Horror na AJD

  • Published in News

Pierwszy barażowy pojedynek o pozostanie w Ekstralidze Futsalu reprezentantki Gola wygrały zdecydowanie i nie pozostawiły rywalkom złudzeń kto jest lepszy. Zaliczka czterech bramek była na tyle wysoka, że w Częstochowie pozostało tylko postawić przysłowiową kropkę nad „i”.

Jednak częstochowianki nie potrafiły zebrać z parkietu to, co powinny.  Na pewno miało na to wpływ kilka czynników, ale są to problemy, które powinny zostać rozwiązane we własnym gronie. Worek z bramkami otworzyła Monika Jaskółka, a wtórowała jej Aleksandra Chmura. Po kwadransie gry i czterech stałych fragmentach gry krakowianki wyrównały straty i uwierzyły w sukces. Naszym paniom w zdobyciu bramki przeszkadzały słupki, poprzeczka i Angelika Socha, która powinna zostać MVP tego pojedynku. Czego nie potrafiły zrobić „Golarki”, zrobiła Aleksandra Chmura i po składnej akcji wbiła gola „do szatni”. Co się działo w przebieralniach obu zespołów zostanie słodką tajemnicą trenerów. Po zmianie stron miejscowe z jeszcze większym animuszem zabrały się za odrabianie strat, ale scenariusz pozostawał bez zmian, a golkiperka „Ekonomistek” łapała kolejne strzały, nawet z rzutu karnego. W hali AJD nastała taka cisza, że słychać było prezesa Włodzimierza Seifryda jak połyka i popija tabletkę dla „spokojności”. Czy to pomogło, tego nie wiemy, ale chwilę później Justyna Wójcik złamała mocnym strzałem krakowską bramkarkę.  Po uderzeniu Stefanii Wodarz, Klaudia Gęślak skierowała piłkę do własnej bramki. Wynik ustaliła „Dżasta”, która pięknym strzałem z ostrego kata oraz z przedłużonego rzutu karnego dała utrzymanie w lidze podopiecznym Szymona Mlynka i popsuła statystyki Angelice Socha oraz odebrała ostatnią nadzieję na sukces krakowiankom.  Awans do Ekstraligi uzyskała drużyna Rekordu Bielsko-Biała z byłą reprezentantką Gola w składzie, Anną Chóras.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/news/2774-horror-na-ajd#sigProId3c2c77db9a

ISD/AJD Gol Częstochowa - AZS UEK Kraków 4:5 (0:5)
Bramki:
0:1 1’Monika Jaskółka
0:2 7’Monika Jaskółka
0:3 10’Aleksandra Chmura
0:4 15’Monika Jaskółka
0:5 20’Aleksandra Chmura
1:5 32’Justyna Wójcik
2:5 38’Klaudia Gęślak (samobójcza)
3:5 39’Justyna Wójcik
4:5 39’Justyna Wójcik
ISD/AJD Gol Częstochowa: 42.Justyna Wójcik, 11.Stefania Wodarz, 20.Martyna Jeziorska, 13.Renata Uchnast, 17.Oliwia Pająk, 15.Olga Sulisz, 19.Natalia Krawczyk, 38.Patrycja Tkacz, 4.Paulina Drapacz. Trener: Szymon Mlynek.
AZS UEK Kraków: 1. Angelika Socha, 6.Karolina Nowakowska, 9.Monika Jaskółka, 13.Klaudia Gęślak, 11.Aleksandra Chmura, 14.Marlena Kowalczyk, 15.Michelle Owsiak, 3.Joanna Chlebda, 8.Magdalena Buczek. Trener: Daniel Bukalski
Sędziowali: Henryk Bąk, Izabela Mnich

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account