Wygrana z Jastrzębiem

  • Published in News

Zawodnicy Marka Papszuna wygrali GKS-em Jastrzębie, z którym przyjdzie im się zmierzyć za niecały miesiąc w Częstochowie w ramach drugiej kolejki pierwszej ligi. Na ławce trenerskiej zasiadł Jan Woś, który dołączył do sztabu szkoleniowego GKS-u i będzie asystentem trenera Jarosława Skrobacza. Pamiętają go doskonale kibice Skry, gdzie zakończył piłkarską karierę i był szkoleniowcem w latach 2012 -2014.

Spotkanie zostało rozegrane na boisku Hotelu Olimpia w Rybniku/Kamieniu, gdzie obydwa zespoły przebywały na zgrupowaniu. Częstochowianie objęli prowadzenie po strzale w stylu Senegalczyka, Idrissa Gueye, a w jego rolę wcielił się Dariusz Formella. Tym razem zmieniającym lot piłki był Kamil Szymura, który kompletnie zaskoczył golkipera jastrzębian, Bartosza Szelonga. Ostatecznie Raków pokonał rywala i udanie zakończył tygodniowe zgrupowanie. W najbliższy poniedziałek częstochowianie udadzą się na kolejny obóz, tym razem do Jarocina i będą tam przebywać do 11.lipca. Podczas pobytu w Wielkopolsce rozegrają dwa spotkania towarzyskie z drużynami z trzeciej ligi: w środę, 4 lipca, zagrają z Polonią Środa Wielkopolska i w sobotę, 7 lipca, z Sokołem Kleczew.
GKS 1962 Jastrzębie-Zdrój - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
Bramka:
0:1 36’ Kamil Szmura (samobój)
GKS Jastrzębie - Zdrój :12.Bartosz Szelong (46’1.Grzegorz Drazik), 27.Oskar Mazurkiewicz (46’14.Marcin Mączka), 4.Piotr Pacholski (63’3.Kacper Kawula), 17.Kamil Szymura, 30.Dawid Gojny, 18.Damian Zajączkowski (46’11.Dominik Szczęch), 31.Maciej Spychała (70’33.Jacek Wuwer), 6.Patryk Skórecki (46’32.Bartosz Jaroszek), 10.Farid Ali (75’19.Marcin Ruda), 8.Kamil Jadach (63’7.Tomasz Dzida), 15.Adam Żak (46’22.Krzysztof Gancarczyk). Trener: Jarosław Skrobacz.
Raków Częstochowa: (I połowa) 29.Jakub Szumski, 19.Kamil Kościelny, 6.Andrzej Niewulis, 4.Adam Mesjasz, 3.Mateusz Żebrowski, 25.Daniel Bartl, 7.Rafał Figiel, 20.Miłosz Szczepański, 11.Maciej Domański, 9.Dariusz Formella, 10.Adam Czerkas.
Raków Częstochowa: (II połowa) 29.Jakub Szumski, 26.Łukasz Góra, 27.Oskar Krzyżak, 16.Arkadiusz Kasperkiewicz, 8.Igor Sapała, 7.Rafał Figiel (60’9.Dariusz Formella, 76’20.Miłosz Szczepański), 17.Adam Radwański, 13.Piotr Malinowski, 21.Karol Mondek, 18.Sebastian Musiolik, 5.Testowany. Trener: Marek Papszun.

W Rakowie cały czas trwają zmiany. Słowak, Lukas Duriska, podpisał umowę, która obowiązywać będzie przez kolejny rok z możliwością przedłużenia o następne dwa lata. Duriska po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją jest już w pełni sił i od początku przygotowań do nowego sezonu jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego. W ostatnich dniach dołączył do niego Czech, Petr Schwarz. 26-letni pomocnik do Rakowa trafił na zasadzie transferu definitywnego. Czech podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.

Artem Rakhmanov, białoruski obrońca, nie będzie już występował w zespole Rakowa.  30. czerwca kończy się umowa obowiązująca czerwono-niebieskich z Artemem i nie zostanie ona przedłużona. Tym samym Rakhamnov opuszcza zespół z ulicy Limanowskiego.

Również wychowanek Błękitnych Aniołów, Mariusz Przybylski, z końcem czerwca zakończył swoją dziesięcioletnią przygodę z Górnikiem Zabrze. Trafił tam z Polonii Bytom, gdzie grał przez dwa sezony. Wcześniej przez osiem lat reprezentował Raków. - Po zakończeniu przygody w Zabrzu, chciałbym jeszcze pograć, ale gdzieś bliżej domu - powiedział 36-letni pomocnik.

Były gracz Rakowa, Hubert Tomalski,  zasilił pierwszoligową Puszczę Niepołomice. 24-letni pomocnik w minionym sezonie Nice I ligi wystąpił w 22. spotkaniach ligowych, w których strzelił cztery bramki.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account