Gol w finale AMP

  • Published in News

W 2008 roku rozpoczęła się rywalizacja studentek w halowej żeńskiej piłce nożnej jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza zdobywająca coraz to większe zainteresowanie środowisk akademickich i studenckich przekształciła się w Akademickie Mistrzostwa Polski. Były to ulubione rozgrywki, Gola, z których wracał ze srebrnym medale i dwukrotnie brązowym medalem.

W Wałbrzychu i pobliskim Szczawnie - Zdrój rywalizowały 23. zespoły z południowej Polski. Tydzień wcześniej w Szczecinie z północnej części  kraju awans uzyskały UAM Poznań, AWF Warszawa, Uniwersytet Szczeciński, AWFiS Gdańsk, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.  Do finału, który odbędzie się w Warszawie 16-18. lutego dołączyły AWF Katowice, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Opolska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i PWSZ Wałbrzych, który będzie bronić tytułu wywalczonego w Katowicach.
Wałbrzyski turniej wygrał faworyzowany UJ Kraków pokonując w finale AWF Wrocław. Trzecie miejsce zajęły nasze akademiczki. Królową strzelczyń została Joanna Wróblewska z AWF Wrocław Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się  Natalia Sitarz z UJ Kraków, a była „Golarka”, Karolina Klabis z UJ Kraków, została doceniona jako najlepsza bramkarka.

Częstochowianki wystąpiły w składzie: Klaudia Ciupa, Renata Uchnast, Sonia Sikorska, Natalia Klyta, Oliwia Pająk, Justyna Wójcik, Kamila Czaja, Natalia Martyńska, Paulina Niemczyk, Olga Sulisz i Patrycja Tkacz. Trener: Szymon Mlynek
AJD Częstochowa - UE Katowice 3:0
Bramki: Oliwia Pająk, Justyna Wójcik, Renata Uchnast
AJD Częstochowa - UJ Kraków 0:3
AJD Częstochowa Uniwersytet Opolski 6:1
Renata Uchnast 2x, Natalia Klyta 2x, Justyna Wójcik, Paulina Niemczyk
AJD Częstochowa - Politechnika Śląska 3:0
Renata Uchnast, Oliwia Pająk, Kamila Czaja
AJD Częstochowa - AGH Kraków 3:2
Patrycja Tkacz, Justyna Wójcik, Natalia Klyta
AJD Częstochowa - UJ Kraków 0:2
AJD Częstochowa - AWF Katowice 2:0
Renata Uchnast, Natalia Klyta


Po chwili odpoczynku nasze zawodniczki w niedzielę rozegrają ostatni pojedynek ligowy z UJ Kraków. Drugi istotny mecz zostanie rozegrany w Rybniku, gdzie o punkty walczyć będzie Rolnik B. Głogówek. Pomiędzy Częstochowa a Głogówkiem trwa korespondencyjny pojedynek o uniknięcie baraży lub awans do czwórki ćwierćfinalistów.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account