Nie będzie trzeciego podejścia do meczu w Kościelcu

  • Published in News

Prawdziwe fatum ciążyło nad spotkaniem IX kolejki rozgrywek częstochowskiej Klasy Okręgowej pomiędzy ekipami Lotnika Kościelec i MLKS-u Woźniki. Dwukrotnie mecz nie dochodził do skutku, ale już teraz wiemy, że trzeciego podejścia nie będzie i trzy punkty powędrują do Woźnik.

W pierwotnym terminie na mecz do Kościelca nie dotarli zawodnicy MLKS-u, którzy zostali błędnie poinformowani o rzekomym odwołaniu tej rywalizacji ze względu na obficie padający deszcz. Pierwotnie, obligatoryjnie miała być odwołana cała kolejka, ale później otwarto furtkę dla zespołów, które w miarę możliwości mogły spotkania rozegrać. Musiały tylko ustalić wszystko pomiędzy sobą i powiadomić sędziów. Niestety po raz kolejny zawiodła komunikacja, a całe zajście można skwitować przysłowiem „Kowal zawinił, a Cygana powiesili”. W wyniku zaistniałej sytuacji dotychczasowego przewodniczącego Wydziału Gier, Michała Weżgowca, zastąpił Grzegorz Derek.

Najpierw piłkarze z Woźnik i Psar zostali ukarani walkowerem za niestawiennictwo, ale po odwołaniu się w Katowicach od tej decyzji oraz złożeniu szczegółowych wyjaśnień postanowiono powtórzyć te spotkania. W Dźbowie, mimo trudnych warunków, udało się pojedynek rozegrać. Natomiast drugie podejście w Kościelcu ponownie nie doszło do skutku, ponieważ zabrakło tym razem... gospodarzy. Sędziowie byli zmuszeni odgwizdać walkower na korzyść przyjezdnych. Przedstawiciele Lotnika tłumaczyli się brakiem oficjalnej decyzji dotyczącej rozegrania tego meczu, ale powodem niezjawienia się na ów pojedynek były także m.in. problemy kadrowe i stan murawy. Gospodarze jak na razie zrezygnowali z odwołania się od tego werdyktu, który prezentujemy poniżej. Nie jest to jednak jedyna kara dla tego zespołu. W najbliższa środę Wydział Dyscypliny może nałożyć na Lotnika karę za niestawienie się na zawody, która może wynieść od 600 do 1.300 złotych. Lotnik i Płomień dopominają się również o gratyfikacje za poniesione przez gospodarzy koszty organizacji poprzednich spotkań. Jak zapewnił Grzegorz Derek - będziemy te sprawy rozpatrywać.

„Wydział Gier CzOZPN zweryfikował zawody o mistrzostwo częstochowskiej Klasy Okręgowej, z dnia 25.11.2017 pomiędzy zespołami Lotnik Kościelec a MLKS Woźniki jako walkower 0:3 dla zespołu MLKS Woźniki. Podstawą do weryfikacji spotkania było nieprzystąpienie do zawodów zespołu Lotnik Kościelec (podstawa prawna: § 44, punkt 1, podpunkt 2; podpunkt 3)”.

To oznacza, że zawodnicy z Kościelca skończyli rundę jesienną na ósmym miejscu, natomiast MLKS znajduje się na szóstej lokacie. Aktualna tabela. TUTAJ

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account