Będzie głośno u „Kogutów”

  • Published in News

Grający trener Amator Golce, Jacek Rokosa,  po nominacji na asystenta Pawła Ściebury w Skrze Częstochowa, musiał zrezygnować z funkcji szkoleniowca u „Kogutów”. W miarę wolnego czasu i możliwości nadal będzie wspierał zespół w meczach ligi okręgowej.

Jego miejsce zajmie Grzegorz Kuziorowicz, były gracz Amatora, grający ostatnio w Ajaksie Częstochowa. Z Sokoła Wręczyca Wielka przejdzie Paweł Rycharski, ale nie są to ostatnie wzmocnienia. Prezes Marcin Nowak ma na celowniku jeszcze dwóch zawodników, a w jednym przypadku będzie to przysłowiowy strzał w „10”, który odbije się szerokim echem.

Do tej pory w trakcie zimowego okna transferowego Raków pozyskał czterech zawodników: napastnika, Mateusza Zachara, białoruskiego obrońcę, Artioma Rachmanowa, pomocnika Adama Radwańskiego oraz Dariusza Formella i Miłosz Szczepański. W kolejce na podpisanie kontraktu czekają jeszcze bramkarz, Jakub Szumski zawodnik Legii Warszawa, ale nie jest to koniec listy życzeń trenera Marka Papszuna.

Po 4,5 roku Łukasz Stefański postanowił odpocząć od prowadzenia zespołu i zająć się szkoleniem młodych adeptów futbolu. Jego następcą został Michał Jelonek, trener grup młodzieżowych Skry Częstochowa, który postanowił spróbować swoich sił  w dorosłej piłce. - Muszę trochę zwolnić tempo i odpocząć. Mamy w klubie więcej grup młodzieżowych i im chcę poświęcić więcej czasu. Będę nadal wspomagał zespól w rozgrywkach ligowych, a nowy trener mam nadzieję, że wniesie do zespołu świeżość i nowego ducha.

Również w Warcie Kamieńskie Młyny, po rezygnacji i odejściu do Łagiszy Sebastiana Goldy, pracę grającego trenera podjął Łukasz Bereta. Wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska, gracz Ruchu Chorzów, Rozwoju Katowice, Polonii Poraj i ostatnio Pogoni Nowy Bytom od poniedziałku rozpocznie zajęcia w Kamieńskich Młynach. - Z klubem rozstał się Michał Jędrowski, a o nabytkach zadecyduje już nowy trener - poinformował Piotr Cuglowski, prezes Warty.

Do Jury Niegowa przeszli Łukasz Będkowski, Norbert Pilis i Marcin Bialik z Zielonych Żarki, Marcin Zatoński ze Sparty Szczekociny, Paweł Cupiał i Jakub Jędrycha ze Złotego Potoku, którzy mają pomóc w utrzymaniu A-klasy w Niegowie. -Spędziłem w tym klubie 17.lat, grając na różnych poziomach rozgrywkowych i nie możemy dopuścić do spadku do B-klasy. Wizerunkowa była by to tragedia dla klubu, który grał w IV lidze. - powiedział prezes Jury, Mariusz Rembak.        - Rozpoczynamy pracę od podstaw, tworząc grupy młodzieżowe, które mają być zapleczem dla naszego zespołu - dodał prezes Rembak

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account