Blachownia zakończyła tegoroczny sezon

  • Published in News

W sobotę, 25 listopada, odbył się ostatni turniej z IX Cyklu Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Halowej ,,Blachownia Cup 2017". Tym razem rywalizowały zespoły z rocznika 2010. Organizatorem turnieju był UKS Orlik Blachownia we współpracy z OSiR Blachownia. Turniej odbywał się pod Patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej w Blachowni oraz Starostwa Powiatowego w Częstochowie - fundatora nagród.

W turnieju uczestniczyło osiem zespołów: Ajaks Częstochowa, Alkas Aleksandria, Promotor Zabrze, Sokół Wręczyca oraz po dwie drużyny Skry Częstochowa i Orlika Blachownia  – w sumie 75 zawodników i zawodniczek. Turniej odbywał się bez klasyfikacji końcowej, dla zespołów przygotowano pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Dekoracji uczestników dokonała Burmistrz Blachowni, Sylwia Szymańska oraz Przewodniczący Rady Sportu w Blachowni, Marcin Mandryk.
Podczas zmagań turniejowych, mogliśmy oglądać wiele ciekawych meczów oraz zagrań młodych piłkarzy oraz piłkarek, padło sporo bramek, podczas spotkań było dużo walki i zaangażowania młodziutkich sportowców. Na trybunach licznie zgromadzeni rodzice (najlepsi i najwierniejsi kibice), nagradzali brawami udane akcje i zagrania. Mecze pomimo dużej zadziorności, toczyły się w duchu fair play.  
Patronat medialny nad Turniejem sprawowały cz-pilka.pl oraz astar.czest.pl
Zarząd Klubu serdecznie dziękuje władzom miasta, Starostwu Powiatowemu w Częstochowie - fundatorowi nagród, wszystkim rodzicom za sportowy doping i pyszne ciasta do kawiarenki klubowej, wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego turnieju.
Po ceremonii dekoracji młodych zawodników i zawodniczek, członkowie Zarządu UKS Orlik Blachownia, podziękowali Burmistrzowi Blachowni, Sylwii Szymańskiej oraz Przewodniczącej, Edycie Mandryk i Radzie Miejskiej w Blachowni, za wsparcie w przeprowadzeniu tegorocznych turniejów piłkarskich w ramach obchodów X-lecia istnienia UKS Orlik Blachownia.
Wyniki sobotnich spotkań:
Ajaks - Orlik I             3:2          
Skra I - Alkas             6:0
Orlik I - Skra I            5:0
Alkas - Raków           1:0
Raków - Skra I           2:1
Alkas - Orlik I             0:2
Skra II - Orlik   II         2:0          
Promotor - Sokół        0:1
Orlik II - Promotor       0:3
Sokół - Skra II             1:2
Skra II - Promotor       0:1
Sokół - Orlik II             3:0
Skra I - Orlik II            1:0
Alkas - Promotor           0:0
Skra I - Promotor         1:0
Alkas - Orlik II             3:1
Ajaks - Skra II             1:3
Orlik - Sokół                1:2
Ajaks - Sokół              0:1
Orlik - Skra II              1:3

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account