45 bramek w B-klasie

  • Published in News

Bardzo dobrą formę strzelecką prezentują piłkarze B-klasy. Średnio pięć goli na jedno spotkanie praktycznie zadowala kibiców. Jedno z takich widowisk obejrzeli sympatycy futbolu w Soborzycach. Start po kolejnej wygranej stara się dorównać kroku prowadzącemu Zniczowi. W drugiej grupie wszyscy już czekają na niedzielny pojedynek liderów w Konpiskach.

Znicz II Kłobuck - Płomień Lgota Mała 5:1(1:0)
Kolejne zwycięstwo podopiecznych Rafała Staśkiewicza. To już szósty mecz rozstrzygnięty przez nich na swoją korzyść. Pierwsza bramka padła po pół godzinie gry, a wynik otworzył Dawid Idasz. Kolejne bramki zdobyli Dawid Sosnowski, Paweł Kuźnik, Tymoteusz Tekieli i Piotr Obała. Następna bramka padła dla gości, a honorowego gola zdobył Michał Piechowicz.

Olimpia II Truskolasy - Warta Zawada 6:0 (3:0)
Rezerwowy zespół Olimpii bez problemów pokonał Wartę Zawada. Trzy bramki zdobył Adrian Dymarek, który otworzył wynik spotkania po sześciu minutach gry. Pozostałe gole strzelili Krzysztof Wręczycki, Dawid Hudy i Robert Brzykcy. Dla podopiecznych Pawła Wilka, borykających się z problemami kadrowymi, to już czwarta porażka z rzędu i nadal okupują ostatnie miejsce w tabeli.

Start Soborzyce - Sparta Nowa Wieś 4:1(1:0)
Pojedynek ten od dawna elektryzował kibiców, którzy licznie pojawili się na obiekcie przy ulicy Strażackiej. Niestety rozpoczął się bardzo pechowo dla podopiecznych Adama Cichonia. Już na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał bramkarz przyjezdnych, Michał Ochocki i musiał go zastąpić zawodnik z pola, Marek Kasprzyk. Spisywał się dobrze do momentu  kiedy musiał się zmierzyć z egzekutorem rzutu karnego, Tomaszem Piekaczem, który nie dał mu żadnych szans. Po zmianie stron goście śmielej ruszyli do ataku chcąc wyrównać, ale zostali skarceni po szybkich kontrach. Przysłowiowe „wejście smoka” zaliczył Hubert Wodzisławski, który po pojawieniu się na boisku dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Również rezerwowy strzelił honorowego gola dla gości. Soborzyczanie nadal pozostają drużyną niepokonaną i będą walczyć o powrót do A-klasy.
Bramki:
1:0 34’Tomasz Piekacz (karny)
2:0 47’Damian Sztymala
3:0 74’Hubert Wodzisławski
3:1 82’Jakub Bobel (karny)
4:1 89’Hubert Wodzisławski
Start Soborzyce: 1.Dawid Urbański, 3.Artur Mysłek, 6.Mariusz Nowak, 4.Mateusz Kłos, 5.Michał Lara, 22.Sebastian Łopuszyński (80’13.Michał Grabowski), 17.Adrian Nasidłowski (70’8.Hubert Wodzisławski), 15.Tomasz Piekacz, 14.Damian Sztymala, 18.Jakub Wodzisławski, 16.Jakub Zygoń. Trener: Przemysław Chobot.
Rezerwowi: 21.Norbert Struski, 7.Wojciech Wodzisławski.
Sparta Nowa Wieś: 17.Marek Kasprzyk, 5.Łukasz Całusiński, 18.Norbert Florek, 2.Przemysław Kamiński, 20.Karol Kuś, 8.Paweł Ociepa (57’6.Jakub Bobel), 11.Damian Sikorski, 3.Krzysztof Smolarek, 10.Dawid Turek, 14.Krzysztof Warzyszyński (72’15.Adam Cichoń), 9.Dawid Witkowski. Trener: Adam Cichoń.
Rezerwowi: 1.Michał Ochocki, 19.Adrian Ludwisiak, 16.Marcin Urbański.
Sędziowali: Michał Zroślak, Paulina Kotyl i Krzysztof Gliński
Żółte kartki: Lara - Całusiński, Ociepa


