Robert Brzęczek zawiesił karierę

  • Published in News

Dość niespodziewaną informację przekazał klub KS Skra Częstochowa w artykule opublikowanym na swojej stronie internetowej - „Mroźny wieczór na Lorecie. Trener Dziółka o pierwszym treningu i planach”. Otóż Robert Brzęczek postanowił zawiesić przygodę z piłką co jest równoznaczne z pożegnaniem się z trzecioligowcem.

Syn Jerzego Brzęczka w lipcu obchodzić będzie 22. urodziny. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w FC Tirol Innsbruck, gdzie przyszedł na świat. To tam rozgrywał pierwsze mecze, a następnie w SK Sturm Graz i FC Wacker Tirol, by w sezonie 2007/08 przenieść się do Wisły Kraków. W kolejnych latach brat cioteczny Jakuba Błaszczykowskiego grał w Rakowie Częstochowa (zarówno I jak i II drużynie), MKS-ie Kluczbork, Olimpii Zambrów, Błękitnych Stargard Szczeciński i Skrze Częstochowa. Niemalże co rundę zmieniał klub, czego efektem jest, że od trzech lat zagrał w sześciu klubach.
Powołując się na statystyki drużyny opublikowane na łamach strony klubowej częstochowskiej Skry widzimy, że trener Jakub Dziółka dał mu szansę gry przez 213 minut, lecz pomocnik ani razu nie asystował przy bramkach kolegów, ani sam też nie pokonywał bramkarza rywala. Miał jednak spory wkład w świetną rundę jesienną Skry, która prowadzi w III lidze z dorobkiem 36 punktów i 3 "oczkami" przewagi nad Stalą Brzeg i Ślęzą Wrocław.
Na prośbę zawodnika został rozwiązany kontrakt pomiędzy Skrą i Robertem Brzęczkiem, a stosowne dokumenty zostaną podpisane w dniu dzisiejszym. Robert miał umowę z klubem do czerwca, ale kilka dni temu poprosił o jej rozwiązanie.
- Umowa była taka, że jeśli zimą Robert będzie chciał odejść to nie będziemy mu robili problemów – mówi wiceprezes Piotr Wierzbicki.
- Podjąłem decyzję, że na razie nie będę grał w piłkę, zajmę się innym sprawami – powiedział Robert Brzęczek – Być może w przyszłości coś się zmieni, na pewno jednak w tej rundzie nie zagram w żadnym klubie - dodał
- Szkoda, że Robert podjął taką decyzję, ale musimy ją uszanować. Miałem nadzieję, że po przepracowaniu pełnego okresu przygotowawczego aktywnie włączy się do walki o miejsce w składzie - spuentował  Piotr Wierzbicki.

Konrad Cinkowski, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account