Oldboje zainaugurowali XXIV sezon

  • Published in News

W weekend 6/7. stycznia zainaugurowano rozgrywki XXIV edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, popularnie zwany turniejem „oldboyów”, który potrwa aż do 10 marca kiedy to poznamy kolejnego mistrza. W tegorocznej edycji zawodnicy będą rywalizować w dwóch obiektach sportowych, tj. w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej oraz po kilku latach przerwy w Hali Sportowo – Widowiskowej „Polonia” przy ul. Dekabrystów 43, gdzie zostaną rozegrane między innymi II Etap i finały rozgrywek.   

Do obecnych rozgrywek przystąpiło 17. zespołów rozlosowanych jeszcze w grudniu na dwie grupy, z których po 4 najlepsze drużyny awansują do grupy mistrzowskiej. Na samym początku, to co zwróciło uwagę, to przetasowania i roszady kadrowe w wielu zespołach. Ogólnie większość zawodników z ligi zna się od wielu lat, a co roku mamy dopływ nowych „oldboyów”, czyli piłkarzy którzy zaczynają spełniać wymogi regulaminowe (odpowiedni wiek). Dlatego też pierwsze mecze to zawsze wielka niewiadoma i z niecierpliwością każdy wyczekuje meczy swoich potencjalnych rywali.
Turniej rozpoczęła rywalizacja Romtransu i Gminy Mykanów. Ekipa Romana Zająca była zdecydowanie lepiej przygotowana do inauguracji i nie pozostawiła szans swoim rywalom z Mykanowa, którzy siedem razy musieli wyciągać piłkę z własnej bramki.
Drugi mecz to spotkanie Amatora i CNC.Wieczorek. Było to dosyć wyrównane spotkanie jednak lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy w białych koszulkach – Amatorzy, którzy zgarnęli komplet punktów na początek. Gmina Mykanów w swoim drugim meczu też nie zdobyła ani bramki, ani punktu i musiała uznać wyższość Jędryka Klub 54 Exact Systems.   Wyrównane spotkanie toczyło się pomiędzy Ooh La La i Babaria Team, ale ostatecznie Ci drudzy okazali się skuteczniejsi o jedną bramkę. W kolejnym meczu dość łatwo ze swoimi rywalami z Zawodzia poradzili sobie zawodnicy Jagiellończyków.    Do małej niespodzianki doszło, kiedy ubiegłoroczni mistrzowie ZIB Bernat Miedźno ulegli zespołowi Grubasów, którzy ambitnie zagrali do ostatniej sekundy i właśnie kiedy na zegarze wybiła 24 minuta i 59 sekunda Przemysław Warocki umieścił piłkę w bramce mistrzów prezentując im „zimny prysznic” na starcie rozgrywek. Warto pochwalić postawę ZIB, którzy po sportowej grze pogratulowali Grubasom zwycięstwa. Idea „fair play” nadal żywa, co bardzo cieszy! W swoim drugim meczu w tym dniu Jagiellończycy zachowali skuteczność i powtórzyli wynik  z pierwszego meczu, tym razem nie dając szans zespołowi Ooh La La. Jeden z pretendentów do mistrzostwa ZC Michaś bez większych kłopotów poradził sobie z Gminą Kłomnice, aplikując rywalom 4 bramki i nie tracąc żadnej. Kolejny pretendent i były mistrz MK Team dobrze wszedł w rozgrywki zwyciężając z ambitną ekipą Tadex/Wichry. Na zakończenie pierwszego dnia padł bezbramkowy remis w pojedynku TRW Polska i Abstynenta.
Tak jak w sobotę Abstynent zakończył dzień remisem, tak i w niedzielę rozpoczął zmagania ligowe od remisu. Mimo prowadzenia już 2:0 Abstynenci dali się dogonić Grubasom i drużyny podzieliły się punktami. Dla obu drużyn był to jedyny zdobyty w niedzielę punkt, bo później Abstynent przegrał z ZIB Bernat Miedźno, a Grubasy nie dały radę MK Team. Bez punktów dzień zakończyła drużyna Tadex/Wichry przegrywając z Kłomnicami i TRW. Kłomnice bliskie były też urwania punktów MK Team, jednak ostatecznie minimalnie przegrały. W najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym meczu ZIB Bernat dosyć pewnie pokonał ZC Michaś w stosunku 3:0 i wydaje się, że po sobotnim falstarcie aktualni wciąż mistrzowie wrócili na swoje tory. Michaś po porażce z ZIB wysoko pokonał później TRW. Podobnie jak ZIB niedzielę do udanych zaliczyć mogą zawodnicy Jędryki Klub 54 Exact Systems. Dwa zwycięstwa z Amatorem i Ooh La La przybliżają tą drużynę do lokaty w pierwszej czwórce. Zgoła odmienne humory mieli zawodnicy Amatora, bo oprócz