia Lubin i Polonii Warszawa). Nowy bramkarz Rakowa zagrał także w barwach rumuńskiego Pandurii Târgu Jiu.
Polonia Środa Wielkopolska - Raków Częstochowa 1:4 (0:2)
0:1 18’Piotr Malinowski
0:2 43’Dariusz Formella
0:3 47’Adam Mesjasz (głową)
0:4 48’Testowany
1:4 70’Mikołaj Panowicz
Raków Częstochowa: (I połowa) Testowany, Arkadiusz Kasperkiewicz, Kamil Kościelny, Igor Sapała, Łukasz Góra, Rafał Figiel, Karol Mondek, Miłosz Szczepański, Sebastian Musiolik, Dariusz Formella, Piotr Malinowski.
(II połowa) Testowany, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Maciej Domański, Adam Mesjasz, Petr Schwarz, Adam Radwański, Bartosz Wiktoruk, Adam Czerkas, Lukáš Ďuriška, Testowany. Trener: Marek Papszun

Znicz Kłobuck pozyskał z Orła Kiedrzyn Mateusza Jabłko i Macieja Wolskiego, Konrada Skoczylasa z Pogoni Kamyk i bramkarza, Błażeja Stępnia z Rakowa Częstochowa. Prawdopodobnie będą to już wszystkie transfery przychodzące. Reszta wyjaśni się w najbliższych dniach.

Z Orła Kiedrzyn, poza wspomnianymi Jabłko i Wolskim, odeszli Mateusz Teodorczyk,  wypożyczony z Piasta Przyrów, Stanisław Toborek, Jan Gładysz, który przymierza się do gry w Polonii Poraj, a do Zielonych Żarki  wybiera się Karol Kuczera. W Kościelcu jedną noga jest już Łukasz Ciecierski, a Kornel Ryś z powodów zawodowych zawiesił na dwa lata buty piłkarskie na kołku. Mimo sporych strat drużyna Orła wystartuje w rozgrywkach, ale już pod wodza nowego szkoleniowca, którego nazwisko poznamy za kilka dni.

Dawid Krzętowski, po rozstaniu się z czwartoligowym rezerwami Rakowa, został szkoleniowcem seniorów Victorii Częstochowa. Drużyna zostanie wzmocniona doświadczonymi zawodnikami, a trener Krzętowski zapowiada szybki powrót do Ligi Okręgowej. Więcej szczegółów poznamy za trzy tygodnie, gdy zawodnicy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.

Damian Nowak nadal będzie prowadził zespół czwartoligowej Polonii Poraj, a nad całością będzie czuwał Krzysztof Całus. Do gry przymierzani są zawodnicy z pobliskich klubów, ale na konkretne decyzje musimy jeszcze poczekać. - Na pewno będziemy dążyć do odmłodzenia składu - zapewnił prezes, Michał Grzybowski.

W Olimpii Huta Stara bardzo cieszą się z powrotu do Ligi Okręgowej, ale nie planują wielkich wzmocnień. Jeżeli będą, to kosmetyczne zmiany. - Priorytetem dla nas jest zakup i uruchomienie zraszacza murawy. Mamy wreszcie osobne przyłącze wody, które pozwoli nam na poprawę stanu nawierzchni boiska - powiedział Łukasz Wlazło.

Daniel Rumin udanie zaprezentował się na testach sztabowi trenerskiemu GKS-u Katowice i na dwa lata podpisał kontrakt z katowiczanami. 21-latek w minionym sezonie strzelił 21.bramek w 33. spotkaniach trzecioligowej Skry. Do Częstochowy trafił natomiast Michał Kieca, który  został wypożyczony na rok z Zagłębia Sosnowiec.

Amator Golce, obchodzący w przyszłym roku jubileusz 20-lecia klubu, chce uczcić rocznicę dobrym występem w lidze i być może uda się zorganizować kolejny spektakularny pojedynek w stylu meczu sprzed pięciu lat z Wisłą Kraków. Trener Tomasz Czok ściągnął do Amatora Dawida Gierczaka, Piotra Kotasa, Grzegorza Kędzierskiego i Jakuba Ignatowicza z Płomienia Kuźnica Marianowa oraz Konrada Korzekwa z Juniora Szarlejka.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account