Czas baraży

  • Published in News

Po przegranej w Rudzie Ślaskiej rezerwy Rakowa spadły do Ligi Okręgowej, ale tylko na kilka dni. Okazało się, że do rozgrywek w IV Lidze nie przystąpi Unia Turza Śląska i jej miejsce zajmą rezerwy Rakowa. Automatycznie w „okręgówce” pozostanie Orzeł Psary/Babienica jako najwyżej sklasyfikowany w tabeli końcowej. Zagrają tam również Warta Kamieńskie Młyny, Liswarta Krzepice i Piast Przyrów.

„Gospodarzem” meczu barażowego o pozostanie w IV Lidze były rezerwy Rakowa. Częstochowianie dotarli jednak do Halemby mocno spóźnieni, ale sędzia Mateusz Bielawski i rywale wytrwale czekali na mających problemy transportowe czerwono-niebieskich. Bielszczanie po 25.minutach gry mogli objąć prowadzenie, ale uratowała nas poprzeczka. Chwilę później po strzale Słowaka, Petera Sladka, wystawionego na listę transferową, objęli prowadzenie.  Piłkarze Rakowa starali się wyrównać i dopięli swego po strzale Przemysława Mizgały, ale „Górale” bardzo szybko odpowiedzieli po golu aktywnego Szymona Królaka. Pod koniec meczu piłkarze zdobyli jeszcze po jednym golu, a rezerwy Podbeskidzia uratowały status czwartoligowca. Raków lądując w Lidze Okręgowej zepchnął do A-klasy LZS Mrzygłód. Trwało to jednak tylko kilka dni, gdyż spadkowicz z III ligi, Unia Turza Śląska,  nie przystąpi do rozgrywek i będzie, po przejściu głównego sponsora do Odry Wodzisław Śląski, jego zapleczem. Jak podano w oświadczeniu, zagrają w jednej z niższych lig. Wiążące decyzje zapadną w środę. Prawdopodobnie to nie ostatni czwartoligowiec, który nie przystąpi do rozgrywek.  
Raków II Częstochowa - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:3 (2:1)
Bramki:
0:1 26’ Peter Sladek
1:1 35’Przemysław Mizgała
1:2 36’Szymon Królak
1:3 80’Peter Sladek
2:3 85’Piotr Kiński
Raków II Częstochowa: Błażej Stępień, Michał Zębik, Dominik Woszczyna, Jakub Budnicki, Dawid Danilczyk (30’Filip Ziomek), Oskar Krzyżak, Kamil Zemła (70’Piotr Kiński), Marcin Bawolik (70’Szymon Mendak), Grzegorz Sośniak, Dominik Kurek (57’Kacper Michnicki), Przemysław Mizgała. Trener: Dawid Krzętowski

Warta Kamieńskie Młyny - Liswarta Lisów 3:2 (3:1)

Pierwszy z meczów barażowych o Ligę Okręgową rozegrano w Konopiskach Pająku i spotkały się w nim drużyny Podokręgu Lubliniec. Warta w trzech ostatnich meczach rundy zasadniczej zaprzepaściła szansę na spokojne wakacje i musiała pokazać wyższość nad spadkowiczem z Ligi Okręgowej, Liswartą Lisów. Na długim i szerokim boisku w Pająku dobrze się czuli piłkarze Warty i to oni objęli prowadzenie w pierwszej minucie gry po strzale Michała Zycha. Lisowianie wyrównali po golu Sławomira Góry z rzutu karnego, ale odpowiedź Warty była natychmiastowa, a celnie do bramki Sebastiana Grzesika strzelił Adrian Włóczyk. Dziesięć minut później podwyższył ponownie Michał Zych. Słabnących zawodników Łukasza Berety zaskoczył Mateusz Korzekwa, ale na wyrównanie zabrakło już czasu i szczęścia. Tym samym lisowianie muszą odłożyć marzenia o powrocie do „okręgówki” do następnego sezonu.

Sparta Szczekociny - Liswarta Krzepice 0:0 (1:3 karne)
Chyba najbardziej pechowa drużna tych rozgrywek. Często przegrywali lub remisowali swoje pojedynki tracąc decydujące bramki w końcówce meczów. Tak było również w Myszkowie, gdzie spotkali się z wicemistrzem A-klasy, Liswartą Krzepice. Zdecydowanie doświadczenie krzepiczan, szczególnie w trakcie wykonywania rzutów karnych, zapewniło im zwycięstwo i  powrót do Ligi Okręgowej. Swoje okazje zmarnowali Krzysztof Minor, Łukasz Boryń i Adrian Łuszcz, a jednie Damian Nowak pokonał Wojciecha Pietrzaka. Grzegorz Noga, Mateusz Spaczyński i Łukasz Kajkowski celnie trafiali do bramki Sparty. Miejmy nadzieję, że szczekocinianie wyciągnęli same pozytywne wnioski z pobytu w Lidze Okręgowej i w następnym sezonie ponownie uzyskają awans.

Orzeł Psary/Babienica - Piast Przyrów 1:7 (1:3)
Orzeł, najwyżej sklasyfikowany w strefie barażowej zespół,  walczył w Kamyku o utrzymanie się w Lidze Okręgowej z Piastem Przyrów. Babieniczanie objęli prowadzenie, ale piłkarze Piasta zaczęli systematycznie odrabiać zaległości punktując słabnących rywali.  Po dwie bramki zdobyli Kamil  Smoleń i Paweł Nowakowski oraz Bartłomiej Wiśniewski, Kryspin  Malinowski i Norbert Biniek. Okazało się jednak, że piłkarze Orła dzięki wycofaniu z rozgrywek IV Ligi Unii Turza Śląska unikną spadku i uratują również przed degradacją Błękitnych Herby. Orzeł i Piast mogą więc przygotowywać się do zmagań w „okręgówce”.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/news/3066-czas-barazy#sigProId14af4fb200

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account