Druga porażka Rakowa

  • Published in News

Piłkarze Rakowa rozegrali drugi mecz kontrolny z ekipą z Ekstraklasy, Wisłą Kraków. Przed wyjazdem na obóz treningowy do Rybnika/Kamienia zmierzyli się w Kielcach z Koroną. Oba mecze przegrali, ale wynik nie jest najistotniejszy w tych sprawdzianach. Kolejny drużyna Marka Papszuna rozegra w najbliższą sobotę w Rybniku/Kamieniu, a przeciwnikiem będzie beniaminek Nice 1.Ligi, GKS 1962 Jastrzębie - Zdrój. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o 10.30.

Przebywający na zgrupowaniu w Rybniku/Kamieniu piłkarze Rakowa rozegrali w Myślenicach mecz kontrolny z Wisłą Kraków. W drużynie Rakowa zagrał Mateusz Żebrowski. Wychowanek Korony Ostrołęka, były gracz m.in. Legii Warszawa czy Jagiellonii Białystok, ostatnio występował w Legionovii Legionowo. W ekipie krakowskiej mogliśmy zobaczyć byłych graczy Rakowa, Mateusza Lisa i Patryka Serafina. Ten ostatni był przymierzany do gry w Wiśle, ale ostatecznie po meczu zdecydowano, że nadal będzie grał w pierwszoligowej Garbarni. Pierwsze trafienie dla czerwono-niebieskich zaliczył Maciej Domański pozyskany w letnim „okienku” z Puszczy Niepołomice. Trwają intensywne rozmowy z potencjalnymi nowymi zawodnikami Rakowa na pozycjach bramkarza, pomocnika i napastnika. Większość wzmocnień powinna być załatwiona przed poniedziałkowym wyjazdem na kolejny obóz do Jarocina.
Wisła Kraków - Raków Częstochowa 3:1 (2:1)
Bramki:
1:0 32’Zdeněk Ondrášek (głową)
2:0 34’Zdeněk Ondrášek
2:1 43’Maciej Domański
3:1 80’Dawid Kort
Wisła Kraków: 1.Mateusz Lis (46’22.Michał Buchalik), 5.Jakub Bartkowski (46’17.Jakub Bartosz), 27.Marcin Wasilewski (46’4.Maciej Sadlok), 55.Ivan Kontek, 2.Rafał Pietrzak (46’21.Marcin Grabowski), 9.Rafał Boguski (46’77.Martin Košťál), 43.Patryk Plewka (46’47.Kacper Laskoś), 8.Tibor Halilović (46’53.Łukasz Kędziora), 54.Patryk Serafin (46’7.Dawid Kort), 88.Patryk Małecki (46’52. Maciej Śliwa), 14.Zdeněk Ondrášek (46’26.Kamil Wojtkowski). Trener: Maciej Stolarczyk
Raków Częstochowa: 29.Jakub Szumski (57’33.Oskar Kubik), 16.Arkadiusz Kasperkiewicz (46’14.Kamil Kościelny), 26.Łukasz Góra (73’25.Karol Mondek), 6.Andrzej Niewuli (81’21.Oskar Krzyżak), 25.Karol Mondek (46’18.Lukáš Ďuriška), 3.Igor Sapała (46’7.Rafał Figiel), 8.Adam Radwański (76’30.Miłosz Szczepański), 27.Maciej Domański (46’17.Mateusz Żebrowski), 30.Miłosz Szczepański (46’4.Adam Mesjasz), 13.Piotr Malinowski (46’11.Dariusz Formella), 9.Sebastian Musiolik (46’10.Adam Czerkas). Trener: Marek Papszun
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)