porażki z Klubem przegrali w niedzielę również z Jagiellończykami. Pewne 6 punktów zdobył Romtrans jednak przeciwników nie miał tak wymagających jak inne zespoły z czołówki grupy A. W pojedynku Ooh La La i Gminy Mykanów lepszymi okazali się Ci pierwsi. Zawodzie i CNC.Wieczorek zakończyły niedzielne zmagania bez punktów. Szczególnie mają czego żałować zawodnicy Zawodzia, bo w ostatnim niedzielnym pojedynku prowadzili z Mykanowem 2:0 i wydawało się, że kontrolują to spotkanie. Brak koncentracji w ostatnich minutach sprawił, że całkowicie posypała się gra Zawodzia, a Mykanów złapał wiatr w żagle i zdążył jeszcze wyjść na prowadzenie 5:2.    
W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, w Hali Sportowej Częstochowa rozegrana zostanie kolejna runda spotkań Ligi Futsalu. Później, po dwutygodniowej przerwie, rozgrywki przeniosą się do Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” przy ulicy Dekabrystów.
Wyniki spotkań z 6 i 7 stycznia:
I Etap 06.I. - Sobota - (12 spotkań) grupy A i B
Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4
Romtrans - Gmina Mykanów     7:0
(R. Janus x2, W. Góra, J. Chłód, R. Zając, D. Kotkowski, R. Leśnikowski)
Amator - CNC.Wieczorek     3:1
(A.Kostyra, J. Przewoźnik, P. Garkowienko --- K. Wolbisz)
Jędryka Klub 54 Exact Systems - Gmina Mykanów     2:0
(W. Gzyl, M. Tusiński)
Amator - Babaria Team     4:1
(M. Przepióra x2, J. Przewoźnik x2 --- R. Furch)
Jędryka Klub 54 Exact Systems - Zawodzie     2:2
(P. Sławuta, A. Janoszka --- br. sam, A. Cichoń)
Ooh La La - Babaria Team    0:1
(A. Głąb)
Jagiellończycy - Zawodzie    3:1
(G. Nowak, M. Glondalski, J. Cianciara --- J. Szelka)
ZIB Bernat Miedźno - Grubasy    0:1
(P. Warocki)
Jagiellończycy - Ooh La La     3:1
(J. Cianciara x2, G. Nowak --- T. Szecówka)
ZC Michaś - Gmina Kłomnice    4:0
(K. Sierociński, M. Skoczek, M. Oziębała, P. Pusty)
MK Team - Tadex/Wichry    5:1
(J. Kostarczyk x2, W Kasiński, J. Ciekot, M. Wachowicz --- P. Kokot)
TRW Polska - Abstynent    0:0
I Etap 07.I. - Niedziela - (16 spotkań) grupy A i B Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4
Grubasy - Abstynent    2:2
(D. Bugaj, R. Hajduk – Słowik --- M. Mańko, M. Kozłowski)
Tadex/Wichry - Gmina Kłomnice    0:1
(P. Kuban)
MK Team - Grubasy    3:0
(J. Ciekot, M. Rychter, M. Wachowicz)
Abstynent - ZIB Bernat Miedźno    0:1
(R. Jędrysiak)
Gmina Kłomnice - MK Team    0:1
(M. Wachowicz)
Tadex/Wichry - TRW Polska    1:3
(A. Bejm --- P. Jura x2, R. Malczewski)
ZIB Bernat Miedźno - ZC Michaś    3:0
(R. Jędrysiak x2, C. Mazurkiewicz)
Amator - Jagiellończycy    0:1
(R. Telenga)
TRW Polska - ZC Michaś    1:5
(M. Łopaciński --- P. Bański x2, M. Skoczek, A. Szymczyk, P. Dawidowski)
Jędryka Klub 54 Exact Systems - Amator    3:0
(P. Lewandowski x2, P. Sławuta)
Romtrans - CNC.Wieczorek    3:0
(R. Janus x3)
Jędryka Klub 54 Exact Systems - Ooh La La    3:1
(P. Lewandowski x2, W. Gzyl --- R. Opała)
Romtrans - Zawodzie    4:0
(J. Chłód x2, W. Góra, R. Zając)
Gmina Mykanów - Ooh La La    1:2
(P. Zieliński --- R. Kubicki, R. Załęski)
CNC.Wieczorek - Babaria Team    1:2
(P. Nabiałczyk --- D. Wąsek, D. Kot)
Gmina Mykanów – Zawodzie    5:2
(A. Bugara x2, M. Niemczyk, J. Psuj, P. Zieliński --- A. Cichoń, T. Purgal)
Terminy kolejnych spotkań:
14.I. - Niedziela - (16 spotkań) grupy A i B
11.00 – 20.10 Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4
11.00 - Gmina Mykanów - Amator
11.35 - CNC.Wieczorek - Jędryka Klub 54 Exact Systems
12.10 - Zawodzie - Amator
12.45 - CNC.Wieczorek - Jagiellończycy
13.20 - Zawodzie - Ooh La La
13.55 - Babaria Team - Jagiellończycy
14.30 - Romtrans - Ooh La La
15.05 - MK Team - TRW Polska
15.40 - Romtrans - Babaria Team
16.15 - MK Team - ZIB Bernat Miedźno
16.50 - TRW Polska - Gmina Kłomnice
17.25 - ZIB Bernat Miedźno - Tadex/Wichry
18.00 - ZC Michaś - Abstynent
18.35 - Grubasy - Gmina Kłomnice
19.10 - Abstynent - Tadex/Wichry
19.40 - ZC Michaś - Grubasy

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account