A i B klasa „Lubliniec”: Pogrom w Kaletach, szlagier dla Hadry

Już tylko dwie kolejki zostały do zakończenia sezonu w lublinieckiej A-klasie. W 24. serii gier na pierwszy plan wysuwa się bardzo wysokie zwycięstwo Unii Kalety nad Błękitnymi Herby aż 15:1. W B-klasie lublinieckiej po 24. kolejkach prym wiedzie LKS Hadra, która pokonała w hicie Śląsk Koszęcin.

Sparta Tworóg – Płomień Przystajń 0:1 (0:1)
Sparta Tworóg przegrała u siebie z Płomieniem Przystajń 0:1. Jedyna bramka padła w 37. minucie autorstwa Piotra Matyi. W tabeli gospodarze są na jedenastym miejscu, natomiast goście zajmują miejsce w środku tabeli – ósme.

Ruch Kochanowice – Mechanik Kochcice 3:0
Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odniósł Ruch Kochanowcie, który pokonał u siebie Mechanika Kochcice 3:0, rewanżując się za porażkę z rundy jesiennej i obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Piłkarze Mechanika są na piątej lokacie.

Unia Kalety – Błękitni Herby 15:1 (7:1)
Pogromem zakończyło się spotkanie w Kaletach, gdzie miejscowa Unia rozgromiła Błękitnych Herby 15:1. Aż siedem bramek zdobył Arnold Imiołczyk. Dublet ustrzelili Adrian Golec i Sebastian Starczewski, a po jednym trafieniu zanotowali Dawid Różański, Mariusz Urbańczyk, Michał Bambynek oraz Dawid Baron. Honorową bramkę dla gości zdobył Bartłomiej Imach. Unia wciąż może pochwalić się kompletem zwycięstw na własnym boisku i zrehabilitowała się dodatkowo za niedawną porażkę z Liswartą Lisów. Błękitni są na dwunastej pozycji.

Sparta II Lubliniec – Huragan Jezioro 1:3 (1:2)

Rezerwy Sparty Lubliniec przegrały u siebie z Huraganem Jezioro 1:3. To jednak gospodarze otworzyli wynik za sprawą Szymona Kasprzaka. Jeszcze przed przerwą wyrównał Łukasz Fijałkowski, a prowadzenie przyjezdnym zapewnił Patryk Beleć. W końcówce meczu rezultat ustalił Jarosław Szymanek.

Orzeł Pawonków – Liswarta Lisów 0:5 (0:5)

Nie było niespodzianki w starciu Orła Pawonków z Liswartą Listów. Ostatni zespół w tabeli zdecydowanie uległ wiceliderowi rozgrywek 0:5. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Hat-trickiem popisał się Mateusz Korzekwa, na listę strzelców wpisywali się ponadto Kajetan Kmieć i Tomasz Białas.

Pokój Sadów – Promień Glinica 2:2 (0:1)

Jedyny remis w tej kolejce miał miejsce w rywalizacji Pokój Sadów – Promień Glinica. Do przerwy goście prowadzili po bramce Jarosława Nahajowskiego. W drugiej połowie ten sam piłkarz podwyższył rezultat, lecz ostatnie kilkanaście minut należało do gospodarzy, którzy za sprawą Przemysława Janika i Marcina Cieślika doprowadzili do remisu. Taki rezultat można uznać za niespodziankę, bowiem Pokój plasuje się w tym momencie na dziesiątej pozycji, natomiast Promień jest trzeci.

Rybak Ciasna – Sieraków Śląski 2:5 (1:4)
Pewny triumf na wyjeździe odniósł Sieraków Śląski, który pokonał Rybaka Ciasna 5:2. Trzy bramki dla gości zdobył Kamil Wiechoczek, którego wspomogli Kamil Pietrucha i Mateusz Kinscher. Dla gospodarzy trafiali Joachim Poloczek i Daniel Jenszczok.

B klasa „Lubliniec”:
Unia Lubecko – LKS Droniowice 3:0 (walkower)
Tajfun Harbułtowice – LKS Wierzbie 0:0
Bezbramkowy remis padł w rywalizacji Tajfuna Harbułtowice z LKS-em Wierzbie. Remis sprawił, że gospodarze po 24. kolejkach są na szóstym miejscu, natomiast LKS jest siódmy z dwoma punktami mniej.

Promień II Glinica – Płomień Łagiewniki Wielkie 2:0 (1:0)
Rezerwy Promienia Glinica okazały się jedynym zespołem w tej serii gier, który wygrał na własnym boisku. Gospodarze zwyciężli Płomień Łagiewniki Wielkie 2:0 po bramkach Michała Pietrzyka oraz Łukasza Małczaka. W tabeli Promień jest piąty, natomiast Płomień przedostatni.

Unia Lisowice – Dragon Rusinowice 1:3 (1:0)
Do sporej niespodzianki doszło w Lisowicach, gdzie miejscowa Unia przegrała z Dragonem Rusinowice 1:3. Goście kolejny raz udowodnili, że lepiej w tym sezonie spisują się na wyjazdach niż u siebie. To jednak gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem za sprawą Bartosza Kaczmarzyka. W drugiej połowie inicjatywę przejęli rywale. Dwie bramki zdobył Przemysław Mandla, a jedno trafienie dorzucił Marcina Mandla. W tabeli Unia jest trzecia, podczas gdy „Smoki” są na dziewiątym miejscu.

Śląsk Koszęcin – Żwirex Hadra 0:3
Hit tej kolejki miał miejsce w Koszęcinie, gdzie miejscowy Śląsk podejmował Żwirex Hadrę. Oba zespoły zajmują dwie pierwsze lokaty w tabeli i zdecydowanie dominują w tych rozgrywkach. Jedni i drudzy mieli tyle samo oczek przed tym starciem, a więc stawką tego spotkania był fotel lidera. Zdecydowanie lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 3:0 i tym samym zrewanżowali się za porażkę u siebie 3:4. Dla zawodników Śląska była to pierwsza porażka na własnym boisku w tym sezonie.

Zieloni Zborowskie – Victoria Strzebiń 0:4 (0:2)
Swojego dnia nie mieli piłkarze Zielonych Zborowskie, którzy przegrali dotkliwie u siebie z Victorią Strzebiń 0:4. Goście najpierw zdobyli dwie bramki w pierwszej połowie za sprawą Patryka Musika oraz Patryka Płonki. W drugiej połowie Victoria dorzuciła kolejna dwa trafienia autorstwa Miłosza Usnachta i Dawida Musika.
Pauza: Płomień Borowe

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska