Logo

Jaskółka pokonana

Bardzo niewiele czasu miały na odpoczynek, regenerację i przygotowanie się do następnej rundy Stradomianki. Jeszcze w połowie grudnia rozegrały zaległe spotkanie z AKS-em Mikołów, a już w ostatnią sobotę awansem zmierzyły się Jaskółkami Chorzów, drużyną walczącą o awans do II ligi. Kolejny mecz ligowy rozegrają już w najbliższą sobotę.

W przerwie zimowej Stradom sięgnął po wzmocnienia, które mają zapewnić utrzymanie się w III lidze. Pojawienie się doświadczonych zawodniczek: Marty Mika, Katarzyny Bąk i Iwony Tarnowskiej miało pomóc w zdobywaniu punktów z drużynami z dolnych rejonów tabeli.  Mało kto się spodziewał, że częstochowianki będą zdolne sprawiać niespodzianki i  wygrywać z liderami. Od pierwszych minut podopieczne Katarzyny Bąk budowały swoją przewagę, ale nie potrafiły udokumentować jej bramkami. Dopiero po zmianie stron nowe nabytki pokazały jak zdobywać gole. Marta Mika wykorzystała rzut karny, a trafienie Iwony Tarnowskiej z około 40. metrów wzbudziło uznanie publiczności. Przyjezdnym zaczęły puszczać nerwy i w konsekwencji Sandra Gałuszka została wcześniej odesłana pod prysznic. Mimo wielu prób podopieczne Mirosława Bąka nie były w stanie zmienić wyniku spotkania. Marta Mika doskonale dyrygowała defensywą, a nasze debiutujące, czternastoletnie, bramkarki grały bardzo pewnie.
Podbudowany zwycięstwem zespół czeka kolejny trudny pojedynek z rywalem z górnej półki, rezerwami Czarnych. Mecz w Sosnowcu będzie miał szczególne znaczenie dla byłej zawodniczki Czarnych, Marty Mika.
KS Stradom Częstochowa – Jaskółki Chorzów 2-0 (0-0)
Bramki:
1:0 58’Marta Mika
2:0 69’Iwona Tarnowska
KS Stradom Częstochowa: 1.Małgorzata Juszczyk (35’99.Oliwia Młynek), 20.Natalia Grajcar, 8.Marta Mika, 10.Wiktoria Dzianak, 18.Maja Tomczyk (35’11. Katarzyna Zalogowska, 60’6. Marta Huras), 16.Weronika Włoch, 17.Iwona Tarnowska (79’19. Klaudia Mszyca), 9.Ewelina Kaczmarzyk, 15.Nicola Wojciechowska (55’2. Anna Kołodziejczyk), 3.Karolina Surdyk (35’4. Kamila Michalska, 72’12.Aleksandra Połacik), 7.Natalia Liczko. Trener: Katarzyna Bąk
Żółte kartki: Dzianak, Kaczmarzyk - Kapałka, Gałuszka, Grudzień
Czerwona kartka: Gałuszka

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

cz-pilka.pl All Rights Reserved.