Znicz - dominator

Równolegle ze zmaganiami  trampkarzy w Ostrowach, w Hali Sportowej w Pankach, zostały rozegrane mistrzostwa orlików (r. 2007 i młodsi). Tym razem gospodarze byli bardzo gościnni i zajęli dalekie, IX miejsce. Po raz pierwszy w tej edycji rozgrywek powiatowych pankowianie znaleźli się poza podium. Pozostał im jeszcze jeden turniej, który zostanie rozegrany w Truskolasach w sobotę, 10.marca, w kategorii Żak, w którym będą mieli okazję się zrehabilitować. Turniej w Pankach  zdominowali piłkarze Znicza Kłobuck, którzy bez straty punktów zajęli pierwsze miejsce. Jedyną bramkę stracili po strzale ostrowianina, Tomasza Kasprzyka.

FAZA GRUPOWA:
Grupa A:
Liswarta Krzepice 1-1 Sokół Wręczyca
(Maciej Krakowiak - Mateusz Pohorecki)
Liswarta Krzepice 1-1 AS Przystajń
(Kamil Kot - Błażej Matyja)
Sokół Wręczyca 2-0 AS Przystajń
(Mateusz Pohorecki x2)
Tabela gr. A:
1. Sokół Wręczyca - 4 pkt
2. Liswarta Krzepice - 2 pkt
3. AS Przystajń - 1 pkt
Grupa B:
Znicz Kłobuck 4-0 Olimpia Truskolasy
(Patryk Nowak x2, Bartosz Idasz, Dawid Zalski)
Znicz Kłobuck 3-0 Huragan Jezioro
(Bartosz Idasz x2, Jakub Ulatowski)
Olimpia Truskolasy 0-0 Huragan Jezioro
Tabela gr. B:
1. Znicz Kłobuck - 6 pkt
2. Huragan Jezioro - 1 pkt
3. Olimpia Truskolasy - 1 pkt
Grupa C:
KS Panki 0-1 Grom Miedźno
(Hubert Kuras)
KS Panki 0-1 Junior Szarlejka
(Wiktor Szajbel)
Grom Miedźno 0-0 /k. 0-1/ Junior Szarlejka
(Paweł Kubat /rzut karny/)
Tabela gr. C:
1. Junior Szarlejka - 4 pkt
2. Grom Miedźno - 4 pkt
3. KS Panki - 0 pkt
Grupa D:
Pogoń Kamyk 1-5 Naprzód Ostrowy
(Alkes Kokot - Daniel Zawada x2, Oliwier Sczypiór, Bartłomiej Kobyłkiewicz, Marcel Brzóska)
Pogoń Kamyk 2-0 Maraton Waleńczów
(Aksel Kokot x2)
Naprzód Ostrowy 5-0 Maraton Waleńczów
(Oliwier Szczypiór x3, Bartłomiej Kobyłkiewicz, Marcel Brzóska)
Tabela gr. D:
1. Naprzód Ostrowy - 6 pkt
2. Pogoń Kamyk - 3 pkt
3. Maraton Waleńczów - 0 pkt
FAZA PUCHAROWA:
Malutki półfinał I:
KS Panki 5-0 AS Przystajń
(Jakub Gierak x4, Dawid Matuszczyk)
Malutki półfinał II:
Olimpia Truskolasy 2-1 Maraton Waleńczów
(Marcel Sroka x2 - Mateusz Ulatowski)
Mały półfinał I:
Liswarta Krzepice 2-0 Grom Miedźno
(Maciej Krakowiak, Marta Eliasz)
Mały półfinał II:
Huragan Jezioro 1-1 /k. 0-1/ Pogoń Kamyk
(Olaf Lizoń - Aksel Kokot, Igor Góra /rzut karny/)
Półfinał I:
Sokół Wręczyca 1-0 Junior Szarlejka
(Jan Kabziński)
Półfinał II:
Znicz Kłobuck 5-1 Naprzód Ostrowy
(Patryk Nowak x2, Jakub Ulatowski x2, Kamil Szczepaniak - Tomasz Kasprzyk)
Mecz o XI miejsce:
AS Przystajń 3-0 Maraton Waleńczów
(Błażej Matyja x3)
Mecz o IX miejsce:
KS Panki 1-0 Olimpia Truskolasy
(Mateusz Kała)
Mecz o VII miejsce:
Grom Miedźno 1-0 Huragan Jezioro
(Hubert Kuras)
Mecz o V miejsce:
Liswarta Krzepice 3-0 Pogoń Kamyk
(Dominik Dyszlewski x3)
Mecz o III miejsce:
Junior Szarlejka 0-2 Naprzód Ostrowy
(Bartłomiej Kobyłkiewicz x2)
Finał:
Sokół Wręczyca 0-3 Znicz Kłobuck
(Patryk Nowak x2, Dawid Zalski)
Klasyfikacja końcowa:
1. Znicz Kłobuck (Adam Januszewski, Tymoteusz Tokasz, Mateusz Wydmuch, Jakub Ulatowski, Bartosz Idasz, Hieronim Cajler, Patryk Nowak, Kamil Szczepaniak, Dawid Zalski, trener Konrad Wilk).
2. Sokół Wręczyca (Mateusz Gawęda, Jakub Heroń, Mateusz Pohorecki, Jan Kabziński, Filip Machura, Marcel Macoch, trener Kamil Strzelczyk).
3. Naprzód Ostrowy (Piotr Kobyłkiewicz, Bartłomiej Kobyłkiewicz, Marcel Brzóska, Jakub Mszyca, Filip Adamik, Daniel Zawada, Oliwier Szczypiór, Tomasz Kasprzyk, trener Bartosz Jędrczak).
4. Junior Szarlejka (Jakub Chłąd, Szymon Kołodziej, Wiktor Szajbel, Oskar Bednarek, Kacper Płusa, Kamil Moll, Wiktor Jurczyński, Dominik Praski, Adrian Piekielski, Marcel Kupczyk, Paweł Kubat, trener Jakub Koćwin).
5. Liswarta Krzepice (Antoni Płuska, Kamil Kot, Dominik Dyszlewski, Maciej Krakowiak, Krzysztof Brzęczek, Norbert Krawczyk, Nikodem Wieczorek, Marta Eliasz, Kamil Tekieli, Antoni Lipski, trener Karol Hernacki).
6. Pogoń Kamyk (Miłosz Ściebura, Fabian Szczepanek, Tobiasz Kokot, Gracjan Bulski, Igor Góra, Aksel Kokot, Jakub Bąk, Marek Kurdyś, Filip Błaszczyk, trener Dominik Szczypiór).
7. Grom Miedźno (Oskar Kowalik, Bartosz Guc, Szymon Lis, Piotr Lasota, Filip Majdzik, Oskar Spalik, Hubert Kuras, Adam Drapczyk, trener Łukasz Gąsienica).
8. Huragan Jezioro (Krystian Dobosz, Bartosz Janik, Alan Barczyk, Tymoteusz Kmieć, Julia Kudlińska, Oliwier Lizoń, Olaf Lizoń, Jakub Koza, Adam Kocik, Oskar Janik, Dawid Kudliński, trener Patryk Mańka).
9. KS Panki (Arkadiusz Szopa /br/, Jakub Gierak, Szymon Grzyb, Mateusz Kała, Tobiasz Chęciński, Adrian Kilan, Dawid Matuszczyk, trener Robert Hyra).
10. Olimpia Truskolasy (Filip Piśniak, Dawid Gruszka, Marcel Sroka, Olaf Gruca, Jakub Koper, Paweł Zając, trener Cezary Tomziński).
11. Akademia Sportu Przystajń (Szymon Jędrak, Kamil Rogalski, Paweł Krawczyk, Dominika Gburek, Marcel Wachowski, Piotr Matuszczyk, Adam Miłkowski, Kamil Szklarski, Błażej Matyja, Maciej Mika, trener Wojciech Grzybowski).
12. Maraton Waleńczów (Szymon Nicpoń, Bartosz Sowa, Jakub Chwalana, Mateusz Krok, Maja Majek, Amelia Krok, Dawid Barszcz, Oliwier Renczmin, Mateusz Ulatowski, Radosław Kotowicz, Bartosz Najman, trener Adam Pietrzak).
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy strzelec: Patryk Nowak (Znicz Kłobuck) - 6 bramek
Najlepszy bramkarz: Jakub Chłąd (Junior Szarlejka)
Najlepszy piłkarz: Patryk Nowak (Znicz Kłobuck)
Najlepsza "piątka" turnieju: Jakub Chłąd (Szarlejka), Patryk Nowak (Znicz), Aksel Kokot (Kamyk), Jakub Ulatowski (Znicz), Bartłomiej Kobyłkiewicz (Ostrowy)
Komisja techniczno-organizacyjna turnieju w Pankach:
Kierownik: Stanisław Wrzesiński
Sekretariat: Jan Krok, Grzegorz Kemuś
Sędziowie: Michał Wasilewski, Łukasz Czerwiec

