Raków rozpoczął przygotowania

  • Published in News

Zawodnicy Rakowa po urlopach wrócili do pracy w poniedziałek, 18.czerwca. Zajęcia rozpoczęły się od testów mocy, szybkości i wydolności. Następnie zaczęły się właściwe treningi. Wśród zawodników, którzy ćwiczyli znaleźli się pozyskani Maciej Domański, Patryk Kun, Arkadiusz Kasperkiewicz oraz Daniel Bartl. Niebawem do kolegów dołączy rekonwalescent, Tomas Petrasek.

Po kilku dniach treningów częstochowianie rozegrali w Kielcach pierwszy mecz kontrolny. Od początkowego gwizdka pojedynku oba zespoły stworzyły kilka sytuacji bramkowych, ale ich nie wykorzystały. Po zmianie stron faulowany w polu karnym był Elia Soriano, ale poszkodowany nie wykorzystał dogodnej okazji. Dopiero po godzinie gry Bośniak, Ivan Jukić, ładnym strzałem od słupka wyprowadził kielczan na prowadzenie. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Vato Arveladze. W Rakowie zagrali m.in. testowani Sebastian Musiolik (ROW 1964 Rybnik), Grzegorz Gibki (KS Stilon Gorzów Wielkopolski) i Szymon Kobusiński (Falubaz Zielona Góra). W najbliższy poniedziałek częstochowianie udadzą się na obóz do Rybnika - Kamienia. Z Rakowem rozstali się Jakub Łabojko, który przeszedł do Śląska Wrocław oraz Jose Embalo, Krystian Wójcik, Hubert Tomalski, Przemysław Mizgała i Filip Wichman, z którymi nie przedłużono kontraktów.
Korona Kielce - Raków Częstochowa 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 60’Ivan Jukić
2:0 90’Wato Arweladze
Raków Częstochowa: Jakub Szumski (46’Grzegorz Gibki), Andrzej Niewulis, Łukasz Góra (46’Arkadiusz Kasperkiewicz), Kamil Kościelny, Igor Sapała (46’Adam Radwański), Miłosz Szczepański (46’Szymon Kobusiński), Rafał Figiel (46’Maciej Domański), Karol Mondek (46’Adam Mesjasz), Dariusz Formella (46’Piotr Malinowski, 72’Łukasz Góra), Adam Czerkas (46’Lukáš Ďuriška), Testowany (46’Sebastian Musiolik). Trener: Marek Papszun

Byli zawodnicy i trenerzy Rakowa spotkają się w Chojniczance Chojnice. Szkoleniowcem pierwszoligowca został Przemysław Cecherz, jego asystentem Dawid Jankowski, a ostatnio dwuletni kontakt podpisał Tomasz Foszmańczyk. Popularny „Fosa” występował przy Limanowskiego w sezonach 2008/2009.

Z zespołem Kmicica rozstał się Mariusz Sędzielewski, który trzy lata temu przestał pełnić funkcję trenera w rezerwach Skry i podjął pracę w Kruszynie. Tym razem zasiądzie na ławce trenerskiej Płomienia Kuźnica Marianowa.

Nowym szkoleniowcem Unii Rędziny został Oskar Operacz, który zastąpił Michała Kręblewskiego. Były grający trener KS Panki reprezentował ostatnio  Orła Kiedrzyn. Jest to powrót Oskara Operacza do Rędzin, gdzie występował w sezonach 2007/2009 i 2011/2012.

W żeńskim zespole KS Stradom nastąpiła zmiana na stanowisku trenerskim. Katarzynę Bąk zastąpiła Marta Mika. Wychowanka Gola reprezentowała Mitech Żywiec, Unię Racibórz, Zagłębie Lubin, niemiecki Blau-Weiss Hohen Neuendorf i Czarnych Sosnowiec. Od rundy wiosennej jest piłkarką Stradomia. Z nieistniejącą już Unią Racibórz trzykrotnie zdobyła mistrzostwo Polski, wystąpiła w Lidze Mistrzyń i jeszcze w Golu zagrała w Pucharze UEFA oraz reprezentowała barwy naszego kraju.

Zawodnicy Skry Częstochowa odpoczywają na urlopach, ale nie wszyscy. Daniel Rumin, najskuteczniejszy strzelec „Skrzaków” przebywa na testach w GKS-ie Katowice, w którym asystentem jest dobrze znający Daniela Rumina były szkoleniowiec częstochowian, Jakub Dziółka. Walizki pakuje już opiekun bramkarzy Jacek Moskwa, który przenosi się do Zagłębia Lubin.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account