„Presji nie ma, ale chcemy awansu”

  • Published in News

W środę, 7 marca, w siedzibie klubu przy ul. Loretańskiej odbyła się konferencja prasowa Skry Częstochowa z udziałem sztabu szkoleniowego, zawodników oraz działaczy. Przedstawiono założenia związane z rundą wiosenną rozgrywek trzeciej ligi, która rusza już w najbliższy weekend, a której Skra jest liderem.

Ponadto został poruszony wątek dalekosiężnych planów związanych ze szkoleniem młodzieży, którego najlepszym owocem jest Mikołaj Biegański – obecnie rezerwowy bramkarz pierwszego zespołu, młodzieżowy reprezentant Polski.
- Dzięki współpracy z miastem mamy doskonałe warunki do szkolenia dzieci i młodzieży. Nasze akademie przygotowują kolejne pokolenia piłkarzy, którzy niebawem będą stanowili o sile naszego zespołu - stwierdził Artur Szymczyk.
Włodarze wypowiedzieli się także na temat potencjalnego awansu do drugiej ligi, sugerując, że nie wywołują presji z tym związanej, ale nie boją się wyzwań i są gotowi na przeskok do wyższej klasy rozgrywkowej. To samo podkreślił sztab szkoleniowy z zawodnikami, który przygotowuje się do sobotniego ligowego starcia na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.
-Okres przygotowawczy staraliśmy się przepracować na tyle dobrze, żeby w lidze też procentował dobrym przygotowaniem zespołu - podsumował Paweł Ściebura, trener Skry.
Rozmowa z Pawłem Ściebura TUTAJ
– Pierwszy mecz zawsze jest niewiadomą, ale dobrze się złożyło, że na początek zagramy z drużyną, która jest w tabeli niżej. Zobaczymy, przygotowania były długie, jesteśmy już głodni walki o punkty. Chcemy wygrać w Legnicy i tyle – mówi napastnik naszej drużyny, Damian Nowak.
-Bardzo liczymy na historycznt dublet w dziejach naszego miasta, czyli awans Rakowa do Ekstrakasy i nasz do II ligi. Mamy nadzieję, że włodarze miasta zauważą również nasze zaangażowanie w promocję Częstochowy - powiedział prezes Skry, Artur Szymczyk.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account