W ekipie drugoligowca Adrian Błaszkiewicz, Konrad Gerega, Eryk Krupa, Piotr Nocoń, Damian Nowak, Oktawian Obuchowski, Adam Olejnik, Sebastian Rogala i Daniel Rumin maja obowiązujące umowy.
W ostatnich dniach kontrakty ze Skrą przedłużyli Łukasz Kowalczyk, Dominik Marek, Dawid Niedbała, Sławomir Ogłaza, Alan Jaworski, Karol Tomczyk, Kacper Wierus i Adrian Musiał.
- Bliscy podpisania nowych umów są Łukasz Krzczuk, Krzysiek Napora, Piotr Mastalerz  i Mateusz Woldan, a trwają negocjacje z Kamilem Kosutem, Mikołajem Biegańskim i Mariuszem Holikiem – informuje wiceprezes Piotr Wierzbicki.
Na pewno ze Skrą pożegna się Marcin Kowalski, mimo że posiada jeszcze na rok ważną umowę. Jeżeli kluby dojdą do porozumienia, to w przyszłym sezonie byłego króla strzelców IV Ligi ponownie zobaczymy w Poraju. - Będzie mi tam najlepiej się odbudować po kontuzji i po braku grania, bo sztuczna murawa dała mi w kość w tej rundzie - powiedział Marcin Kowalski.
Grzegorz Świtała został nowym trenerem bramkarzy w Skrze. Ma 34 lata i pochodzi z Olesna, gdzie w tamtejszym OKS-ie rozpoczynał i kończył karierę, a  grał także m.in. w Chrobrym Głogów i MKS-ie Kluczbork. W tym drugim klubie przez ponad dwa lata pracował także jako trener. Doskonale zna Kamila Kosuta, z którym przez pół roku pracował w MKS-ie Kluczbork. Na boisku, jeszcze jako bramkarz grał natomiast przeciwko Piotrowi Mastalerzowi i Sławomirowi Ogłazie.
- Na kursie UEFA poznałem się z Pawłem Ścieburą, po odejściu Jacka Moskwy trener sobie o mnie przypomniał, porozmawiałem z działaczami, przedstawiłem swoje pomysły i doszliśmy do porozumienia -  tłumaczy nowy trener bramkarzy Skry.                                                                                                                                                        - Mieszkam w Oleśnie, pracuję w szkole jako nauczyciel. Bardzo mi pasuje, że treningi w Skrze są wieczorami, dzięki temu będę mógł wszystko pogodzić. Ja ostatnie półtora roku pracowałem jako pierwszy trener w OKS-ie Olesno. Jestem bardzo zadowolony z tego, że wracam na szczebel centralny - dodał Grzegorz Świtała
- Nowy trener naszych bramkarzy jest młody, zdolny i na dorobku. Cieszymy się, że dołączył do naszego sztabu – mówi wiceprezes Skry, Piotr Wierzbicki.

Przemysław Zachwyc po 2,5 roku pracy ustąpił ze stanowiska trenera Maratonu Waleńczów.  Waleńczowianie po słabym sezonie spadli ponownie do B-klasy i przed nimi mozolne wyzwanie powrotu do A-klasy, ale już pod skrzydłami nowego szkoleniowca, którego trwają poszukiwania. Przemysław Zachwyc otrzymał ofertę z Okszy Łobodno i ją przyjął. Tomasz Kasprzyk będzie wprowadzał i pomagał nowemu szkoleniowcowi oraz zajmie się szkoleniem młodzieży.

Również Adam Fidelok zrezygnował z prowadzenia Błękitnych Herby, których piłkarze nie zdołali się utrzymać w A-klasie lublinieckiej. Na szczęście okazało się, że Orzeł Psary/Babienica nie spadnie z Ligi Okręgowej i tym samym oszczędzi herbian. Trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. - Uznałem, że tak będzie najlepiej i dlatego postanowiłem zakończyć pracę w Herbach - powiedział Adam Fidelok, były zawodnik i były już trener Błękitnych. Występował również w Orle Pawonków, LKS Wierzbie, Płomieniu Borowe czy Dron-Har Droniowice.

Łukasz Kaczmarzyk zastąpi Pawła Labocha w Huraganie. Kaczmarzyk do tej pory trenował grupy młodzieżowe w Jeziorze. Labocha po czterech sezonach prowadzenia zespołu postanowił dać szansę młodszemu koledze. Również obowiązki zawodowe mocno ograniczyły możliwości zajmowania się zespołem. Nowy trener spotka się z zawodnikami na pierwszym treningu już w pierwszych dniach lipca.

Grzegorz Kuziorowicz, były gracz Victorii Częstochowa, Pogoni Kamyk, Stradomia i Ajaksu, a ostatnio grający trener Amatora Golce, od nowego sezonu poprowadzi  zespół z Kruszyny.  Z Kmicica odszedł Mariusz Sędzielewski, który objął posadę w Płomieniu Kuźnica Marianowa.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account