Światła przy Limanowskiego

  • Published in News

Na stadionie Rakowa trwają przygotowania do rundy wiosennej. Historyczne wydarzenie będzie miało miejsce 17.marca, kiedy to przy Limanowskiego, w blasku jupiterów będą rywalizować Raków i Odra Opole. Początek pojedynku transmitowanego przez Polsat Sport o 17.45.

Natomiast piłkarze trenują i grają na boiskach Starlight Resort Hotel w Turcji. Wśród nich pojawił się Oskar Krzyżak - zawodnik Akademii Raków. W kadrze znajdują się również wracający do zdrowia po kontuzjach Mateusz Lis i Aghvan Papikyan. Z kolei Tomas Petrasek i Lukas Duriska trenują indywidualnie na obiektach przy ulicy Limanowskiego. Do Turcji nie polecieli także Przemysław Mizgała oraz Bartosz Szcząber, czyli zawodnicy, którzy dostali "zielone światło" w poszukiwaniu nowych klubów. Piłkarze do kraju wrócą 19 lutego.

W Działoszynie, częstochowskiej kolonii na granicy województw śląskiego i łódzkiego, trenuje Adrian Kudryś zawodnik KS Stradom, który pragnie zasilić zespół Karola Pilisa. Klub opuścił Artur Kierat, który przeniósł się do Wrocławia. Na testach w Śląsku Wrocław przebywał utalentowany Mateusz Bąkowicz, ale ostatecznie rundę wiosenną spędzi w Działoszynie.

Tomasz Wróbel uzgodnił warunki półrocznego kontraktu z Rozwojem Katowice i wraca do drugoligowca po roku gry w Rakowie Częstochowa. Po zakończeniu rundy jesiennej rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Nowym zawodnikiem GKS Maraton Waleńczów został Artur Fijałkowski, utalentowany piłkarz grający na pozycji skrzydłowego. Do Waleńczowa dotarł aż z województwa lubelskiego. Jego poprzednim klubem był LKS Wilki Wilków występujący w lubelskiej A-klasie. Kontrakt został podpisany na zasadzie wolnego transferu.

W Sokole Wręczyca Wielka dwa tygodnie temu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera i Tomasza Sobczaka zastąpił Kamil Strzelczyk, który będzie grającym szkoleniowcem. Pomagać mu będzie Paweł Rycharski. Obaj panowie w poniedziałek poprowadzili zajęcia, w których nie uczestniczyli już Dawid Mucha zainteresowany grą w Victorii oraz przymierzający się do gry w Orle Kiedrzyn, Michał Gładysz.

Sporą sensację wywołał powrót do Częstochowy Marty Mika, która zasiliła szeregi beniaminka III ligi, Stradomia Częstochowa. Wychowanka Gola grała również w Mitechu Żywiec, Unii Racibórz, Zagłębiu Lubin, niemieckim Blau-Weiss Hohen Neuendorf oraz po powrocie do Polski, w Czarnych Sosnowiec. W czerwcu zeszłego roku zawiesiła buty na kołu, ale jak widać chęć do gry była silniejsza i postanowiła powrócić do rodzinnej Częstochowy. Nie jest to koniec wzmocnień, gdyż w tym tygodniu przy Sabinowskiej pojawią się jeszcze trzy zawodniczki o znanych i wartościowych nazwiskach.

W zespole seniorów Stradomia poza kadrą są Michał Załucki, który postanowił przenieść się do KS Panki, Adrian Kudryś, który jest testowany w Warcie Działoszyn i Jakub Ciekot, który chce zasilić Victorię Częstochowa. Na ich miejsce jest testowanych trzech zawodników, ale czy podpiszą angaże o tym zadecydują kolejne sparingi. - Mamy w kadrze kilku młodych zawodników, którzy dostaną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności i zastąpienie doświadczonych graczy. Naszym celem jest utrzymanie się w lidze i mam nadzieję, że nasi juniorzy udźwigną ten ciężar - powiedział Marek Wojtal, prezes KS Stradom.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account