Raków nie poszedł za ciosem

Po zwycięstwie ze Stalą Mielec mogło wydawać się, że piłkarze Rakowa Częstochowa pójdą za ciosem i pokuszą się o kolejną zdobycz punktową w środowym starciu w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem. Niestety stało się zupełnie inaczej i po słabym meczu podopieczni Marka Papszuna ulegli 0:2.

Gra częstochowian wyglądała dobrze tak naprawdę tylko w pierwszym kwadransie rywalizacji. W jednej z sytuacji w polu karnym po starciu z bramkarzem padł Piotr Malinowski. Sędzia pierwotnie wskazał na wapno, ale po konsultacji z arbitrem liniowym zmienił decyzję. Chwilę później było już 1:0 dla Zagłębia, bowiem kapitalnie z dystansu przymierzył Callum Rzonca. Od tamtej pory nasiliła się przewaga sosnowiczan, natomiast czerwono-niebiescy próbowali pojedynczymi zrywami zagrozić bramce rywali. Swoje szanse mieli Adam Czerkas oraz Dariusz Formella. To co nie udało się Rakowowi, sfinalizowali gospodarze w 23. minucie za sprawą Martina Pribuli, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim. Do przerwy został już ustalony wynik tego meczu.
W drugiej połowie trener Papszun próbował ratować się zmianami, ale one nie przyniosły wymiernych skutków. Najlepszą szansę miał Andrzej Niewulis, którego strzał głową zakończył się na słupku. Lepsze okazje stwarzali sobie jednak piłkarze Zagłębia, ale dobrze dysponowany w bramce był Szumski. Sami sosnowiczanie na własne życzenie nie potrafili powiększyć prowadzenia, bowiem wychodząc nawet dwójką piłkarzy sam na sam z golkiperem Rakowa popełniali proste błędy. Ekipa spod Jasnej Góry kilkukrotnie odgrażała się strzałami z dystansu, ale nie mogły one zaskoczyć bramkarza miejscowych.
Ostatecznie Zagłębie w pełni zasłużenie wygrywa 2:0, a dla Rakowa był to jeden z najgorszych meczów w tym sezonie. Już w niedzielę nadarzy się okazja do szybkiej rehabilitacji, bowiem na Limanowskiego zawita Chrobry Głogów.
Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 2:0 (2:0)
1-0 15’Callum Rzonca
2-0 24’Martin Pribula
Zagłębie Sosnowiec: 1.Dawid Kudła, 4.Akradiusz Jędrych, 6.Tomasz Nowak, 7.Tomasz Nawotka, 10.Callum Rzonca, 16.Mateusz Cichocki, 19.Martin Pribula (43’77.Konrad Wrzesiński), 21.Sebastian Milewski, 27.Vamara Sanogo (78’20.Szymon Lewicki), 42.Alexandre M’Futila, 99.Tymoteusz Puchacz. Trener: Dariusz Dudek
Raków Częstochowa: 29.Jakub Szumski, 6.Andrzej Niewulis, 7.Rafał Figiel (46’5. Artem Rakhmanov), 8.Adam Radwański, 10.Adam Czerkas (74’19.Krystian Wójcik), 11.Dariusz Formella, 13.Piotr Malinowski, 16.Hubert Tomalski (46’23.Miłosz Szczepański), 25.Karol Mondek, 26.Łukasz Góra, 88.Jakub Łabojko. Trener: Marek Papszun
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Żółte kartki: Alexandre Cristóvão, Cichocki, Sanogo - Góra.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska