Trenerska karuzela

  • Published in News

Po zakończeniu rundy jesiennej ociężale ruszyła trenerska karuzela i kilku szkoleniowców zmieniło miejsca pracy. Na razie o swoich planach zawodowych  nie chce rozmawiać „bezrobotny” Cezary Siwy, który w napięciu oczekuje narodzin potomka. Na szpitalnym łóżku wylądował Dawid Krzętowski, który po operacji Achillesa, będzie musiał przez kilka tygodni dochodzić do pełnej sprawności. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Po trzech latach Przemysław Jarczok, po ostatnim meczu Dąbrowianki, zrezygnował z powodów rodzinnych z prowadzenia zespołu beniaminka. Były bramkarz Metalu Rzeki Wielkie i Gminy Kłomnice w efektownym stylu wprowadził Dąbrowiankę do A-klasy.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie zagranicznych klubów osobą bramkarza Skry, Mikołaja Biegańskiego, można powiedzieć, że jego dni w tym klubie są policzone. W lutym tego roku częstochowianin trenował z Manchesterem United, kilka tygodni temu sprawdzał go Aston Villa, a pod koniec listopada  przebywał na testach w FC Brighton. Wizyta u beniaminka Premier League zrobiła na Mikołaju duże wrażenie. Klub z nadmorskiego Brighton (taki nasz Sopot z pięknym, drewnianym molem) posiada 16. boisk treningowych, które robią wrażenie. Ma go na celowniku również londyński Tottenham. Datą przełomową może okazać się 5.kwietnia przyszłego roku, kiedy Mikołaj będzie miał już 16.lat i możliwość transferu zagranicznego.

Wychowanek Rakowa, Mateusz Zachara, wrócił na Limanowskiego. Częstochowianin podpisał kontrakt z Rakowem i już w rundzie wiosennej ponownie będzie grał w czerwono-niebieskiej koszulce. Do zespołu dołączył również Adam Radwański, 19-letni pomocnik został wypożyczony do naszego klubu z Wisły Płock i będzie występował u nas do 30 czerwca 2019 roku.

Wraz z zakończeniem rundy jesiennej szeregi Rakowa opuścił Tomasz Wróbel. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Do Pogoni Szczecin powrócił Gracjan Kuśmierek skąd był wypożyczony do Rakowa na rundę jesienną.

Blisko tydzień trenerzy Rakowa, Marek Papszun i Maciej Kędziorek, przebywali na stażu w angielskim klubie Queens Park Rangers. Natomiast na praktykach w  Benfice Lizbona szkolili się Bartosz Kubisa i Paweł Gasik, prowadzący czwartoligową Polonię Poraj.

Pierwsza drużyna Rakowa wyleci do Turcji na obóz przygotowawczy do rundy wiosennej Nice 1 Ligi. Będą tam przebywać od 5. do 19. lutego w hotelu Starlight Resort w miejscowości Kizilagac niedaleko Alanyi.

Włodzimierz Bodziachowski w rundzie wiosennej poprowadzi Wartę Zawada. Zespół po spadku z A-klasy miał w planach szybki powrót do niej. Niestety rzeczywistość zweryfikowała duże oczekiwania. Ekipa Pawła Wilka przegrała wszystkie mecze, a jedyne punkty uzyskała po dwóch walkowerach. Trener Bodziachowski ma to wszystko skleić, naprawić i sprawić, że drużyna zacznie punktować.

Karol Pilis został trenerem występującej w IV lidze łódzkiej Warty Działoszyn. Pilis na stanowisku zastąpił Grzegorza Bodnara, który po dziewięciu latach zrezygnował z pracy w Działoszynie. Przed naszym trenerem postawiono zadanie kontynuowania dobrej passy (III miejsce w tabeli). Sprawa awansu jest już chyba przesądzona, bo prowadząca Unia Skierniewice ma już 11.punktów przewagi. W klubie występuje siedmiu zawodników z naszego regionu.

Były szkoleniowiec Warty Kamieńskie Młyny, Sebastian Golda, objął XV drużynę katowickiej okręgówki, będzińską SKS Łagisza. Pracę w Kamieńskich Młynach rozpoczął dwa lata temu. Wcześniej pracował w Pasjonacie Dankowice, Fortunie Wyry, czy Górniku Wesoła. Prezes Warty, Piotr Cuglowski, rozmawia z potencjalnymi kandydatami, ale konkretne decyzje zapadną po Nowym Roku.

Bartłomiej Dobosz nie jest już trenerem A-klasowego LKS-u Kamienica Polska. Zastąpił go, wracając na stare śmieci, Artur Minkina. W 2014 roku przeszedł z Kamienicy do beniaminka IV ligi, Polonii Poraj. W rundzie jesiennej prowadził Victorię Częstochowa. Na jego miejsce pojawił się Sebastian Żebrowski.

Michała Skowrona na stanowisku trenerskim w Pankach zastąpił Adrian Pasieka, który dwa lata temu obejmował funkcję szkoleniowca w Victorii Częstochowa. Rundę jesienną spędził w Orle Kiedrzyn, a teraz skorzystał z propozycji KS Panki i objął stanowisko grającego trenera. W połowie stycznia rozpocznie przygotowania z nowym zespołem.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account