Soborzyce liderem

  • Published in News

Trochę zamieszania w ligowej tabeli wprowadziły trzy walkowery. Sparta Nowa Wieś otrzymała trzy punkty za nieodbyte spotkanie z Wartą Zawada. Wspomniana Warta skorzystała z prezentu po spotkaniu z Olimpią II Truskolasy i Iskra Mokrzesz po meczu z byłym liderem, Zniczem II Kłobuck. Na czele stawki wylądował Start Soborzyce. Aktualna tabela. TUTAJ

Płomień Lgota Mała - Metal Rzeki Wielkie 0:11 (0:7)
Gospodarze, którzy wybiegli na boisko w dziewięcioosobowym składzie byli z góry skazani na porażkę, ale chwała im za to, że podjęli rękawicę i nie skreczowali po kilku minutach. Goście nie mieli litości i zaaplikowali im aż 11. bramek. Po trzy gole zdobyli bracia Maciej i Mateusz Mielczarkowie oraz Adrian Olesiak. Do zwycięstwa dołożyli się również Dominik Kalota i Damian Bryś. Goście po godzinie gry ogłosili zwieszenie bombardowania przeciwnika. Była to pierwsza i jakże efektowna wygrana Metalu w delegacji.

Polonia/Unia Widzów - Olimpia II Truskolasy 2:0 (1:0)
Widzowianie borykający się z problemami kadrowymi nie mogli do tej pory odnieść ligowego zwycięstwa. Na sukces czekali długo, ale ten smakował wyśmienicie. Po dwóch bramkach Sebastiana Pełki zapewnili sobie cenne zwycięstwo. Goście od 68.minuty musieli grać w „10” po czerwonej kartce dla Bartłomieja Kurzacza.

Biała Gwiazda Krasice - Iskra Mokrzesz 1:0 (1:0)
Najgorętsze derby w gminie upłynęły w miłej i spokojnej atmosferze, a sędzia spotkania, Andrzej Bartelt, nie pokazał żadnej kartki. Niezawodny Michał Mizgała zapewnił gospodarzom cenne zwycięstwo i prestiż do czasu rewanżu w Mokrzeszy. Mimo tej porażki Iskra awansowała w ligowej tabeli, gdyż otrzymała walkowerem punkty za przegrany mecz ze Zniczem II Kłobuck.

Sparta Nowa Wieś - Znicz II Kłobuck 2:4 (1:1)
Kłobuczanie pokonali kolejną przeszkodę w marszu do A-klasy. Tym razem pokonali spadkowicza, Spartę Nowa Wieś. Niestety po spotkaniu w Mokrzeszy okazało się, że jeden z zawodników młodzieżowych przekroczył limit czasu gry i Znicz stracił punkty i przewodnictwo w tabeli na rzecz soborzyczan. W Nowej Wsi bramki zdobyli Dominik Płaza, Kamil Zych, Mateusz Adamus i Piotr Obała. Dla miejscowych strzelili Dawid Turek i Jakub Bobel  

Warta Zawada - Start Soborzyce 0:6 (0:3)
Start po efektownym zwycięstwie w Zawadzie objął prowadzenie w tabeli. Powodem było przyznanie walkowera ekipie z Mokrzeszy za pojedynek ze Zniczem II Kłobuck. Skorzystała również  Warta Zawada za mecz z Olimpią II Truskolasy. W Śliwakowie łupem strzeleckim podzielili się po równo Tomasz Piekacz oraz bracia Jakub i Hubert Wodzisławscy. Soborzyczanie nadal mogą poszczycić się najszczelniejszą defensywą.

Grom Poczesna - MKS II Myszków 3:1 (2:0)
Goście przyjechali do Poczesnej z nadzieją na pierwsze zwycięstwo. Specyfika boiska i ambicja miejscowych zawodników dała im drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach i po raz drugi pokonali myszkowską drużynę. Wcześniej wygrali z myszkowska Wartą na ich obiekcie. Bramki dla podopiecznych Patryka Kozłowskiego strzelili Patryk Kłoda, Jakub Gagat i Bartłomiej Kędzia. Dla przyjezdnych trafił Michał Wysocki.

Orły Kusięta - Unia Masłońskie 0:6 (0:3)
Mecz w Masłońskich przebiegał pod dyktando „gości”. Wynik otworzył w 9.minucie Michał Waś. Później kolejne bramki padły po strzałach Patryka Skoczyńskiego, Mateusza Cekusa i Michała Sitaka. Kropkę nad „i” postawił bardzo pracowity Daniel Kozieł, który dwukrotnie pokonał Łukasza Wariasa.

Warta Myszków - Lelovia Lelów 1:4 (0:2)
Cichy faworyt tych rozgrywek, Lelovia, zrobił kolejny krok do awansu. Tym razem w Myszkowie pokonał Wartę, która w przedsezonowych zapowiedziach planowała awans. Niestety te ambitne plany trzeba będzie chyba odłożyć na przyszły sezon. Dla gości bramki strzelili Marcin Niepsuj i trzy Damian Kulawiak. Honor gospodarzom uratował Dominik Szecówka.

Lot Konopiska - Ajaks Częstochowa 1:3 (1:1)
Pojedynek liderów nie był porywającym widowiskiem, ale zgromadzeni kibice mogli zobaczyć kilka bramek i ciekawych akcji. Gospodarze w zamieszaniu podbramkowym uzyskali prowadzenie. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali po strzale z rzutu wolnego. Po zmianie stron trwała zacięta walka w środku pola, a kolejne kontry kończyły się niepowodzeniem. Swoją doskonałą okazję zmarnował Mateusz Dziewoński, a gości dwa razy uratowała poprzeczka. Wynik podwyższył Robert Jędrzejczyk, który  mimo asysty kilku obrońców wcisnął piłkę do bramki. Wynik z rzutu karnego ustalił Grzegorz Kuziorowicz.

Lot Konopiska - Ajaks Częstochowa 1:3 (1:1)
Bramki:
1:0 11’Jakub Plaza
1:1 15’Grzegorz Kuziorowicz
1:2 73’Robert Jędrzejczyk
1:3 88’Grzegorz Kuziorowicz (karny)


Lot Konopiska: 22.Lenoind Balitsky, 16.Rafał Jezierski, 7.Eryk Kozak (86’14.Przemysław Dylikowski), 13.Tomasz Miżejewski, 17.Robert Opala, 2.Patryk Dziubiński (73’4.Cezary Gospodarek), 10.Jakub Sapała, 11.Łukasz Kotas, 9.Piotr Gajzner (72’15.Dariusz Figzał), 19.Bartosz Banasiak, 20.Jakub Plaza (64’3.Michał Cierpiał). Trener: Łukasz Kotas
Rezerwowy: 72.Tomasz Kuś, 8.Kuba Ciuk.
Ajaks Częstochowa: 94.Igor Michalczyk, 16.Adam Grobelak, 69.Krystian Kotarski, 5.Alex Walczyński (64’7.Robert Jędrzejczyk), 18.Bartosz Starczewski, 13.Dominik Wysocki, 19.Piotr Ostalski, 17.Mateusz Mazur, 11.Mateusz Dziewoński (80’4.Krystian Krowicki), 8.Grzegorz Kuziorowicz, 9.Mateusz Pokrzywiński (88’2.Tomasz Stachera). Trener: Piotr Pawłowski
Rezerwowy: 14.Kacper Błachowicz, 15.Michał Oleśkiewicz, 6.Piotr Pawłowski.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account