Spójrz w tabelę, Zieloni na czele!

Od dłuższego czasu zanosiło się na to, że nowym liderem rozgrywek w częstochowskiej okręgówce będzie zespół Zielonych Żarek, który w minioną środę odrobił zaległości z 19. kolejki i pokonał Wartę Mstów 4:1. Cenne zwycięstwo odniósł także Płomień Kuźnica Marianowa, którego trenerem nie jest już Tomasz Czok.

Jedność Boronów – MLKS Woźniki 1:3 (0:2)
Rozpędzona w ostatnich tygodniach ekipa Jedności Boronów podejmowała u siebie solidny MLKS Woźniki. Zważywszy na dobrą dyspozycję tych pierwszych w ostatnich spotkaniach, wydawało się, że gospodarze tej rywalizacji pokuszą się o korzystny rezultat. Stało się jednak inaczej. Do przerwy MLKS po bramkach Radosława Paligi schodził do szatni z prowadzeniem 2:0. W drugiej połowie kibice musieli czekać do końcowych minut na kolejne trafienia. Gola kontaktowego strzelił Kacper Frania, ale w doliczonym czasie wynik ustalił Krzysztof Kowalski.
Amator Golce – KS Panki 0:0
Kolejny mecz z rzędu zremisowali u siebie piłkarze Amatora Golce, którzy kilka dni wcześniej podzielili się punktami z Orłem Psary/Babienica, a tym razem zainkasowali jedno oczko w starciu derbowym z o wiele mocniejszym KS Panki. Oba zespoły znajdują się obecnie w środku stawki. Gospodarze mogą cieszyć się z zachowanego czystego konta, bowiem w tym sezonie rzadko mieli taką okazję.
Płomień Kuźnica Marianowa – Olimpia Truskolasy 3:2 (2:0)
Ze względu na kiepskie wyniki w rundzie wiosennej w ekipie Płomienia Kuźnica Marianowa doszło do zmiany trenera, którym nie jest już Tomasz Czok. Piłkarze tej drużyny stanęli jednak na wysokości zadania i pokonali u siebie Olimpię Truskolasy 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Pasiuk, a jedno trafienie dorzucił Grzegorz Kędzierski. Przyjezdni dwukrotnie posyłali piłkę do siatki rywali za sprawą Marcina Zalewskiego oraz Dawida Wojtyry. Dzięki temu zwycięstwu Płomień jeszcze nie zgasł, natomiast Olimpia pozostaje w środku stawki.
Lotnik Kościelec – Warta Kamieńskie Młyny 2:1 (1:0)
Interesująco zapowiadał się mecz w Kościelcu, gdzie Lotnik podejmował Wartę Kamieńskie Młyny. Faworytami na papierze byli miejscowi, ale ich przeciwnicy spisują się na wiosnę bardzo dobrze i wcale nie byli bez szans w starciu z wyżej notowanym rywalem. Świadczy o tym przebieg tej rywalizacji. Prowadzenie dla zespołu z Kościelca zapewnił Marcin Kiwacz, ale w drugiej połowie wyrównał Michał Zych. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ale w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów i awansu na czwarte miejsce dla Lotnika zdobył Michał Gawron.
Zieloni Żarki – Warta Mstów 4:1 (1:0)
W Żarkach mogli głośno krzyczeć „Mamy lidera!”, ponieważ Zieloni pokonali pewnie Wartę Mstów 4:1 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, mając jeszcze do rozegrania jeden mecz zaległy. W pierwszej połowie bramkę z rzutu karnego zdobył Bartosz Gliński. W drugiej połowie najlepszy strzelec Zielonych w tym sezonie podwyższył rezultat. Kilka chwil później odpowiedzieli goście za sprawą Mateusza Nabiałka, ale dwa ostatnie ciosy zadali gospodarze. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jakub Machura, a następnie Dawid Skrzypczyk. Zieloni zostaną liderem do końca sezonu?

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska