Gol pokonał Wandę

  • Published in News

Kobiecy futbol na poziomie pierwszoligowym powoli kończy rozgrywki. Piłkarkom  Gola pozostały do rozegrania jeszcze dwa pojedynki. Napompowana do granic możliwości trzecia liga ma przed sobą jeszcze sześć kolejek i kilka meczów zaległych. Na zasłużone wakacje zawodniczki wyjadą w połowie czerwca.

Bardzo dobrze na płycie głównej stadionu przy Limanowskiego zaprezentowały się zawodniczki częstochowskiego Gola. Pokonały zespół Wandy, który podobnie jak Gol, wygrał w rundzie wiosennej zaledwie jedno spotkanie. Konfrontacja wypadła na korzyść częstochowianek, które odniosły trzecie zwycięstwo w tych rozgrywkach, ale nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Szczęśliwie dla naszych reprezentantek nikt z pierwszej ligi nie spadnie i zostanie ona  powiększona do 12.zespołów. Przed nimi wyjazdowy pojedynek do Biedrzychowic, gdzie w sobotę zmierzą się z odwiecznym rywalem, Rolnikiem. Tydzień później pożegnają się ze swoimi kibicami i zakończą rozgrywki starciem z warszawską Pragą.
ISD/AJD Gol Częstochowa - Wanda Nowa Huta 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 3’Oliwia Pająk
2:0 45’Natalia Klyta
3:0 79’Patrycja Falborska
3:1 90’+2 Julia Basta
ISD/AJD Gol Częstochowa: 1.Klaudia Ciupa (82’15.Julia Garbocz), 39.Karolina Ostrowska, 9.Patrycja Falborska, 19.Natalia Krawczyk, 21.Olga Sulisz (70’5.Małgorzata Miniak), 12.Dominika Woszczyńska (80’4.Paulina Drapacz), 11.Stefania Wodarz, 13.Renata Uchnast, 17.Oliwia Pająk (12’6.Sonia Sikorska), 7.Natalia Klyta, 20.Martyna Jeziorska. Trener: Szymon Mlynek
Rezerwowa: 42.Justyna Wójcik
Żółte kartki: Sulisz - Kowal, Mucha

W mocno okrojonym składzie udały się do Tarnowskich Gór zawodniczki Stradomia. W autokarze zabrakło z różnych powodów Wiktorii Dzianak , Anny Kołodziejczyk, Leny Mesjasz, Oli Połacik i Iwony Tarnowskiej. Rywalki miały jeszcze większe problemy kadrowe i na boisko wybiegły w dziesięcioosobowym zestawieniu. Ułatwiło to częstochowiankom grę i od pierwszych minut zaczęły punktować rywalki. W drugiej odsłonie stradomianki zwolniły tempo i kontrolowały wynik pojedynku. Przed nimi w niedzielę kolejny wyjazd, tym razem do Ornontowic, gdzie myszkowianki zremisowały 2:2. Jak tam  zaprezentują się podopieczne Katarzyny Bąk?.
Górnik Bobrowniki Śląskie - KS Stradom Częstochowa 0:5 (0:4)
0:1 6’Natalia Liczko
0:2 8’Ewelina Kaczmarzyk
0:3 15’Ewelina Kaczmarzyk
0:4 30’Natalia Grajcar
0:5 46’Karolina Surdyk
KS Stradom Częstochowa: 60.Oliwia Młynek (36’1.Małgorzata Juszczyk), 10.Maja Ozieriańska, 8.Marta Mika, 11.Andżelika Żukowska (65’22.Katarzyna Zalogowska), 20.Natalia Grajcar, 13.Ewelina Kaczmarzyk, 7.Natalia Liczko, 3.Karolina Surdyk (50’21.Angelika Pawlica), 18.Maja Tomczyk (36’4.Kamila Michalska), 16.Weronika Włoch, 15.Nicola Wojciechowska (75’24.Maja Czerwińska). Trener: Marta Mika

Myszkowianki były chyba jeszcze myślami w autokarze, a gospodynie po dwóch trafieniach objęły prowadzenie. Po zmianie stron zmienił się również obraz gry, a podopieczne Mateusza Musialika doprowadziły do remisu. Pomimo okazji z obu stron wynik już nie uległ zmianie. W najbliższą środę myszkowianki będą podejmować Bory Pietrzykowice, zespół zajmujący ostatnie miejsce w tabeli i być może wówczas uda im się wygrać. W rundzie rewanżowej pierwszy i ostatni komplet punktów zainkasowały 24.marca. W weekend będą mogły sobie odpocząć, gdyż mają wolny termin.
Dwutygodniową przerwę w rozgrywkach mają zawodniczki Poloniii Poraj, które otrzymały darmowe punkty za walkower nad UKS Gamów, również w środę otrzymają kolejne gratisowe „oczka” za mecz z Polonią Bytom. W sobotę wyjadą do Tarnowskich Gór na pojedynek z „Bobrami”, ale tam już  na piękne oczy nic nie dostaną.

Gwarek Ornontowice - MKS Myszków 2:2 (2:0)
1:0 Paulina Zawadzka
2:0 Dominika Nikiel
2:1 Klaudia Nowak
2:2 Milena Ziębińska

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account