Porażka Skry z rezerwami (?) Miedzi

W minioną sobotę piłkarze Skry Częstochowa zainaugurowali rundę wiosenną w rozgrywkach trzeciej ligi. Pierwszym rywalem podopiecznych Pawła Ściebury był na wyjeździe zespół rezerw (?) Miedzi Legnica. Tak naprawdę na boisku w przeważającej liczbie zaprezentowali się zawodnicy z pierwszej drużyny, stąd końcowy wynik 3:1 dla gospodarzy.

Sugerując się wyłącznie tabelą faworytami byli z pewnością częstochowianie, którzy są liderem rozgrywek, natomiast legniczanie znajdowali się tuż nad strefą spadkową. Boisko zweryfikowało wszystko, bowiem w barwach Miedzi zaprezentowało się aż siedmiu piłkarzy z pierwszego zespołu, który na co dzień występuje w Nice 1 lidze. To musiało zrobić różnicę. Kadrę rezerw w zimowym okienku transferowym uzupełnili 18-letni Nigeryjczyk, Josiah Chukwudi, Antoni Konderak, były zawodnik młodzieżowych drużyn holenderskiego drugoligowca De Graafschap czy pomocnik Krystian Kuron, były zawodnik Gwarka Zabrze.
- W tym okienku transferowym dołączyli do nas mocni zawodnicy, a nasz cel pozostaje niezmienny – w każdym meczu będziemy walczyć o trzy punkty, niezależnie z kim przyjdzie nam grać - zapewniał Radosław Bella.
Gospodarze już w 19. minucie objęli prowadzenie. Częstochowianie ambitnie walczyli i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu za sprawą Daniela Rumina. Wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni z rezultatem remisowym, ale miejscowi zdążyli ponownie trafić do siatki. W drugiej połowie Skra długo walczyła o korzystny wynik, ale decydujący cios zadali zawodnicy Miedzi, którzy w samej końcówce przypieczętowali triumf 3:1.
- Popełniliśmy zbyt wiele błędów indywidualnych, w wielu sytuacjach zabrakło koncentracji i stąd ten wynik - podsumował Paweł Ściebura.
To dopiero druga porażka Skrzaków w tym sezonie. Niestety wzmocnieni legniczanie okazali się zbyt silni. W następnej kolejce ekipa Pawła Ściebury zagra u siebie z Rekordem Bielsko-Biała i należy mieć nadzieję, że szybko powetuje sobie straty z XVIII serii gier i powróci na fotel lidera. Aktualna tabela. TUTAJ
Miedź II Legnica – Skra Częstochowa 3:1 (2:1)