Ekstraligowiec w Szczekocinach

  • Published in News

Sparta Szczekociny zakontraktowała 42 - letniego Łukasza Antczaka, który ma na swoim koncie występy w Ekstraklasie w barwach Amici Wronki. Grał również w Zagłębiu Sosnowiec, MKS-ie Myszków, Stali Bielsko-Biała czy w MLKS-ie Woźniki. Ten doświadczony stoper powinien w rundzie rewanżowej znacznie wspomóc linię obrony szczekocinian i zapobiec pechowym porażkom, które zdarzały się młodej ekipie Sparty.

Do beniaminka klasy okręgowej dołączą także Adrian Łuszcz, były gracz Polonii i Szombierek Bytom oraz ostatnio Zielonych Żarki. Również w Polonii Bytom grał wychowanek Hetmana Włoszczowa, Kacper Grzybek, który z 19 - letnim Kamilem Cioskiem uzupełnią skład drużyny Krystiana Rokickiego. Do Lelovii z wypożyczenia powrócił  Konrad Jędruszek, a do Unii Sędziszów przeszedł Sebastian Szota.

Do Zielonych Żarki po raz trzeci dołączył 31-letni Bartosz Zachara. Po raz pierwszy pojawił się na Steinkellera jedenaście lat temu ze Żródła Kromołów. Kilka lat później przeniósł się tutaj z Pilicy Koniecpol. Teraz opuścił Wartę Zawiercie. W strzelaniu bramek ma mu pomóc Jakub Machura, napastnik z LZS Mrzygłód. Również z tego klubu powraca na stare śmieci wychowanek Zielonych, Przemysław Cichor. Stawkę uzupełnił Kajetan Sikora z Piasta Przyrów. Do Jury Niegowa wypożyczono Norberta Pilisa i Marcina Bialika.

W Rakowie pojawił się czwarty do brydża wśród bramkarzy, Filip Wichman. Wychowanek Gedanii Gdańsk grał między innymi w Lechii Gdańsk, Bałtyku Gdynia, Gwarku Zabrze, MKS-ie Oława, Odrze Opole, Gryfie Wejherowo, Concordii Elbląg oraz w japońskim klubie Yokohama SCC, gdzie wystąpił w 9 spotkaniach.

Damian Warchoł za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Rakowem Częstochowa. 22-letni pomocnik  jesienią był wypożyczony do Olimpii Grudziądz i MKS-u Kluczbork. W tym czasie zdobył dwie bramki w 13 meczach II ligi. Kibicom na pewno utkwiło w pamięci pięć bramek w pojedynku z Nadwiślanem i dwie w meczu z Tychami.

Orlik Blachownia, który prowadzi racjonalną politykę kadrową, włączył do szerokiej kadry zdolnych zawodników rocznika 2002 i 2003: Jakuba Próba, Krystiana Musiałczyka, Kacpra Boroń oraz Jakuba Rysia. Młodzież zostanie wypożyczona na rundę wiosenną do zespołu juniorów starszych Lotu Konopiska. Dołączyli również byli zawodnicy Orlika: Marcin Klusek, Piotr Lamik, Mariusz Błaszczyk, Adam Janik i bramkarz, Matteo Wilk. W składzie pojawi się również pierwszy zagraniczny zawodnik - Ukrainiec,  Mykhailo Aleshchenko. W rundzie rewanżowej nie pojawią się Michał Gajzner i Adrian Rakus. Do Sokoła Wręczyca Wielka zostali wypożyczeni do końca rundy Kacper Król i Eryk Dziwiński.

Zespół Błękitnych Herby wzmacnia na zasadzie półrocznego wypożyczenia Dawid Pluta, zawodnik defensywny, który przechodzi z Jedności Boronów. Na zasadzie transferu definitywnego drużynę Adama Fidelika zasilił Kamil Mrozik z Alkasu Aleksandria.

Czy w  Ajaksie Częstochowa odczują odejście Grzegorza Kuziorowicza do Amatora Golce przekonamy się już za tydzień, na inauguracji rundy rewanżowej. Skład uzupełnił Maciej Nabiałek z Victorii Częstochowa i Kacper Klamut, który powrócił do gry po kontuzji.  

Pierwszym wzmocnieniem drużyny Łukasza Kotas jest wychowanek LOT-u Konopiska, grający ostatnio w Czarnych Starcza, Jakub Woźniak. Po półtorarocznej przerwie powrócił do macierzystego klubu. Natomiast z Polonii Poraj wrócił kolejny wychowanek, Mariusz Figzał. Sztab szkoleniowy ma w planach podpisanie jeszcze 2-3 umów, które pozwolą wzmocnić skład.

Czwartoligową Polonię Poraj opuścił Paweł Grzywa, który postanowił powrócić na Śląsk i obecnie reprezentuje futsalowego Piasta Gliwice. Wychowanek Stadionu Chorzów gra tam razem z bratem, Marcinem. Do Sparty Lubliniec przeniósł się Ukrainiec, Maksym Kravets. Szeregi Polonii zasilił Robert Wosiewicz z Sokoła Olsztyn i na podpisanie umowy czeka jeszcze jeden młody pomocnik.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account