Haiz IV liga: Rezerwy Rakowa (znowu) rozgromione

  • Published in News

W miniony weekend odbyła się 29. kolejka w rozgrywkach Haiz IV ligi. W przedostatniej serii gier tylko MKS Myszków odniósł zwycięstwo z drużyn z naszego regionu. Podział punktów zanotowali Polonia Poraj oraz Sparta Lubliniec, natomiast wysoką porażkę poniosły rezerwy Rakowa Częstochowa.


Raków II Częstochowa – Polonia Łaziska Górne 1:7 (1:3)
W dniu meczu pierwszej drużyny Rakowa, o ligowe punkty w czwartej lidze zagrał drugi zespół czerwono-niebieskich, który podejmował Polonię Łaziska Górne. Młodzi piłkarze RKS-u nie byli niestety w stanie nawiązać walki z bardziej doświadczonymi piłkarzami, ostatecznie przegrywając 1:7. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Maciej Obodecki.

Ruch Radzionków – Sparta Lubliniec 1:1 (0:0)
Do niespodzianki doszło w Radzionkowie, gdzie miejscowy Ruch zremisował ze Spartą Lubliniec 1:1. Gospodarze zapewnili sobie już awans do trzeciej ligi, natomiast Spartanie muszę pogodzić się ze spadkiem. To jednak ostatnia drużyna w tabeli objęła prowadzenie po trafieniu Maksyma Kravetsa. Liderzy rozgrywek wyrównali za sprawą Andrzeja Piecucha.

MKS Myszków – Śląsk Świętochłowice 2:1 (1:0)
Cenne zwycięstwo odniósł MKS Myszków, który pokonał Śląsk Świętochłowice 2:1 i umocnił się w środkowej strefie tabeli. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Piotr Andrzejewski, ale wyrównał Dawid Hewlik. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, ale w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się znowu Andrzejewski. MKS jest obecnie na siódmej lokacie i może jeszcze powalczyć o szóste miejsce.

Szombierki Bytom – Polonia Poraj 2:2 (0:0)
O niespodziankę w tej kolejce pokusiła się także Polonia Poraj, która urwała punkty na wyjeździe wiceliderowi tabeli – Szombierkom Bytom. Wynik otworzył na początku drugiej połowy Sławomir Piwiński. Po niespełna kwadransie do remisu doprowadził Bartłomiej Gwiaździński, ale bardzo szybko odpowiedzieli porajanie za sprawą Patryka Mendeli. Rezultat ustalił w 70. minucie Jacek Jarnot. Polonia znajduje się na jedenastym miejscu i traci tylko punkt do wyższej pozycji.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account