Metal Rzeki Wielkie - Biała Gwiazda Krasice 4:1 (2:1)
Krasiczanie wybrali się do Rzek Wielkich aby powetować sobie dwie ostatnie porażki. Po dwudziestu minutach po strzale Norberta Turka objęli prowadzenie, ale kilka minut później do akcji wkroczył duet Marcin Mielczarek i Adrian Olesiak, którzy solidarnie strzelili po dwie bramki. Goście po raz trzeci musieli wracać z delegacji bez punktów. Szansa na sukces może pojawić się w niedzielę na wielkich derbach z Iskrą w Krasicach.

Iskra Mokrzesz - Polonia/Unia Widzów 2:0 (1:0)
Wspomniana Iskra na pewno będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem dla krasiczan, szczególnie jeżeli ma się w szeregach strzelającego w każdym meczu bramkę, Łukasza Zębika. Również w pojedynku  z Polonią/Unią strzelił gola i ma już ich na koncie osiem.
Upilnowanie tego zawodnika będzie najważniejszym zadaniem dla defensywy Białej Gwiazdy. Na listę strzelców wpisał się również Michał Bajor. Borykający się z problemami kadrowymi widzowianie nadal pozostają bez ligowego zwycięstwa.

Unia Masłońskie - Grom Poczesna 2:1 (0:1)
Wynik nie świadczy o obrazie gry, w której stroną dominującą byli gospodarze. Przyjezdni po dwudziestu minutach gry objęli prowadzenie po strzale Bartłomieja Kędzia i utrzymali je do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron Daniel Kozieł, najlepszy zawodnik na boisku, udokumentował swoja aktywność dwiema bramkami, które dały podopiecznym Tomasza Duszy cenne trzy punkty.

Ajaks Częstochowa - Warta Myszków 6:0 (1:0)
W pierwszej części spotkania podopieczni Karola Gałusa wysoko zawiesili poprzeczkę marzącym o awansie gospodarzom. Jedyną bramkę zdobył Mateusz Mazur. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał Alex Walczyński, a kolejne gole zdobyli Mateusz Pokrzywiński, Michał Oleśkiewicz i dwa Grzegorz Kuziorowicz. Tą wygrana Ajaks umocnił się na pozycji lidera. Mecz prawdy już w niedzielę o 11.00. w Konpiskach, gdzie częstochowianie zmierzą się z pauzującym w tej kolejce Lotem.

Lelovia Lelów - Orły Kusięta 5:3 (3:2)
Kusieczanie bardzo dobrze weszli w mecz strzelając rywalom już w piątej minucie gola po strzale Piotra Czajkowskiego. Wyrównał Marek Sowiński, a na prowadzenie gosci wyprowadził Piotr Łuszczyński. To był niestety ostatni przyjemny akcent dla podopiecznych Adriana Pali. Do remisu doprowadził Marcin Niepsuj, a jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie po strzale Grzegorza Walaska. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Mateusz Kapral i ponownie Marek Sowiński. Kamil Zaborski skierował piłkę do własnej dając w prezencie trzecie trafienie przyjezdnym.

MKS II Myszków - KS Kotowice 2:2  (0:1)
Pozostający bez zwycięstwa rezerwowy zespół MKS-u bardzo liczył na sukces w tym spotkaniu. Jednak to dobrze radzący sobie w tych rozgrywkach kotowiczanie otworzyli wynik meczu. Już w ósmej minucie Dawid Stępień pokonał Kacpra Duchnowskiego. Na kolejne bramki kibice musieli czekać do drugiej części meczu. Wówczas Michael Guiochon i Junior Chimene, dwaj czarnoskórzy gracze z Francji, pokonali Kamila Kurka. W ostatnich minutach Michał Morel uratował jeden punkt dla przyjezdnych.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account