Sukces w Katowicach

  • Published in News

„Golarki” odniosły cenne i wysokie zwycięstwo w Katowicach, pokonując rywalki aż 7:2. Był to bardzo ważny sukces w kontekście układu dolnych rejonów tabeli. Jednak patrząc na skład naszej drużyny można domniemywać, że częstochowianki powinny walczyć o najwyższe cele. Dobrze, że kluby z naszego regionu doszły do porozumienia i użyczyły kilka swoich zawodniczek. Być może uda się zbudować silne zespoły w kategoriach U-16 i U-19, które mogłyby powalczyć o medale Mistrzostw Polski.

Drużynę futsalową Gola zasiliły ostatnio Wioletta Dyllong z Bogdańczowic, Paulina Koszownik i Patrycja Tkacz z Polonii Poraj oraz wielki talent z MKS-u Myszków, Milena Ziębińska. Przy takim wsparciu można spokojne powalczyć o pierwszą trójkę. Jak wartość zaprezentuje wzmocniony skład przekonamy się już w niedzielę w Rybniku, gdzie Gol zmierzy się z naszpikowaną reprezentantkami kraju ekipą ROW-u.
KU AZS Uniwersytet Śląski Katowice - ISD-AJD Gol Częstochowa 2:7 (1:4)
Bramki:
0:1 7’Justyna Wójcik
0:2 8’Justyna Wójcik
0:3 16’Stefania Wodarz
1:3 16’Stefania Wodarz (samobójcza)
1:4 18’Justyna Wójcik
1:5 28’Renata Uchnast
1:6 36’Dominika Woszczyńska
2:6 38’Katarzyna Kowalczyk
2:7 39’Natalia Krawczyk
ISD-AJD Gol Częstochowa: 1.Klaudia Ciupa, 6.Sonia Sikorska, 13.Renata Uchnast, 11.Stefania Wodarz, 42.Justyna Wójcik, 30.Milena Ziębińska, 4.Paulina Drapacz, 29.Martyna Jeziorska, 19.Natalia Krawczyk, 5.Małgorzata Miniak, 31.Paulina Niemczyk, 17.Oliwia Pająk, 14.Katarzyna Styczarz, 12.Dominika Woszczyńska. Trener: Szymon Mlynek

Ostatnio na zgrupowaniu Kadry Śląska przebywały zawodniczki z naszych klubów, które zostały zauważone przez kadrę trenerską. Na zgrupowaniu kadry U-16 w Wiśle były Natalia Krawczyk z Gola i Milena Ziębińska z Myszkowa, a U-13 reprezentowały kiedrzynianka, Nikola Młynek i częstochowianka, Aleksandra Sikora. Na Turniej Wyszehradzki w Budapeszcie pojedzie Renata Uchnast, która będzie reprezentować barwy Polski w meczach ze Słowacją i Czechami. Przypomnijmy, że w tym miesiącu Renata zadebiutowała w koszulce z orzełkiem na piersi w pojedynkach z Finlandią. A propos występów reprezentacyjnych, przypominamy o meczu biało-czerwonych w HSC przy Żużlowej, którzy przygotowują się do Mistrzostw Europy w Słowenii. Polacy zagrają 5.grudnia o 18.00. z Gruzją. Ceny biletów tylko 5.zł.

Na turnieju „Mundialito” w Milówce bardzo dobrze zaprezentowały się młode stradomianki. W kategorii U-13 dziewczynki zajęły IV miejsce, poprawiając zeszłoroczny wynik. W meczu o trzecie miejsce częstochowianki w doliczonym czasie gry straciły bramkę i zaprzepaściły szansę na miejsce na pudle. Wystąpiły w składzie: Maja Ozieriańska, Klaudia Błach, Maja Tomczyk, Oliwia Konik, Maja Czerwińska i Wiktoria Papadziuk oraz Małgosia Juszczyk, która została wybrana najlepszą bramkarką.
W kategorii U-16 podopieczne Katarzyny Bąk przegrały w finale z Wisłą Brzeźnica. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2:2. Seria rzutów karnych dała zwycięstwo rywalkom. Morze łez wylały nasze zawodniczki, a pocieszały je młodsze koleżanki. Kilka godzin wcześniej to starsze dziewczyny przytulały ryczące „trzynastki”. No, ale taki jest urok sportu. Trzeba jednak wziąć się w garść, bo w sobotę najważniejsza impreza roku, Mistrzostwa Polski U-16. we Wrocławiu. „Szesnastki” wystąpiły w składzie: Natalia Grajcar, Weronika Włoch, Natalia Liczko, Lena Mesjasz, Nicola Wojciechowska, Ola Połacik, Wiktoria Dzianak, Marta Huras, Ania Kołodziejczyk i najlepsza golkiperka turnieju U-16, Kasia Gabryel. Bramki strzeliły: Natalia Liczko, Nicola Wojciechowska oraz dwie Natalia Grajcar i trzy Lena Mesjasz.
Klasyfikacja U13
1. AZS PWSZ Wałbrzych
2. Mitech Żywiec
3. AP Przeciszów
4. Stradom Częstochowa
5. Herkules Kochanowice
6. Zameczek Czernica
7. AP Wisła Brzeźnica
8. Panda Roczyny
9. Polonia Bytom
10. Gimnazjum Istebna
Klasyfikacja U-16
1. AP Wisła Brzeźnica
2. Stradom Częstochowa
3. Mitech Żywiec
4. Panda Roczyny
5. Luks Ziemia Lubińska
6. Bory Pietrzykowice
7. Polonia Bytom
8. AZS PWSZ Wałbrzych
9. Gimnazjum Istebna
10. Herkules Kochanowice

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account