Siwy na aucie

  • Published in News

Włodarze Pogoni Kamyk poinformowali o zwolnieniu z funkcji pierwszego trenera zespołu Cezarego Siwego. Decyzja ta zapadła na początku października. Prawdopodobnym powodem rozstania są słabe wyniki osiągane przez drużynę w ostatnich tygodniach. Następcą został mianowany 24-letni Przemysław Szczypiór, który do tej pory trenował grupy młodzieżowe.

Przypomnijmy, że Cezary Siwy objął stery w Pogoni Kamyk pod koniec 2016 roku. Po niespełna rocznym okresie jest jednak zmuszony odejść z klubu, z którym poprzedni sezon w Klasie Okręgowej skończył na ósmej lokacie. Na początku tego sezonu apetyty w klubie były zdecydowanie większe. Pogoń bardzo dobrze zaczęła zmagania, bowiem po czterech kolejkach miała komplet punktów. Pierwsza porażka miała miejsce w 5. serii gier na wyjeździe z Amatorem Golce. Trzy następne mecze to jednak znowu zwycięstwa i pozycja wicelidera tabeli.

Mało kto wtedy przypuszczał, że w zespole dojdzie do zmiany na stanowisku pierwszego trenera. W dwóch ostatnich kolejkach Pogoń poniosła jednak dwie porażki. Najpierw w Kłomnicach 0:1, natomiast czarę goryczy mogła przelać klęska w Woźnikach aż 1:5. Nie zmienia to jednak faktu, że po 10. rozegranych kolejkach ekipa z Kamyka pod wodzą Cezarego Siwego zajmowała wysoką trzecią lokatę z dwoma punktami straty do lidera, z bilansem siedmiu zwycięstw i trzech porażek. Czy to wystarczający powód, aby zwalniać trenera?

Sam zainteresowany w rozmowie z naszym portalem podkreśla, że odchodzi z podniesioną głową i odczuciem dobrze wykonanej pracy. Wydaje się, że były szkoleniowiec m.in. Piasta Przyrów nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracodawcy jeszcze w tym sezonie.

Następcą Cezarego Siwego w Kamyku został mianowany 24-letni Przemysław Szczypiór, który do tej pory zajmował się trenowaniem grup młodzieżowych. Nie wiadomo czy jest to tymczasowa decyzja. Nie zmienia to jednak faktu, że czołowa drużyna Klasy Okręgowej będzie miała najmłodszego trenera w lidze.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account