Gol wraca do gry

  • Published in News

Piłkarki Gola po okresie przerwy świątecznej wracają do rywalizacji w Ekstralidze Futsalu. W rewanżowej rundzie spotkają się ze Wandą Słomniczanką, z którą przegrali w Słomnikach 1:3. Czas więc na rewanż, szczególnie, że nasze panie grają coraz skuteczniej i zajmują trzecie miejsce w tabeli.  

W cieniu „Piłkarskiej Gwiazdki” odbyło się „Spotkanie pokoleń Gola”, na którym pojawiły się byłe i aktualne zawodniczki oraz sympatycy klubu. Przybyły między innymi uczestniczki Pucharu UEFA w 2007 roku, reprezentantki kraju na boiskach trawiastych i w futsalu. Przez 21. lat istnienia sekcji przewinęło się przez klub wiele znakomitych zawodniczek, a nazwiska naszych wychowanek - Agnieszki Winczo, Marty Mika, Kamili Kmiecik, Karoliny Bochra czy Karoliny Klabis są dobrze znane nie tylko fanom żeńskiej piłki. Również na parkietach wychowanki Gola godnie reprezentowały lub nadal  reprezentują nasz kraj, a były i są to Karolina Klabis, Aleksandra Jędrak-Klabis, Paulina Rokosa, Natalia Klyta czy Renata Uchnast. W tym roku rozpoczną się po raz pierwszy eliminacje do Euro 2019 w futsalu i Polki spróbują awansować do finałowej czwórki. Mamy nadzieję, że swoją szansę wykorzysta nasza kadrowiczka, Renata Uchnast. Na spotkanie dojechały zawodniczki z różnych rejonów kraju i świata. Na przykład z USA przyjechała Klaudia Chrząstek, która robi tam doktorat i pracuje w USDA ARS Southeast Poultry Research Laboratory. W lidze niemieckiej grają nadal Kamila Kmiecik, Karolina Bochra i Agnieszka Winczo. Po rozegraniu meczu towarzyskiego z młodszymi koleżankami wszyscy udali się na zasłużoną kolację. Wspomnieniom i rozmowom, nie tylko o piłce, nie było końca.

Nowy rok „Golarki” rozpoczną w Ekstraklasie Futsalu meczem ze Słomniczanką Słomniki. Pojedynek rozpocznie się 6.stycznia o godzinie 18.00. w Hali Sportowej AJD przy ulicy Zbierskiego. Nasze panie zajmują obecnie trzecią pozycję w lidze i liczą na sukces z wyżej notowanym rywalem. Swoją dobrą grą znalazły uznanie w oczach fachowców dwie nasze zawodniczki - Klaudia Ciupa i Justyna Wójcik, które zostały wybrane MVP II i V kolejki. Dla sympatyków męskiego futsalu również sobotę od godziny 9.00 do 15.00. w tej samej hali zaprezentują się zawodnicy rywalizujący w Memoriale Michała Kobusa. Wstęp na obie imprezy bezpłatny.

Stradomianki, po raz drugi w swojej historii, zmierzyły się ze swoimi rodzicami i sympatykami w mini turnieju towarzyskim. Jak zwykle liczyła się możliwość spotkania i dobra zabawa. Wśród uczestników najliczniej reprezentowana była rodzina Mesjaszów. Wojciech z córką Lenką, zawodniczką Stradomia, Małgorzata, reprezentantka ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych i jej brat Adam z częstochowskiego Rakowa. Wszyscy uczestnicy, mimo towarzyskiego charakteru imprezy, walczyli o każdy metr parkietu i zgodnie umówili się na kolejną edycję.

W Myszkowie i Poraju trwa zimowa przerwa i leczenie kontuzji, które szczególnie dotknęły reprezentantki Polonii. Od połowy stycznia szkoleniowcy obu zespołów rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Trener Tomasz Dusza ma nadzieję, że do rozpoczęcia rozgrywek wszystkie zawodniczki będą zdrowe i w dobrej dyspozycji. Myszków, penetruje rynek śląski i chce ściągnąć dwie zawodniczki z pierwszoligowych klubów do gry w linii obrony. Plan minimum został wykonany i to jest najważniejsze. - Mamy nadzieję na większy budżet w tym roku, który pozwoli nam rozwinąć skrzydła i realnie pomyśleć o awansie w przyszłym sezonie - powiedział Tomasz Szlenk.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account