Triumfatorzy XIII Młodzieżowych Mistrzostw w poszczególnych kategoriach:
Juniorzy młodsi (r. 2001 i młodsi - 17 lutego – hala w Pankach):
1. KS Panki, 2. Grom Miedźno, 3. Pogoń Kamyk
Trampkarze (r. 2003 i młodsi - 3 marca – hala w Ostrowach nad Okszą):
1. Olimpia Truskolasy, 2. Pogoń Kamyk, 3. KS Panki
Młodzicy (r. 2005 i młodsi - 24 lutego – hala w Ostrowach nad Okszą):
1. Naprzód Ostrowy, 2. KS Panki, 3. Znicz Kłobuck
Orliki (r. 2007 i młodsi - 3 marca – hala w Pankach):
1. Znicz Kłobuck, 2. Sokół Wręczyca, 3. Naprzód Ostrowy
Żaki (r. 2009 i młodsi - 10 marca – hala w Truskolasach)
Organizatorzy XIII Młodzieżowych Mistrzostw:
Zarząd Powiatu Kłobuckiego, Starosta Kłobucki, ULKS Herkules Truskolasy
Współorganizatorzy XIII Młodzieżowych Mistrzostw:
Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pankach, KS Grom Miedźno, LKS Naprzód Ostrowy, Szkoła Podstawowa w Truskolasach

Grzegorz Kemuś, cz-piłka.pl, foto: Grzegorz Kemuś

Log in or create an account