Lubecko reaktywacja

  • Published in News

Po wielu latach nieobecności w rozgrywkach B klasy wystartuje Unia Lubecko. Zespół ten w latach 70 i 80-tych występował w tej klasie rozgrywkowej, ale w Podokręgu Olesno. Grupa zapaleńców postanowiła reaktywować i zgłosić zespół do rozgrywek. Problemem jest brak boiska, ale na razie „beniaminek” będzie grać na obiektach Płomienia w Łagiewnikach Wielkich.

W drużynie Zielonych Żarki pojawili się  Mateusz Niedbała ze Victorii Częstochowa, Maciej Wiktorek i Michał Jawura, który powrócił z wypożyczenia z LZS-u Mrzygłód. Z Piasta Przyrów wrócił również Dawid Skrzypczak, a treningi wznowi Marcin Bialik. Ze względu na podjęcie nauki poza miejscem zamieszkania z gry w Zielonych musieli zrezygnować Paweł Janik, Filip Dzięcioł i Norbert Myga.

Na obiektach Victorii zawodnicy Artura Minkiny rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Z zespołem rozstali się Michał Załucki (KS Stradom), Adrian Pasieka (Orzeł Kiedrzyn), Mateusz Niedbała, Mateusz Piątkowski (Skra), Jakub Jastrzębski (MKS Myszków). Z Rakowa pojawili się młodzi zawodnicy: Łukasz Gawron (ostatnio Polonia Poraj), Jakub Nowakowski, Patryk Węgrzyński i Kacper Chęciński (rezerwy Rakowa)

Łukasz Aleksandrowicz przenosi się z Gromu Miedźno do beniaminka A-klasy, Dąbrowianki Dąbrowa Zielona. Biało-zieloni 6.sierpnia w Olsztynie zagrają z Alkasem Aleksandria o miano najlepszej drużyny B-klasy. Niestety nie zostanie rozegrany pojedynek o Mistrzostwo A-klasy, gdyż Sparta Szczekociny nieoczekiwanie zrezygnowała z tej rywalizacji.

W Amatorze Golce na stanowisku trenera pozostanie Jacek Rokosa. Do Pogoni Kamyk powrócili po kilku latach gry w Golcach Michał Wróblewski i Konrad Nowak. Kajetan Kmieć będzie grał w Liswarcie Lisów, Dawid Korczak w Zniczu Kłobuck. Prezes Daniel Zalski zaprosił również do współpracy Marcina Nowaka, który będzie miał za zadanie czuwanie nad sprawami transferów i pozyskiwaniem sponsorów. W ekipie „Kogutów” zagrają Paweł Warchoł, który wraca z Olimpii Truskolasy, Michał Knop z Maratonu Waleńczów, Paweł Nowak ze Skry, Bartosz Bartelak z Sokoła Wręczyca Wielka i Tomasz Brzęczek powrót po kontuzji.

Znamy już ostateczne (miejmy nadzieję) zestawy par rundy wstępnej Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa.
12.08.2017 godz. 17.00 - runda wstępna
Znicz Kłobuck - Liswarta Popów
Start  Soborzyce - Oksza Łobodno
Ajaks  Częstochowa - Sparta Siedlec Duży
Maraton Waleńczów - Liswarta Krzepice
OKS Częstochowa - LKS Kamienica Polska
Naprzód Ostrowy - Grom Miedźno
Jura Niegowa - Olimpia Huta Stara
Orły Kusięta - Kmicic Kruszna
Mała Panew Cynków - Czarni Starcza
Alkas Aleksandria - Sokół Olsztyn
30.08.2017 godz. 16.30 - I runda
MKS Myszków - Płomień Czarny Las
KS Panki - Znicz Kłobuck/Liswarta Popów
Amator Golce - Start  Soborzyce/Oksza Łobodno
Polonia Poraj - Ajaks  Częstochowa/Sparta Siedlec Duży
Gmina Kłomnice - Sparta Szczekociny
Płomień Kuźnica Marianowa - Maraton Waleńczów/Liswarta Krzepice
KS Złoty Potok - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona
Warta Mstów - Victoria Częstochowa
Olimpia Truskolasy - Raków II Częstochowa
OKS Częstochowa/Kamienica Polska - Orzeł Kiedrzyn
Naprzód Ostrowy/Grom Miedźno - Lotnik Kościelec
Jura Niegowa/Olimpia Huta Stara - LZS Mrzygłód
Orły Kusięta/Kmicic Kruszna - KS Stradom Częstochowa
Mała Panew Cynków/Czarni Starcza - Pogoń Kamyk
Alkas Aleksandria/Sokół Olsztyn - Skra Częstochowa
23.08.Warta Myszków - Zieloni Żarki, godz.17.30.

Ustalono również układ rozgrywek A-klasowych. Na ostatnim spotkaniu przedstawicieli klubów zadecydowano o rywalizacji w dwóch grupach po 14 drużyn w Podokręgu Częstochowa i jednej w Podokręgu Lubliniec. Awansują mistrzowie, a trzech wicemistrzów powalczy w barażach. Do B-klasy spadną po dwie drużyny z każdej z grup. Nie znalazła więc uznania, przynajmniej na razie, koncepcja 18-nastozespołowej A-klasy na przyszły sezon.
W pierwszej grupie zagrają: Alkas Aleksandria, Błękitni Libidza, Grom Cykarzew, Grom Miedźno, Junior Szarlejka, Liswarta Krzepice, Liswarta Popów, Maraton Waleńczów, Naprzód Ostrowy, Oksza Łobodno, Orlik Blachownia, Płomień Czarny Las, Sokół Wręczyca Wielka, Znicz Kłobuck.
Do drugiej przydzielono: Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, Czarni Starcza, Jura Niegowa, LKS Kamienica Polska, Kmicic Kruszyna, Mała Panew Cynków, Olimpia Huta Stara, Orkan Rzerzęczyce, Piast Przyrów, Pilica Koniecpol, Sokół Olsztyn, Sparta Siedlec Duży, Unia Rędziny, KS Złoty Potok.

W częstochowskiej B-klasie wystartuje 18. drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej zagrają: Biała Gwiazda Krasice, Iskra Mokrzesz, Metal Rzeki Wielkie, Płomień Lgota Mała, Polonia/Unia Widzów, Sparta Nowa Wieś, Start Soborzyce, Warta Zawada, Znicz II Kłobuck. W drugiej rywalizować będą: Ajaks Częstochowa, Grom Poczesna, KS Kotowice, Lelovia Lelów, Lot Konopiska, MKS II Myszków, Orły Kusięta, Unia Masłońskie i Warta Myszków. Rywalizacja ruszy 27.sierpnia i w sumie zostaną rozegrane 24. serie w trzech rundach.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account