Kalety i Hadra na czele

W A-klasie liga rozkręca się na całego. Na szczycie spadkowicz z Kalet, który pewnym krokiem zmierza do „okręgówki”. Zagęściło się również w dolnych rejonach tabeli. W B-klasie lisowiczanie postawili się liderowi, ale ten wygrał po raz siódmy i utrzymał fotel lidera. Po raz kolejny zabrakło obsady sędziowskiej, po raz kolejny zawodzi komunikacja, po raz kolejny.....

Unia Kalety - Liswarta Lisów 5:0 (1:0)
Pojedynek spadkowiczów zakończył się wysokim zwycięstwem bezbłędnego lidera. Siódmą wygraną umocnili się na czele stawki zmierzającej do „Okręgówki”. Pierwsze bramki zdobył Adrian Golec, później Sebastiana Grzesika pokonał Paweł Bżdzion. Ostatnie gole, w tym w doliczonym czasie gry z karnego, zdobył Arnold Imiołczyk, który z trzynastoma bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Huragan Jezioro - Płomień Przystajń 5:1 (3:1)
Huragan po kompromitującej porażce z Promieniem Glinica tym razem nie zawiódł swoich kibiców i pokonał słabo spisujący się Płomień Przystajń. Po dwie bramki zdobyli Dawid Greliński i Patryk Mańka, a jedno trafienie dorzucił Paweł Labocha. Dla przyjezdnych trafił Patryk Sadziak.

Sparta Tworóg - LKS Sieraków Śląski 1:0 (0:0)
Sierakowianom chyba coraz bardziej oddala się wizja powrotu do ligi okręgowej. Przegrali już czwarty w tym sezonie mecz, tym razem ze Spartą Tworóg. Wprawdzie pojedynek był bardzo wyrównany i decydująca bramka padła w ostatnich minutach spotkania, ale od spadkowicza można wymagać trochę więcej. Na dokładkę gospodarze w końcówce pojedynku musieli grać w „10”, gdy boisko opuścił Damian Zuber. Goście nie wykorzystali również rzutu karnego, a z „wapna” przestrzelił Damian Kisielewski.

Pokój Sadów - Rybak Ciasna 4:0 (2:0)
Podopieczni Jacka Szczygioła po falstarcie na początku rozgrywek powrócili na właściwe tory  i systematycznie zdobywają punkty. Pojedynek z „Rybakami” celnym strzałem z rzutu karnego otworzył Arkadiusz Serwatka. Pięć minut później ten sam zawodnik „główką” podwyższył na 2:0. Zaskoczeni tym obrotem sprawy przyjezdni ruszyli na bramkę Łukasza Ligendza. Jednak defensywa miejscowych działała bez zarzutu. Dwie udane kontry sadowian zakończyły się celnymi strzałami Pawła Brosza.

Orzeł Pawonków - Promień Glinica 1:3 (1:2)
Młodzież Szymona Mlynka  nie sprostała doświadczonym graczom Promienia. Wojciech Małczak w pierwszym kwadransie gry zdobył dwie bramki powiększając stan swojego strzeleckiego konta do dziesięciu trafień. Mateusz Smyła zdobył kontaktowego gola, ale to wszystko na co było stać pawonkowian. Mateusz Strzoda ustalił wynik w 52.minucie spotkania.

Mechanik Kochcice - Sparta II Lubliniec 3:3
Na przełożony z niedzieli na sobotę mecz tych zespołów zabrakło obsady sędziowskiej. Niestety z 30. osobowej grupy rozjemców w Podokręgu Lubliniec nie było kogo wysłać do Kochcic i nie tylko. Na szczęście, szkoleniowiec Sparty, a zarazem sędzia, Marek Nowiński podjął się tego niewdzięcznego zadania. Zdaniem wszystkich wywiązał się z tej funkcji bardzo dobrze. Mecz zakończył się chyba sprawiedliwym podziałem punktów. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Michał Wróbel. Dla gości strzelili Jakub Machoń, Wojciech Rajdok i Dawid Szulc. Wszystko jakoś rozeszło się po kościach, ale niesmak pozostał.

