Orzeł najlepszy w Memoriale Kobusa

  • Published in News

W finale X Turnieju Piłki Nożnej im. Michała Kobusa zmierzyły się zespoły Orła Kiedrzyn i Stradomia. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 1:1. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które lepiej wykonywali kiedrzynianie. W pojedynku bramkarzy lepszy okazał się starszy z braci Kuczerów, Karol. Siedemnastolatkowi pozostał na osłodę tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

W eliminacjach w grupie A - najlepszy okazał się Stradom-AJD -10pkt, Orzeł Kiedrzyn - 8 pkt, Znicz Kłobuck - 7 pkt, Victoria Częstochowa - 3 pkt i Ajaks Częstochowa 0 pkt.
W grupie B pierwsze miejsce wywalczyli Przyjaciele Kobiego -10 pkt, RKS Radomsko 9 pkt, Zieloni Żarki - 6 pkt, Pogoń Kamyk -3pkt, Lotnik Kościelec -1pkt
Awans bezpośredni do półfinałów zapewni sobie zwycięzcy grup - Stradom-AJD i Przyjaciele Kobiego . W meczach ćwierćfinałowych Orzeł Kiedrzyn pokonał drużynę Zielonych Żarki 2:0, a Znicz Kłobuck wygrał z RKS Radomsko 4:0.
Wyniki półfinałów: Orzeł Kiedrzyn - Przyjaciele Kobiego 3:1
Stradom-AJD Częstochowa - Znicz Kłobuck 1:1 - karne 2:0
o IX miejsce Lotnik Kościelec - Ajaks Częstochowa 2:0
o VII miejsce Victoria Częstochowa - Pogoń Kamyk 4:0
o V miejsce Zieloni Żarki - RKS Radomsko 4:1
o III miejsce Przyjaciele Kobiego - Znicz Kłobuck 3:1
Finał: Orzeł Kiedrzyn - Stradom-AJD Częstochowa 1:1- karne 2:1
Najlepszym bramkarzem turnieju został Wojciech Kuczera - Stradom-AJD Częstochowa
Najlepszym strzelcem okazał się Łukasz Kmieć - Znicz Kłobuck - 6 bramek
Najlepszym zawodnikiem wybrano Dariusza Krężla - Przyjaciele Kobiego

Rozmowa z Adrianem Pasieka. TUTAJ


Organizatorzy bardzo dziękują Akademii im. Jana Długosza  za bezpłatne udostępnienie hali sportowej. Równie serdeczne podziękowania kierują dla CzOZPN za zaangażowanie i pomoc w organizacji Turnieju oraz dla Pana Artura Szymczyka za poczęstunek w czasie Turnieju. Ogromne podziękowania kierują dla Firmy Pana Lecha Jędryki za pomoc finansową na zakup pucharów i pomoc w poczęstunku. Dziękują bardzo Firmie Furnipol oraz Panu Marcinowi Nowakowi za ufundowanie nagród indywidualnych oraz sędziom Patrykowi Kisielowi i Lechowi Malinowskiemu za sprawiedliwe i bezstronne prowadzenie meczy. Bardzo duży wkład pracy wnieśli studenci AJD Cz-wa - Bartłomiej Pałyga, Ewelina Pierzyna i Sylwia Ślęzak.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account