Golarki nie pokonały ROW-u

  • Published in News

Po dobrym występie w Katowicach częstochowianki miały nadzieję na kolejny udany występ. Niestety przeszkoda w postaci ROW-u okazała się nie do przejścia. „Golarki” mimo wzmocnienia składu były tylko tłem dla rywalek. Rybniczanki wygrały drugi pojedynek, nie dając sobie strzelić bramki. Już w środę, 6.grudnia, „Golarki” mają szansę zrehabilitować się przed własną publicznością. Przy Zbierskiego pojawi się ekipa z Krakowa, w której będziemy mogli zobaczyć dwie byłe reprezentantki Gola, Justynę Maziarz i Karolinę Klabis. Początek pojedynku o 18.30.

Już na początku pojedynku w Rybniku Klaudia Ciupa została zaskoczona sprytnym strzałem Agaty Sobkowicz. Drugi gol padł w podobnych okolicznościach i praktycznie z tego samego miejsca. Po zmianie stron Martyna Jeziorska strzałem samobójczym pokonała naszą bramkarkę. Czwarte  trafienie padło po szybkiej kontrze rybniczanek, ostatnie po składnej akcji miejscowych, które po raz kolejny ograły naszą obronę. Nasza drużyna po trzech pojedynkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Aktualna tabela. TUTAJ
ROW Rybnik - ISD AJD Gol Częstochowa 5:0 (2:0)
Bramki:
1:0 1’Agata Sobkowicz
2:0 18’Aneta Szymanowska
3:0 27’Martyna Jeziorska (samobójcza)
4:0 36’Dominika Sykorova
5:0 38’Aneta Szymanowska
ISD AJD Gol Częstochowa: 1.Klaudia Ciupa, 20.Martyna Jeziorska, 13.Renata Uchnast, 11.Stefania Wodarz, 42.Justyna Wójcik, 31.Wioletta Dylong, 9.Paulina Koszownik, 4.Paulina Drapacz, 19.Natalia Krawczyk, 5.Małgorzata Miniak, 17.Oliwia Pająk, 14.Katarzyna Styczarz, 12.Dominika Woszczyńska. Trener: Szymon Mlynek
Żółta kartka: Wojcik (Rybnik)

Jedno zwycięstwo, trzy porażki i w efekcie X miejsce w ostatecznej klasyfikacji – to dorobek młodych Stradomianek w zakończonych w niedzielę we Wrocławiu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-16. Absolutne debiutantki zapłaciły frycowe, ale bagaż doświadczeń związany z tak dużą imprezą bezcenny. Swoją wyższość nad naszą drużyną wykazały Respekt Myślenice, Rolnik Głogówek i Stomil Olsztyn. W meczu o prestiż, honor i X miejsce stradomianki pokonały 2:1 Włókniarza Białystok. Z kronikarskiego obowiązku należy podać, że rywalizację wygrała Praga Warszawa pokonując 4:3 Wandę Kraków. Brązowy medal wywalczył Respekt Myślenice, grupowy rywal częstochowianek.
Podopieczne Katarzyny Bąk wystąpiły w składzie: Katarzyna Gabryel, Natalia Grajcar, Weronika Włoch, Natalia Liczko, Lena Mesjasz, Nicola Wojciechowska, Wiktoria Dzianak, Aleksandra Połacik, Anna Kołodziejczyk, Marta Huras, Marta Struś.
Grupa D
Respekt Myślenice – Stradom Częstochowa 6:1
Rolnik Głogówek – Stradom Częstochowa 3:1
Rolnik Głogówek – Respekt Myślenice 1:3
1. Respekt Myślenice 6 9-2
2. Rolnik Głogówek 3 4-4
3. Stradom Częstochowa 0 2-9
Mecze o miejsca 9-12
Stomil Olsztyn – Ślęza Wrocław 2:0
Włókniarz Białystok – Stradom Częstochowa 1:2
Mecz o 9 miejsce
Stomil Olsztyn – Stradom Częstochowa 8:1
Trzy bramki zdobyła Natalia Liczko, a po jednej strzeliły Lena Mesjasz i Nicola Wojciechowska.

W trzeciej lidze kobiet zdołano rozegrać zaległe spotkanie Polonii Bytom z MKS-em Myszków. Wygrały podopieczne Mateusza Musialika i awansowały na V miejsce. Jeszcze do rozegrania mają mecz zawodniczki Stradomia z AKS-em Mikołów, który prawdopodobnie dojdzie do skutku 9.grudnia. Aktualna tabela TUTAJ
Polonia Bytom - MKS Myszków 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 12’Kinga Przystupa
0:2 29’Kinga Przystupa
0:3 77’Daria Polańska
MKS Myszków: 13.Izabela Kuźniak, 11.Kinga Przystupa, 6.Klaudia Nowak, 5.Daria Polańska, 12.Dagmara Romańska, 17.Agnieszka Słaboń, 10.Sandra Szczepanek, 20.Renata Walęciak, 7.Kinga Wierzbicka (52’8.Sandra Jarzyńska), 4.Julia Zenderowska, 19.Milena Ziębińska. Trener: Mateusz Musialik

Częstochowianka, Agnieszka Winczo jest nominowana do tytułu najlepszej piłkarki w lidze niemieckiej. Losowanie jest bezpłatne i można je powtarzać codziennie. Wystarczy wejść na stronę https://www.fupa.net/berichte/bv-cloppenburg-fupa-nordwest-sucht-die-spielerin-des-jahres-1050429.html, wystarczy tylko przycisnąć kółko po lewej stronie przy nazwisku Agnieszka Winczo, u dołu nacisnąć nie jestem robotem i abstimmen. Możemy pomóc naszej reprezentantce w zdobyciu jak najlepszego miejsca w plebiscycie.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account