Ruch Kochanowice - Błękitni Herby 3:2 (1:0)
Ruch po tym zwycięstwie dogonił w ligowej tabeli swojego rywala. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił Marek Kosa i jedną  dołożył Rafał Dobrzyński. Goście odpowiedzieli kontaktowymi golami Daniela Zawady i w doliczonym czasie gry Marcina Chętkowskiego, dla którego jest to już siódme trafienie w tych rozgrywkach.

Śląsk Koszęcin - Płomień Łagiewniki Wielkie 6:1
Kolejny mecz, który odbył się bez obsady sędziowskiej. Faworytem tego pojedynku byli gospodarze, którzy na swoim specyficznym boisku nie dali szans kolejnym rywalom. Łagiewniczanie nadal pozostają bez ligowego zwycięstwa. Dla Śląska trzy bramki zdobył Patryk Pawelczyk, a po jednej strzelili Dariusz Bryś, Krzysztof Kowalikowski i Bartosz Sadowski. Przyjezdnym udało się zdobyć jednego gola za sprawą Dawida Skubały.

Victoria Strzebiń - Dragon Rusinowice 4:0
Victoria wygrała po raz piąty w tych rozgrywkach i po raz trzeci na własnym boisku. Spychając Unię Lisowice usadowili się na trzecim miejscu. „Smoki” pojawiły się w Strzebiniu w zaledwie ośmioosobowym składzie i po otrzymaniu czterech ciosów postanowili po przerwie zakończyć pojedynek. Bramki zdobyli Bartosz Masłoń, Patryk Bernatek oraz dwie Dawid Musik.

Promień II Glinica - LKS Droniowice 6:1 (4:0)
Gliniczanie bez problemów rozprawili się z ekipą z Droniowic. W pierwszej części meczu cztery bramki zdobył Patryk Kocyba. Kontaktowego gola strzelił Artur Jelonek, ale to wszystko, na co było stać przyjezdnych. Wynik pod koniec potyczki ustalili Tomasz Kryś z karnego i Paweł Pradzioch.

Unia Lisowice - LKS Hadra 2:4 (1:1)
Młodzież z Lisowic w meczu na szczycie wysoko zawiesiła poprzeczkę bezbłędnemu liderowi. Już w ósmej minucie zdobyła bramkę po strzale Tomasza Sobalskiego  z rzutu karnego. Niestety na kolejną trzeba było czekać do ostatniej minuty, kiedy Kamila Sowę pokonał Dawid Bryłka. W między czasie swoje gole strzelili Łukasz Tyniec, Patryk Wołowczyk i Sylwester Seliga, dla którego była to już 12.bramka w tych rozgrywkach. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Dawid Pyka. Od 37.minuty podopieczni Krzysztofa Brola grali w „10” i to zapewne ułatwiło zadanie przyjezdnym. Już niecierpliwie czekamy na rewanż.

LKS Wierzbie - Zieloni Zborowskie 5:1 (1:1)
Podopieczni Pawła Janiczka bez większych problemów pokonali piłkarzy Zielonych. Po kwadransie gry prowadzenie dla miejscowych dał Andrzej Umlauf. Wyrównał Patryk Ligus i z wynikiem remisowym piłkarze schodzili do szatni. Po przerwie do głosu doszli gospodarze, a bramki zdobyli Maciej Michoń, Zbigniew Guzy, Paweł Janiczek. Ostatnią strzelił Eugeniusz Kopyto.

Unia Lubecko - Płomień Borowe 2:1
Kamil Podyma i Sebastian Pisula zapewnili beniaminkowi kolejne zwycięstwo i awans na ósmą pozycję w tabeli. Dla Płomienia była to już piąta porażka z rzędu i nadal pozostaje bez zwycięstwa.